گروه: اخبار استان خبر: 119448 / تاریخ انتشار : 1398/2/30 ساعت : 12:36
در نشست شورای شهر یاسوج مطرح شد

وضعیت تاکسیرانی در یاسوج و افزایش نرخ کرایه تاکسی/اکبری: برخورد قهری نکنید/آشنا:بر تاکسی های شخصی نظارت کنید/دهرابپور:نرخ تاکسی ها هرج و مرج ایجاد کرده است

صبح امروز نشست شورای شهر یاسوج با حضور اعضای شورای شهر و رئیس تاکسیرانی شهر یاسوج با موضوع نرخ کرایه تاکسی درون شهری برگزار شد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس صبح امروز نشست شورای شهر یاسوج با حضور اعضای شورای شهر و رئیس تاکسیرانی شهر یاسوج با موضوع نرخ کرایه تاکسی درون شهری برگزار شد.

 
 
رئیس تاکسیرانی یاسوج در این نشست گفت: نرخ کرایه تاکسی ها مشخص شده و به رانندگان نیز اعلام شده است.
 
 
خلقی پور بیان کرد:  باید التهاب جامعه دیده شود و موضوع حمل و نقل به صورت شبانه روزی بوده و نمی شود با یک‌خطی که ۱۰۰ تاکسی دارد برخورد شود، ممکن است التهاب ایجاد شود هرچند برخورد شده و طبق گزارشات و از طریق کمیته انضباطی راننده متخلف جریمه خواهد شد.
 
 
وی افزود: باید از یک طرف حمایت از مردم صورت گیرد و این موضوع در مورد تاکسی داران هم صدق می کند و چون شورا کرایه ها را مصوب کرده باید اجرا کنند اما مردم گزارشات را به ما نمی دهند.
 
نائب رئیس شورای شهر یاسوج گفت: راهکاری ارائه دهید که برخورد قهری نباشد و تاکسی داران از هیچ گونه سوبسیدی توسط دولت حمایت نمی شوند.
 
 
خلقی پور ادامه داد:  بعضی رانندگان می گویند نماینده خط را قبول نداریم و چند بار آنها برای افزایش قیمت فراخوانده شده است، بعضی از رانندگان با اینکه افزایش قیمت صورت گرفته راضی نیستند و طبق قیمت مصوب شورا و دعوت از نماینده ها بیان شد افزایش قیمت شما تخلف است و آنها بیان میکردند شما به فکر جریمه و افزایش درآمد خودتان هستید اما در نهایت برخورد های خودمان را خواهیم داشت.
 
مسعود خوبانی از عضای شهورای شهر یاسوج گفت: در بحث اطلاع رسانی چه کاری انجام گرفته است؟
 
 
خلقی پور بیان کرد: قیمت ها توسط خود تاکسی داران از طریق برچسب ارائه شده است.
 
 
خوبانی بیان کرد: تابلویی باید نصب شده باشد تا امکان کندن آن نباشد.
 
 
فرشاد نگین تاجی یکی دیگر از اعضای شورای شهر یاسوج گفت: اعضای شورا در خصوص افزایش قیمت تاکسی ها نظارتی داشتند، امروز در حوزه گوشه اعتراضاتی در خصوص افزایش کرایه دارند، مورد بعد برخورد با صاحبان تاکسی به خوبی صورت نمی گیرد و ادبیات مناسب نیست و در مورد قیمت ها مکانی برای ما در نظر گرفته خواهد شد که مردم از قیمت ها اطلاع پیدا کنند.
 
 
خلقی پور بیان کرد: در مورد برخورد نامناسب در حضور سرهنگ خوشوقت بیان شد، که برخورد نامناسب آنها با مردم منجر به تشکیل پرونده خواهد شد اما واقعیتی که وجود دارد در کنار مشکلات نیروهای تاکسیرانی مردم ما دچار  عصبانیت بوده ولی این‌  موضوع برخورد نامناسب  را پیگیری خواهیم کرد.
 
 
وی افزود: در حوزه تاکسیرانی کارهایی انجام شده و در حوزه بار و اتوبوس ها گزارشات و کارهایی که تمام شده است خواهیم داد.
 
 
رئیس شورای شهر یاسوج در ادامه گفت: باید بر روی گزینه های مسافربران شخصی نظارت کرد.
 
 
خلقی پور در این باره گفت: سعی شده است آنها را ساماندهی کنیم و با جریمه های اندک و راهنمایی ها تلاش می کنیم خط دار شوند و مشکلات آنها برطرف شود.
 
 
محمد رحیم دهرابپور در ادامه این جلسه گفت: نظم بخشیدن به کارها اساس قضیه است، در شرایط حاضر نرخ تاکسی ها هرج و مرج ایجاد کرده است و مصوبات باید در تاکسیرانی پخته شده و در نهایت در کمیسیون شورا منتقل و در آن مکان تصویب شود.
 
 
وی افزود: روغن خودروها ۱۶۰ الی ۱۷۰ هزار تومان قیمت دارد و این یک مشکل دارد و این موضوع نیاز به تجدید نظر دارد و بسیاری از نزاع ها در خصوص حمل و نقل در برخی شهرها و استان هاست اما در استان ما این موضوع کمتر است، رانندگان تاکسی ها باید توجیه شوند و از طرفی بحث قیمت ها آن چیزی نیست که در شورا مطرح شده است بنابراین معتقد هستیم نرخ ها باید طرفینی باشد و به صرف اظهارات شهروندان در موضوع تخلفات موشکافی کنیم.
 
 
خلقی پور گفت: در جلسات نرخ ها تعیین شده و باید طرفین را ملاحضه کرد، در برخی خطوط تاکسی تخلفاتی صورت گرفت و با آرامش و صحبت موضوع را کنترل کردیم و نیاز به جریمه نبود، رانندگان در خط اکبر آباد هماهنگ شده و نرخ کرایه ها را افزایش داده و اگر هر خطی نرخ آن افزایش پیدا کند باید مابقی خطوط را افزایش قیمت دهیم.
 
 
خوبانی نیز گفت: در جهان امروز توسعه اقتصادی در اختیار بزرگان حمل و نقل بوده و در اساسنامه حمل و نقل آمده که خدمات مفیدی ارائه شود اما قیمت ها مشخص نبوده و نوقصات باید توسط شما به عنوان رئیس سازمان برطرف شود، اما راهکار ما سنتی بوده و پویایی و نشاطی دیده نمی شود بنابراین خواهشمندیم که در بحث ایستگاه ها و قیمت ها، بلیط فروشی را مد نظر را دهید، برخی تاکسیرانی ها مراجعه کرده که باید بحث بیمه آنها مورد نظر قرار گیرند و بنده به عنوان رئیس کمیسیون حمل و نقل قیمت ها را بررسی کردیم.
 
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
 
 
انتهای پیام/
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.