گروه: اخبار استان خبر: 119275 / تاریخ انتشار : 1398/2/28 ساعت : 16:44
یک منبع آگاه خبر داد:

ضرب و شتم مامور محیط زیست در شهرستان دنا/جلوگیری از هرگونه ساخت‌وساز در منطقه حفاظت شده دنا

اداره‌کل محیط زیست استان کهگیلویه و بویراحمد از ساخت و ساز در محدوده منطقه حفاظت شده دنا جلوگیری کرد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس؛ به نقل از بویرخبر استان کهگیلویه و بویراحمد یکی از استان‌های با طبیعت بکر و در برخی مناطق حفاظت شده است که این مناطق برای خود قانونی جهت حفاظت دارند و هر گونه دست درازی به این گونه مناطق و اراضی طبق قانون غیر مجاز بوده و تخطی از آن پیگرد قانونی دارد.

 در همه ادوار برخی دستگاه‌ها و افراد درصدد تصرف این اراضی و مناطق حفاظت شده برآمده‌‌اند و البته آسیب‌های جدی به آن وارد کرده‌اند اما سازمان حفاظت محیط زیست تا آن جا که توانسته جلوی تصرف‌ها و تخریب‌ها را گرفته است.


 


در یکی از آخرین اقدامات طبق آن چه که منابع آگاه در محیط زیست استان گزارش داده‌اند در کوه‌گل سی‌سخت محدوده‌ای قرار دارد که طرح مربوط به میراث فرهنگی و گردشگری در محدوده منطقه حفاظت شده قرار داشته و واگذاری آن به میراث فرهنگی غیر ممکن است.

 بر همین اساس محیط زیست استان کهگیلویه و بویراحمد نشستی با میراث فرهنگی استان برگزار کرد و در این نشست موافقت شد که طرح مذکور به شرکت تعاونی جهت بهره‌برداری از انتفاع واگذار شود.

 طبق گفته این منبع آگاه در محیط زیست استان قرار بر این شد که شورای اسلامی سی‌سخت محوریت این کار  را به دست گرفته و با تشکیل شرکت تعاونی این طرح به تعاونی واگذار شد تا از این رهگذر مردم از سود آن منتفع شوند.

 وی در همین خصوص با بیان این که هرگونه ساخت و ساز در محدوده مناطق حفاظت شده ممنوع است افزود: اما متاسفانه در حالی که خود محیط زیست پیشنهاد دهنده حضور شرکت تعاونی در این طرح بود به هشدارهای محیط زیست مبنی بر رعایت قانون و پرهیز از هرگونه ساخت و ساز توجهی نمی‌کنند و در حالی که اصرار به ساخت و ساز در این طرح داشتند محیط زیست جلوی اقدام خلاف قانون آن‌ها را گرفت هر چند که در راه صیانت از مناطق حفاظت شده و اجرای قانون همکار ما مورد ضرب و شتم قرار گرفت.

 این منبع آگاه در محیط زیست استان با تاکید بر این که اجازه هرگونه ساخت و ساز را در این محدوده نخواهیم داد خاطرنشان کرد: امید داشتیم که شورای شهر سی‌سخت به عنوان یک دستگاه که باید ملزم و پایبند به اجرای قانون باشد وارد چنین موضوع خلاف قانونی نشود.

 

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 2 نظر
سيسختي
1398/2/30 - 02:37
درود بر شما من شاهد عيني صحنه بودم اين خبر شما كذب هستش لطفا بيشتر پيگير باشيد تا اخبار صحيح تري به دست مردم برسونيد
rateup 0
 ratedown 0
ناشناس
1398/3/6 - 12:08
کاملا بی اطلاع هستید به دلیل اینکه شورای شهر در پروژه گردشگری کوه گل نقشی ندارد قرار بود آن را به شهرداری سی سخت واگذار کنند که این کار نشد وآن را به شرکت تعاونی ای تحت عنوان تعاون "برف,وآفتاب"واگذار کردند ای کاش کوه گل را به شهرداری وشورای شهر سی سخت واگذار,می کردند
rateup 0
 ratedown 0
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.