گروه: اخبار استان خبر: 119098 / تاریخ انتشار : 1398/2/26 ساعت : 11:03
به جهت تسهیل در رفت آمد عشایر صورت گرفت:

آغاز عملیات بازگشایی راه های عشایری در شهرستان لنده+تصاویر

با نزدیک شدن به فصل ییلاق اداره امور عشایری شهرستان های کهگیلویه ولنده با همکاری شرکت ثلاث لنده عملیات بازگشایی راه های روستایی شهرستان لنده را آغاز کرد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل از خبرلنده، با آغاز فصل کوچ بهاره عشایر در سراسر استان چهارفصل کهگیلویه وبویراحمد کم کم عملیات بازگشایی راه های عشایری نیز در این استان آغاز شده است.

 

شهرستان لنده دارای دو بخش مرکزی و موگرمون است که در هر دو بخش مناطق سردسیری از جمله موربید، دلی مهرجان، دلی خیارکار، کوه سیاه و کوه سفید محل ورد های عشایری است که همه ساله به همت اداره امور عشایری راه های ورود عشایر بازگشایی می شود.

 

در چند روز گذشته نیز عملیات اجرایی بازگشایی راه های ورود عشایر به وردهای خود به همت شرکت ثلاث لنده و امورعشایری کهگیلویه ولنده از روستای مونه تا منطقه سرکمر آغاز شده است که پس از آن نیز راه های مناطق سردسیری کوه سیاه و دلی مهرجان و دلی خیارکار نیز بازگشایی خواهد شد.

 

باتوجه به بارندگی های دوماهه گذشته میزان خسارت وارده به راه های عشایری زیاد است و بازگشایی این راه ها ممکن است کمی با تاخیر صورت پذیرد.

 

گفتنی است شهرستان لنده دارای 23هزار نفر جمعیت است که در فصل ییلاق پذیرای عشایر زیادی از شهرستان های مختلف استان به خصوص استان خوزستان است.

 

ادامه تصاویر را می توانید در زیر مشاهده نمایید:

 
 
 
 
 
 
 
 

 

انتهای پیام/

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.