گروه: اخبار استان خبر: 119358 / تاریخ انتشار : 1398/2/29 ساعت : 13:09

مناظره داغ دانشجویی با حضور گروه های مختلف دانشجویی/موافقان و مخالفان گشت ارشاد چه مطالبی مطرح کردند؟+تصاویر و فیلم

صبح امروز مسابقات ملی مناظره دانشجویی در جهاد دانشگاهی کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد.موضوع اول مناظره وجود یا عدم وجود گشت ارشاد بود که دو نفر موافق و مخالف در این خصوص نظرات خودشان را بیان کردند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس صبح امروز مسابقات ملی مناظره دانشجویی در جهاد دانشگاهی کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد.موضوع اول مناظره وجود یا عدم وجود گشت ارشاد بود که دو نفر موافق و مخالف در این خصوص نظرات خودشان را بیان کردند.


آرمیتا خلیلی و الناز کریمی از دانشکاه یاسوج به عنوان مخالفان این موضوع و مجید ناجی به عنوان موافق صحبت کرد.


مجید ناجی : در سال های اخیر شاهد اتفاقاتی تلخ هستیم اگر جای خودمان را با خانواده هایی که قربانی هستند بگذاریم می بینیم فقط گشت ارشاد است که می تواند از این موضوعات جلوگیری کند هیچوقت نباید بگذاریم خون شهدا پایمال شود. حفاظت از ناموس خیلی مهم است گشت ارشاد و نیروی انتظامی می تواند این موضوعات را کنترل کند باید شأن کشورمان را نگهداریم و این دو نهاد می‌توانند این شأن را حفظ کنند.الناز کریمی: اجبار باعث ایجاد مشکلاتی در جامعه می شود، گشت ارشاد که وظیفه ارشاد دارد نباید با زور با مردم برخورد کند چرا که زور نتیجه عکس می دهد بهترین شیوه فرهنگ سازی است به وسیله زور تنها می‌توان برای مدت کوتاهی امنیت ایحاد کرد بنابراین نیاز است که امنیت اخلاقی پایدار ایجاد شود.


باید از شیوه پیامبران استفاده کنیم علت و معلول آن را پیدا کنیم اگر علت بد حجابی پیدا شود خودنمایی یا بد حجابی بر طرف می شود شیوه مسالمت آمیز درست است.

 

فاطمه اسفندیاری: این خانم که صحبت کرد در حرف هایش دو گانگی داشت الان ارشاد هست وضع این است اگر نبود چی می شد؟ سخت گیرهای آنها درست یا غلط است باید درست برخورد کنند.
 

آرمیتا خلیلی:  مخالف با ارشاد نیستیم مخالف با زور و اخبار هستیم زوری که باعث سلب آرامش می شود، مخالف ایجاد امنیت و امر به معروف نیستیم مخالف هر چیزی هستیم که همراه خودش جبر دارد.مجید ناجی: هر کجا که باشیم باید تابع و پیرو قانون آن باشیم اگر می گویند کشور اسلامی است باید اسلام باشد شأن زن بسیار بالا است.فاطمه کریمی: ما با ارشاد موافق هستیم فقط می گویم شیوه اش باید فرق کند باید طبق اسلام باشد اسلام با خشونت مخالف است نباید به حریم کسی توهین شود گشت باشد اما با زور رفتار نکند فرهنگ سازی باید باشد امنیت اخلاقی پایدار باید در جامعه ایحاد شود.

 

---
---
---
---
---
---
---
---
---
 
---
---
---
---
---
---

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.