گروه: اخبار استان خبر: 119101 / تاریخ انتشار : 1398/2/27 ساعت : 11:01
معرفی ظرفیت های سرمایه گذاری:

بخش کشاورزی روستایی،فرصتی مناسب برای توسعه پایدار شهرستان چرام+تصاویر

توسعه روستایی در مسیر کشاورزی همانند مفهوم توسعه در طول زمان تعاریف مختلفی را داشته و ابعاد آن شامل مقوله های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی گوناگون است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل از چرام،توسعه روستایی در مسیر کشاورزی همانند مفهوم توسعه در طول زمان تعاریف مختلفی را داشته و حدود و ثغور آن شامل مقوله های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی گوناگون است. 

 

در چارچوب این مفهوم توسعه روستایی یک مفهوم جامع و چندبعدی است که هم دربرگیرنده توسعه کشاورزی و فعالیت های وابسته به آن است و هم زیربناهای اقتصادی، خدمات اجتماعی و  تسهیلات مربوطه و هم توسعه انسانی را در برمی گیرد.

 

همچنین توسعه روستایی در این معنا بازخوری از عوامل اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی، نهادی و فیزیکی است.

نتیجه تصویری برای روستاییان

 

رشد و توسعه پایدار کشاورزی یکی از شاخص ترین و مهم ترین هدف های هر دولتی است که تحقق آن از طریق تحولات بنیادی همه جانبه در ساختار کشاورزی، مدیریت و بهره برداری مطلوب از منابع و امکانات، سازماندهی و هدایت سنجیده فعالیتها در چار چوب برنامه ریزی علمی و منطقی امکانپذیر خواهد بود.

 

بر همین اساس، بخش کشاورزی در کلیه برنامه های توسعه کشور از اولویت ویژه ای برخوردار بوده و به عنوان محور و اساس توسعه اقتصادی کشور مورد توجه قرار داشته است. 

 

مهمترین معیارهای توسعه پایدار کشاورزی؛ تأمین نیازهای غذایی اساسی نسل حاضر و آینده از نظر کمی و کیفی، ایجاد مشاغل دائمی، حفظ و ارتقای ظرفیت تولیدی منابع طبیعی پایه و منابع تجدید شونده،کاهش آسیب پذیری بخش کشاورزی نسبت به عوامل طبیعی، اقتصادی و اجتماعی و دیگر تهدیدها و تقویت خوداتکایی این بخش می باشد. 

 

تصویر مرتبط

 

بنابراین با در نظر گرفتن نقش مهم کشاورزی در تولید غذا، اشتغال، حفاظت از منابع طبیعی و بهبود زندگی کشاورزان به عنوان بخش عظیمی از جمعیت جامعه ، استفاده بهینه از منابع طبیعی، انسانی و مالی در جهت پایداری تولید مواد غذایی و ایجاد ثروت و توسعه منطقه از اهمیت بسزایی برخوردار است. 

 

 شهرستان چرام با توجه به توان و استعداد مناسب آب و خاک، زمینه فعالیت روستاییان و شهروندان بخش و شهر را در امر کشاورزی، زراعت مهیا می کند.

 

همچنین بخش کشاورزی میتواند در توسعه شهرستان چرام نقش پررنگی داشته باشد که با کمی تدبیر و همکاری مسئولان این مهم عملی میشود.

 

نتیجه تصویری برای توسعه پایدار

 

اکنون باید کشاوزان تلاش خود را کاهش ندهند و مسئولان نیز با فراهم کردن امکانات مورد نیاز کشاورزان و همچنین شرایط ایجاد توسعه پایدار در این شهرستان شاهد پیشرفت روزافزون باشند.

 

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.