گروه: اخبار استان خبر: 119096 / تاریخ انتشار : 1398/2/26 ساعت : 18:22

برداشت گندم درمزارع گچساران+فیلم

حاصلخیزی خاک، شرایط آب و هوایی مناسب، خرید تضمینی گندم توسط دولت با قیمت متعادل از جمله مزیت های است که کشاورزان را به تولید بیشتر محصولات کشاورزی در کهگیلویه و بویراحمد تشویق می کند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل از آفتاب جنوب،عبدالوهاب پورالحسینی، رئیس جهاد کشاورزی گچساران در این خصوص گفت: سال زراعی جاری بیش از 18 هزار و 900 هکتار از زمین های کشاورزی این شهرستان زیر کشت گندم آبی و دیم و جو قرار گرفت که از این مقدار هشت هزارو 850 هکتار زیر کشت دیم، هشت هزار و 300 هکتار زیر کشت گندم آبی و یکهزارو 750 هکتار زیر کشت جو رفت و طبق پیش بینی امسال بیش از 22 هزار تن گندم و جو از مزارع این شهرستان برداشت خواهد شد.

طبق گفته کارشناسان زراعی کهگیلویه و بویراحمد امسال بیش از 120 هزار تن گندم و جو از مزارع این استان برداشت خواهد شد،72 هزار هکتار از زمین های کشاورزی این استان زیر کشت گندم دیم و 22 هزار هکتار زیر کشت گندم آبی رفته است.

اگرچه درکهگیلویه و بویراحمد حاصلخیزی خاک، شرایط آب و هوایی مناسب، خرید تضمینی گندم توسط دولت با قیمت متعادل از جمله مزیت های است که کشاورزان را به تولید بیشتر محصولات کشاورزی تشویق می کند."درادامه فیلمی از برداشت گندم در مزارع دشت لیشتر گچساران را مشاهده می کنید".

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.