گروه: اخبار استان خبر: 119362 / تاریخ انتشار : 1398/2/29 ساعت : 17:36

پای لنگ شهرداری در اختصاص پارکینگ و ایستگاه مناسب به خودروهای حمل مسافر در یاسوج +تصاویر

یکی از موضوعاتی که به نوبه خود می تواند در افزایش ترافیک در شهر و افزایش مشکلات برای شهروندان نقش داشته باشد پارکینگ است، در شرایط حاظر به نظر می رسد نبود ایستگاه ها و پارکینگ خودروهای حمل مسافر در برخی نقاط شهر سبب افزایش ترافیک باشد

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس؛ به نقل از بویرخبر: یکی از موضوعاتی که به نوبه خود می تواند در افزایش ترافیک در شهر و افزایش مشکلات برای شهروندان نقش داشته باشد، پارکینگ است، در شرایط حاظر به نظر می رسد نبود ایستگاه ها و پارکینگ خودروهای حمل مسافر در برخی نقاط شهر سبب افزایش ترافیک باشد.

 

 

در همین ارتباط  یکی از دغدغه هایی که ساکنان شهر یاسوج دارند و خواستار بررسی و رفع آن هستند معضل ترافیک است، چند عامل در افزایش این موضوع می تواند نقش داشته باشد، به عنوان مثال عدم استفاده از ناوگان حمل و نقل عمومی و استفاده از خودروهای شخصی در مسیر های کوتاه درون شهر، عدم توجه کافی به قوانین راهنمایی و رانندگی و از بین رفتن نظم، نبود پارکینگ، و در شرایط حاضر عدم تعبیه ایستگاه های مخصوص خودروهای حمل مسافربری برون شهری و درون شهری  را می توان اشاره کرد.

 

 

در شرایط حاضر به نظر می رسد ایستگاه های حمل مسافر درون شهری نظیر ایستگاه میدان شهداء به  سمت بلهزار، مادوان، ایستگاه درون شهری به سمت سرآبتاوه  و دربرخی مواقع ایستگاه های منتهی به شرف آباد در شرایط مختلف خود سبب ایجاد ترافیک شده و حرکت روان خوروها را با مشکل مواجه میکند.

 

 

از طرفی برخی ایستگاه های برون شهری نظیر یاسوج به سمت پاتاوه و مارگون بعد از انتقال خون  مکان مناسبی جهت ساماندهی خودروهای مسافری  محسوب نمی شود و این یک نمونه از ایستگاه های برون شهری بوده، که مابقی مشکلات خاص خود را دارند.

 

 

 در یک مورد امروز ایستگاه برون شهری یاسوج به سمت پاتاوه و مارگون و مناطق همجوار آن به دلیل تجمع خودروهای حمل مسافر سبب ایجاد مشکل شده بود که آنها به ناچار حریم خیابان را سد و عبور و مرور خودروها را به دیگر نقاط با مشکل مواجه کرده بودند و همین موضوع از یک طرف ترافیک و از سوی دیگر برای خودروهای حمل مسافر ایجاد مشکل میکرد.

 

 

بنابراین در شرایط حاظر به نظر می رسد وجود یک مکان دائم که خودروهای مسافربری شهری همانند شهرهای بزرگ توقف کرده و مسافران را به مقصد برسانند بیشتر احساس می شود.

 

 

تصاویر ایستگاه یاسوج به سمت پاتاوه و مارگون به عنوان نمونه از عدم ساماندهی مناسب ایستگاه ها  در شهر را مشاهده می کنید:

 

 

 
 
 
 
 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.