گروه: اخبار استان خبر: 119032 / تاریخ انتشار : 1398/2/26 ساعت : 17:50
در گفتگو با قهرمان پرورش اندام استان مطرح شد:

کسب مقام قهرمانی در مسابقات جنوب کشور/ اقتدا به حیدر کرار در هنگام مسابقات/ حضور در فضای مجازی و راهنمایی ورزشکاران

رضا رازقی یکی از ورزشکاران پرورش اندام کهگیلویه و بویراحمد است، او با دارا بودن مقام های مختلف استانی و کشور در حال آماده سازی جهت حضور در میادین ورزشی در عرصه جهانی است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس؛ به نقل از چهار فصل: افراد و ورزشکاران زیادی در کهگیلویه و بویراحمد وجود دارند که در رشته های مختلف ورزشی مقام ها و رتبه های ورزشی در عرصه های مختلف کسب کرده اند.

 

یکی از این افراد رضا رازقی بوده، که در   ورزش پرورش اندام در  کهگیلویه و بویراحمدفعالیت دارد، او با دارا بودن مقام های مختلف استانی و کشوری در حال آماده سازی خود جهت حضور در میادین ورزشی در عرصه جهانی است.

 

پایگاه خبری چهار فصل با دعوت از این ورزشکار صاحب نام کهگیلویه و بویراحمدی در خصوص آخرین وضعیت او سوالاتی کرد، که شرح آن در زیر آمده است:

 

 

چهارفصل:بیو گرافی خودتان را بفرمایید؟

 

 

رازقی: رضا رازقی هستم  متولد شهر یاسوج که تاریخ تولد بنده سال 1362 بوده  و دارای  تحصیلات کارشناسی در رشته مهندسی صنایع هستم.

 

 

چهار فصل: در رابطه با هدفتان از انتخاب  ورزش بدنسازی توضیح بفرمایید؟

 

 

رازقی: از جمله اهداف بنده برای انتخاب این ورزش سلامتی، کسب مقام های ورزشی و افتخار آفرینی برای مردم استان بوده،  از طرفی بتوانم مشوقی در این رشته ورزشی برای جوانان باشم.

 

 

چهار فصل: شما از چه سالی وارد رقابت های ورزشی و مسابقات شدید؟

 

 

رازقی: بنده از سال 1388 در مسابقات شرکت کرده تا توانستم در سال های 94 الی 97 در سطح استان، منطقه ای و جنوب مقام های  کشوری را کسب کردم، این مقام ها در استان شامل قهرمانی، نایب قهرمانی، و مقام سومی و در جنوب کشور به ترتیب مقام های قهرمانی و نایب قهرمانی و مقام سومی را در کارنامه داشته، و در سطح کشوری مقام سوم کشوری و در انتخابی جهانی مقام دومی  و در مسابقات جهانی به دلیل مشکلاتی که داشتم نتوانستم مقامی که درخور شان و جایگاه مردم استان باشد  را  کسب کنم

 

 

چهارفصل: حس و حال خودتان را برای اولین بار که وارد میادین ورزشی شدید را بفرمایید؟

 

 

رازقی: بنده افتخار میکردم که وارد مسابقات حرفه ای شده و خوشحال بودم و مانند همه جوانان که جویای نام بودند حس خوبی داشتم.

 

 

چهارفصل: روزانه چند ساعت از وقتتان را صرف ورزش بدنسازی می کنید؟

 

رازقی: روزانه بین 2 الی 3 ساعت وقت خود را صرف این ورزش کرده و با نزدیک شدن به مسابقات 2 ساعت صبح و  2 ساعت بعد ازظهر ورزش میکنم.

 

 

چهارفصل: چقدر برای ورزش خودتان هزینه می کنید؟

 

 

رازقی: در شرایط امروز در همه زمینه های ورزشی هزینه ها بالارفته خصوصا اگر ورزش قهرمانی باشد یعنی هزینه وقت و نیروی انسانی و هزینه مادی که برای مسابقات به صورت حرفه ای در ماه 8 الی 10 میلیون تومان باید هزینه کرد ولی چون بنده شرایطش را ندارم بین 3 الی 4 میلیون هزینه می کنم

 

چهارفصل: آیا شما از مکمل های غذایی استفاده می کنید؟

 

رازقیهمانطور که از نامش پیداست مکمل غذاها محسوب می شود ولی ممکن است برخی دوستان تغذیه مناسب را فراموش کرده و صرفا از مکمل ها استفاده می کنند، ولی اگر قرار بر این است که در این ورزش در مسابقات حرفه ای حضور پیدا کرد حتما باید از مکمل استفاده کرد و از مکمل هایی که فدارسیون و وزارت بهداشت، داروخانه ها تایید کرده است باید استفاده کرد.

 

چهارفصل: آیا ورزش را برای سلامتی انجام می دهید یا خودنمایی ؟

 

 

رازقی: ورزش سبب اعتماد به نفس و سلامتی انسان می شود، از طرفی دردهای زیادی نظیر دیسک کمر، آرتروز زانو که خود بنده مبتلا بودم، با ورزش توانستم این مشکلات را حل کنم.

 

 

چهارفصل: اگر بخواهی شخصیت خودتت را توصیف کنی چه چیزی در رابطه با خودتان می گویید؟

 

 

رازقی: در این موردمردم باید نظر دهند ولی بنده کسی هستم که به دنبال ورزش بوده، به قول معروف سر به لاک خودم دارم

 

 

چهار فصل: آیا رژیم غذایی خاصی دارید؟

 

رازقی: در همه ورزش ها و رشته ها اکثرا رژیم غذایی خاصی دارند، از طرفی کسی تمایل به بهبود وضعیت جسمانی دارد باید رژِم خاصی داشته باشد و  کسی که بخواهد  لاغرشود همچنین باید رژیم خاصی  داشته باشد.

 

چهارفصل: وقتی خودتان را در آینه می بینید چه حسی دارید؟

 
 

رازقی: وقتی هیکل و و ضعیت بنده فرم مناسب داشته باشد سبب اعتماد به نفس خودم می شود و موضوع دوم کسی که در این رشته حرفه ای ورزش می کند می تواند از سد مشکلات عبور کند و باید بگم طبیعتا وقتی در آینه خودم را میبینم خوشحال می شوم.

 

چهار فصل: آیا از این ورزش در راه منفی هم استفاده کرده اید؟

 

 

رازقی: چون میزان سلامتی، موقعیت اجتماعی را از این ورزش دارم از طرفی به دلیل اعتقاد به مسائل اخلاقی و باتوجه به این جمله قدیمی که هر چه قدر درخت  بارورتر شود سربه زیر تر می شود بنابراین تا الان سعی شده است در راه منفی از این ورزش استفاده نکنم.

 

چهار فصل: الگوی شما در ورزش چه کسی است؟

 

رازقی: الگو من در ورزش صداقت و تلاش بوده، و در مسابقات به حیدر کرار حضرت علی (ع) تکیه کرده و باتلاش و صداقت سعی بر موفقیت دارم.

چهارفصل: در زندگی شخصی  خودتان مدیون چه کسی هستید؟

 

رازقی: در زندگی شخصی خودم همیشه هنگام تمرین و بعد از آن شکرگذار خدا بودم زیرا توانستم به سلامت تمرین های خودم را به پایان برسانم بنابراین در زندگی مدیون خداوند متعال هستم وبعد از خداوند متعال،  خانواده  را به آنها مدیون آنها هستم.

 

 

چهارفصل: در مورد مهمترین عامل پیشرفت شما در ورزش بدنسازی  توضیح بفرماید؟

 

رازقی: در برخی مواقع پیش آمده بود که نا امید شده، ولی این دوستان بود که همیشه با دلگرمی و محبت های خودشان بعد از خدا سبب موفقیت بنده می شدند.

 

 

چهار فصل: مهمترین نقطه قوت شما چیست؟

 

رازقی: مهمترین نقطه قوت بنده که خودم به آن معتقد هستم تلاش و پشتکاری بوده، که در ورزش به آن اعتقاد دارم.

 

چهارفصل: شما در فضای مجازی حضور دارید و فعال هستید؟

 

رازقی: بله در  فضای مجازی حضور دارم، در این فضا به دلیل پست هایی که در رابطه با مسابقات پیش رو می گذارم با محبت و دعاهای خیر مردم و هم استانی ها مواجه شده، که این موضوع در پیشرفت و موفقیت بنده تاثیر فراوان دارد.

 

 

چهارفصل: حضور ورزشکارانی مانند شما در فضای مجازی به چه شکلی است؟

 

رازقی: کسی که  به صورت حرفه ای در ورزش وارد می شود، مردم علاقه دارند از فعالیت های ورزشی او آگاهی پیدا کنند،  از طرفی در این فضا سعی میکنم فعالیت های چون راهنمایی و مشاوره در حرکات اصلاحی برای کسانی که نمی توانند وارد باشگاه شوند و در خانه ورزش می کنند داشته باشم، و ممکن است کسانی دچار مشکلاتی مانند زانو درد، گودی یا قوز کمر دارند که می توان از طریق ورزش بدنسازی حل کرد و دادن برنامه های ورزشی از دیگر کارها در فضای مجازی است و باید اشاره کنم این فضا در پیشرفت بنده اثر گذار بوده است.

 

 

چهار فصل: نقش همسرتان در موفقیت های شما چه اندازه بوده است؟

 

رازقی: به همان اندازه که بنده صبر و حوصله به خرج دادم، و وقت های زیادی را صرف تمرین قبل از مسابقات دارم، همسرم با دادن امید ها و تشویق ها  در موفقیت های  نقش داشته است.

 

 

لطفا به سوالات زیر پاسخ کوتاه دهید

 

چهار فصل: غذای مورد علاقه شما؟

 

رازقی: چلوگوشت و چلو کباب

 

چهارفصل: بهترین مربی؟

 

رازقی: چند مربی شامل آقای غزوانی که مشاور بین الملل فدراسیون  است، آقای ارجمند رئیس هیئت بدنسازی و پرورش اندان کهگیلویه  و وبویراحمد، یوسفی رازقی رئیس کمیته قویترین مردان استان از جمله مربیان بنده بوده است.

 

چهارفصل: ورزشکار مورد علاقه؟

 

رازقی:در رشته بدنسازی مرحوم روح الله داداشی در داخل کشور و در خارج از کشور ماریوس

 

 

چهار فصل: بهترین هدیه ای را  که گرفتی چه بود؟

 

رازقی: تشویق و محبت مردم بهترین هدیه برای بنده بوده است.

 

چهار فصل: بهترین رفیق؟

 

رازقی: مقداد دانش آموز

 

چهار فصل: چه هدفی در ورزش دارید؟

 

رازقی: هدف اول بنده در ابتدا سلامتی بوده، و در مراحل بعدی با توجه به پتانسیل های که داشتم سعی میکردم که بتوانم نام ایران را در میادین ورزشی جهان بر زبان ها جاری کنم.

 

 

چهار فصل: جایگاه ورزش بدنسازی و پرورش اندام در استان و بین مسوولان را چطور ارزیابی می کنید؟

 

رازقی: در شرایط حاضر نسبت به گذشته به ورزش توجه بهتری وجود دارد، و در گذشته دید خوبی نسبت به بدنسازی وجود نداشت و این چند دلیل  داشت، که خیلی از افراد بدون توجه به نظرات کارشناسی بیان میکردند بدنسازی سبب آسیب به جسم انسان از قبیل کوتاهی قد، جلوگیری از رشد انسان شده اما با توجه به تجربیات خودم  بدنسازی یک جوان را از لحاظ روحی و جسمی محکم می کند، از طرفی برخی بیماری هایی که باید توسط پزشک مانند اُرتوپد از قبیل قوز و گودی کمر، اسکولیوز یعنی بالانس نبودن عضلات کتف و استخوان های کتف را می توان با بدنسازی حل کرد و به علت عدم آگاهی و تبلیغ سوء نگاه مردم نسبت به پرورش بدنسازی مناسب نباشد.

 

 

چهار فصل: صحبت های پایانی خودتان را بفرمایید؟

 

 

رازقی: تقدیر و تشکر میکنم که از بنده دعوت به عمل آوردید، و موضوع بعد انشاءالله که یک ورزشکار خوبی بوده و باقی بمانیم و الگوی خوبی برای جوانان بوده، و بتوانیم در مسابقات افتخاری کسب کنیم.

 

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.