گروه: اخبار استان خبر: 119153 / تاریخ انتشار : 1398/2/27 ساعت : 10:46
معضل همیشگی پایتخت طبیعت ایران:

ریختن نخاله های ساختمانی در ورودی شهر یاسوج+ تصاویر

بی توجهی شهروندان به فضای شهری و ریختن نخاله در مسیر جاده های اصلی به یک معضل اساسی برای طبیعت زیبای جاده یاسوج اصفهان در حاشیه شهر یاسوج تبدیل شده است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس؛ به نقل از  چهار فصل؛ یاسوج مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد که طبیعت دوستان لقب پایتخت طبیعت ایران را به آن داده اند این روز های در میان مملو از نخاله های ساختمای گیر کرده است و از هر طرف که بخواهیم وارد شهر شویم با نخاله های ساختمانی مواجه می شویم  که متاسفانه ساکنین شهر در اطراف ورودی شهر ریخته اند.

 

  این شهر در میان رشته کوه های سر به فلک کشیده دنا  برآمده که زیبای خاصی دارد ، نام و آوازیی که کمتر کسی هست که نشنیده باشد، با این حال نامهربانی بخری افراد سود جو دل پایتخت طبیعت را به درد آمده است.

 

بی توجهی مردم به طبیعت و ریختن نخاله های ساختمانی و زباله ها در مسیر جاده ها اصلی ، فرعی و روستایی از یک سو دل طبیعت دوستان را به درد می آورد و از سوی دیگر به یک معضل اساسی برای طبیعت منحصر به فرد اطراف شهر یاسوج  تبدیل شده است.

 

 
 

وقتی از جاده یاسوج اصفهان نرسیده به زندان مرکزی شهر یاسوج قصد ورود به شهر را داریم با انبوهی از نخاله های ساختمانی مواجه می شویم که باعث بوجود آمدن صحنه ای غم انگیر در ذهن انسان می شود.

 

آری دیدن آن همه گونی ،گچ ، سیمان ، آجر نشان از طبیعتی می دهند که در حال مرگ است ، طبیعتی که خیلی ها آرزوی داشتنش را دارند.

 

مردم باید بدانند همانطور که خانه خود را تمیز نگاه میدارند باید طبیعت را نیز به مثابه خانه دوم  خود برای آیندگاه تمیز  نگهدارند.

 
 

 

اقدام شبانه شهروندان در جابجایی نخاله دور از چشم ارگان های زیربط از ساختمان خود به کناررودخانه ها ، جاده های روستایی، حاشیه ورودی شهرها کار شایسته ای نیست و هر چند هنوز هم این اقدام در شهر یاسوج به خصوص جاده یاسوج اصفهان همچنان ادامه دارد.

 

آیا تنها راه چاره تکیه کردن با برخورد های نهاد های ذی صلاح با متخلافان است؟ اگر این گونه بود که امروز شاهد این حجم از زباله در اطراف شهر زیبای یاسوج که به جرات می توان عروس جنوب نامیدش نبودیم.
 
 

 

باید روی این مسئله کار فرهنگی صورت گیرد تا  مردم نحوه صحیح نگهدار از  طبیعت  و مراقبت از این گنج گران بهای که خداوند به ما ارزانی داده و باید به خوبی برای نسل آینده از آن مراقبت کنیم باشیم.

 
همچنین مردم  شهر یاسوج می تواند با دیدن این نوع تخلفات با نهاد های مربوطه تماس بگیرند و موضوع را گزارش دهند تا متخلفان احساس امنیت در چنین موارد نکنند.

تصاویر تکمیلی در زیر آمده است؛

 

 
 

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.