گروه: اخبار استان خبر: 119186 / تاریخ انتشار : 1398/2/28 ساعت : 07:56
مطالبات دانشجویان و اساتید لنده ای از فرماندار جدید؛

دانشجویانی که با دانش آموزان دبستانی هم شیفت هستند/تکمیل ساختمان دانشگاه پیام نورمهمترین مطالبه دانشجویان از فرماندار/فرماندار لنده: قداست و جایگاه دانشگاه باید در جامعه حفظ شود+تصاویر و فیلم

جمعی از اساتید و دانشجویان بسیجی دانشگاه پیام نور شهرستان لنده در نشستی صمیمی با فرماندار جدید این شهرستان دیدار و مطالبات و انتظارات خود را بیان کردند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل از خبرلنده جمعی از اساتید و اعضای بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور واحد شهرستان لنده با حضور در دفتر فرماندار جدید این شهرستان ضمن تبریک انتصاب وی مطالبات و انتظارات خود را یک به یک با وی درمیان گذاشتند.

 

 

---

 

 

در ابتدای این دیدار حمید دهقان رئیس دانشگاه پیام نور لنده با تشریح آخرین وضعیت دانشگاه پیام نور گفت: دانشگاه پیام نور شهرستان لنده سال 88با حضور مسئولان استانی  افتتاح شد که در همان روزهای ابتدایی قطعه زمینی برای ساخت دانشگاه اهدا شد که عملیات اجرایی ساخت دانشگاه آغاز شد و هم اکنون بیش از 70درصد پیشرفت کاری دارد که در سه سال گذشته به جز کمک یکصد میلیون تومانی سردار هاشمی نماینده مردم در مجلس با همکاری خیرین یک ریال در این سال ها برای تکمیل این ساختمان هزینه نشده است.

 

 

وی افزود: تعداد سه رشته روز های آغازین هم اکنون به بیش از پنج رشته با حضور بیش از پانصد نفر دانشجو رسیده است که در سطح خود یک حرکت قابل قبول در جهت رشد و اعتلای اندیشه و تربیت نسلی تحصیل کرده است.

 

رئیس دانشگاه پیام نور شهرستان لنده تصریح کرد: امروز دانشگاه مبدا همه تحولات است ولی متاسفانه در این سال ها چندان شاهد نگاه توسعه محورانه به دانشگاه در جهت تربیت نیروی انسان مبتکر و خلاق نبوده ایم.

 

وی در ادامه اظهارکرد: مهمترین انتظاری که ما به عنوان اساتید و داشجویان از فرماندار جدید شهرستان لنده دارند بحث ارتقای سطح شاخص فرهنگ به خصوص توجه به ظرفیت عظیم دانشگاه با توجه به تربیت نیروی انسانی مستعد و خلاق است.

 


 

 

در ادامه این دیدار نیز  سید کامیاب هاشمی با اشاره به مشکلات شهرستان و دانشگاه پیام نور گفت: امروز دانشجو پیشران و خط مقدم است که باید مسئولان نسبت به حفظ و ارتقای سطح جایگاه علم به خصوص دانشگاه همت بیشتری به خرج دهند.

 

وی افزود: امروز دانشجویان ما در مدرسه ابتدایی در شهرک سراسیاب هم شیفت با دانش آموزان ابتدایی هستند و این برای دانشجویان واقعاً عذاب آور است.

 

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور لنده تصریح کرد: انتظار داریم که با تغییرات صورت گرفته در راس هرم مدیریتی شهرستان شاهد تغییرات گسترده ای در حوزه های مختلف به خصوص توجه به دانشگاه صورت پذیرد.

 

 

 

در ادامه نیز عادل ضربی زاده دانشگاه را یکی از مهمترین مراکز تربیت نیروهای نخبه و مرکز استعدادیابی در جامعه برای آینده مدیریتی جامعه عنوان کرد.

 

وی در ادامه گفت: بدون شک شهرستان لنده مشکلات زیادی تا رسیدن به نقطه هدف خود داشته و خواهد داشت که نیازمند یک نگاه مدیریتی قوی و کار کارشناسانه است تا در مسیر توسعه فراگیر قرار گیرد.

 

این استاد دانشگاه تصریح کرد: انتظار داریم دانشگاه و دانشجویان که قشر فرهیخته جامعه هستند را به درستی در حوزه های مختلف دیده شوند و از این توان و ظرفیت در جهت اهداف عالی شهرستان نیز در حوزه های مختلف استفاده شود.

 

وی تاکیدکرد: بیش از پنج محل ثابت ردیف اعتباراتی که اعتبارات ملی، استانی، ماده180، نفت و تملک دارائی که هر ردیف از این اعتبارات در قالب پروژه ها و آیتم های خاصی تعریف می شوند که می تواند در حوزه کمک به بحث فرهنگ از محل اعتبارات فرهنگ به بحث دانشگاه به خصوص ساختمان دانشگاه توجه ویژه ای کرد.

 

ضربی زاده در ادامه اظهارکرد: در دو شاخص بعد نسبت جمعیت به خانوار و افزایش نرخ بیکاری در این دو شاخص می توانیم از محل بودجه اعتبارات استانی تخصیص های خوبی جهت رفع مشکلات پروژه های شهرستان از سازمان برنامه ریزی استان مطالبه گری کنیم.

 

این استاد دانشگاه گفت: تغییر ردیف بودجه ها یکی از چالش هایی است که همواره فرهنگ بیشترین ضربات را از این جابجایی ها خورده است که انتظار داریم از سهم فرهنگ دیگر جابجایی صورت نپذیرد.

 

 

 

در ادامه نیز روح الله فرهمندی با اشاره به مشکلات حوزه های مدیریتی شهرستان گفت: باید یک بررسی کلی در خصوص خروجی جلسات و اجرایی شدن مصوبات صورت بگیرد تا آثار و پیامدهای آن را بتوانیم در جامعه لمس کنیم.

 

وی افزود: در فضاهای مجازی و واقعی به دنبال طرح مسائل کلی و استراتژیک کشور و جهان هستیم در حالی که در حوزه حقوق شهروندی خود واقعا مانده ایم.

 

این استاد دانشگاه تصریح کرد: باید از تفکرات و نظرات قشر نخبه جامعه یعنی چهره های دانشگاهی در جهت پیشبرد اهداف عالی شهرستان استفاده بهینه شود تا بتوانیم در حوزه های مختلف گام های اساسی برای توسعه این شهرستان برداریم.


 

 

 

در ادامه نیز صدرالله علیزاده از اساتید دانشگاه پیام نور با اشاره به مشکلات مختلف مردم گفت: امیدواریم در ابتدای کارتان همواره نصایح مولای متقیان امام علی (ع) را به مالک را به عنوان یک نقشه راه داشته باشید و به آن عمل کنید.

 

وی افزود: امیدواریم در جهت پیشبرد اهداف شهرستان و خدمت رسانی به مردم از ظرفیت های مختلف با استقلال فکری خود نهایت بهره لازم را برای خدمت رسانی به مردم استفاده کنید.

  

 

در ادامه نیز سید خدادوست موسوی  با اشاره به نقش دانشگاه در تربیت نیروی انسانی نخبه و حفظ شان و جایگاه دانشگاه گفت: همه ما باید خوب بدانیم که دانشگاه مکانی مقدس است و داشجویان نیز با شکوفایی استعدادهای خود در زمینه های مختلف  وارثان آینده این جامعه هستند.

 

وی افزود: دانشگاه در هر شهرستان یک فرصت برای اعتلای اندیشه و علم در جامعه است که از این ظرفیت و پتانسیل در حوزه های مختلف می توان بهترین و بیشترین بهره را برد.

 

فرماندار شهرستان لنده تصریح کرد: زمانی می گفتند لنده جزء اولین ها است ولی متاسفانه امروز در زمره آخرین ها است چرا که به لحاظ توسعه یافتگی، اشتغال، زیرساخت های عمرانی و اداری و شاخصه های توسعه یافتگی در ردیف اخرین ها قرار گرفته است که این عقب ماندگی را داریم یدک می کشیم.

 

وی تاکیدکرد: در هرجایگاهی که بودم همواره به فکر توسعه شهرستان محروم لنده بودم چرا که این شهرستان نیازمند فرصت های بیشتری برای توسعه است.

 

 

 

 

موسوی اظهارکرد: برخی از مطالب مطرح شده از سوی اساتید و دانشجویان واقعیت هایی است که امروز با آن مواجه هستیم که امیدواریم با همراهی شما دانشجویان و اساتید دانشگاه که از همه وضعیت امروز کشور آگاهی کامل دارید بتوانیم در ادامه راه از پیشنهادات شما در جهت پیشرفت شهرستان استفاده کنیم.

 

فرماندار شهرستان لنده گفت: قبل از ورود به حوزه فرمانداری لنده آگاهی کامل از این شهرستان چه در قبل و چه وضعیت کنونی را داشته ام و امیدواریم در ادامه راه بتوانیم با همکاری بنیادعلوی و همه نهادهایی که می توانند برای رفع مشکلات مردم گره گشایی کنند استفاده کنیم.

 

 

 

وی افزود: متاسفانه برخی کلنگ زنی ها بدون برنامه ریزی دقیق و آینده محورانه شکل می گیرد که در نیمه راه متاسفانه به واسطه عدم تخصیص اعتبار کافی پروژه سال ها تعطیل می شود به نظر من در شان دانشجویان نیست که در یک شیفت در مدرسه ابتدایی به علم اندوزی مشغول شوند و باید وضعیت ساختمان دانشگاه از همان ابتدا مورد توجه قرار می گرفت که امروز شاهد این وضعیت دردناک در دانشگاه نباشیم و باید مسئولان دانشگاه فکری اساسی برای ساختمان این دانشگاه در این سال ها می کردند.

 

موسوی اظهارکرد: امیدواریم بتوانیم از ظرفیت های موجود این شهرستان در جهت پویایی و توسعه روز افزون شهرستان گام برداریم تا بخشی از عقب ماندگی تاریخی این شهرستان را جبران کنیم.

 

ادامه تصاویر و فیلم این جلسه را می توانید در زیر مشاهده نمایید:

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.