گروه: اخبار استان خبر: 119023 / تاریخ انتشار : 1398/2/25 ساعت : 23:53

ورزش ایران در محاصره بی پولی؛ "برهه حساس کنونی" همچنان ادامه دارد

عبارت "برهه حساس کنونی" از آن دسته از عبارت‌هایی است که در ایران به وفور استفاده می‌شود و گویی خط پایانی بر حساسیت شرایط حاکم نیست. ورزش ایران اکنون در چنین برهه‌ای، جدی تر از همیشه گرفتار آمده و این موضوعی است که محمدرضا داورزنی معاون وزیر ورزش نیز بر آن اذعان دارد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس؛ ورزش ایران در پیچیده‌ترین شرایط اقتصادی خود در سال‌های گذشته قرار دارد و فشارهای مالی روی دوش وزارت ورزش و فدراسیون‌ها به قدری سنگین شده که وزارت ورزش ابتدا برگزاری مراسم افطاری با بودجه دولتی در همه نقاط کشور را ممنوع می‌کند و سپس از ورزشکاران و فدراسیون‌ها می‌خواهد بی پولی موجود را درک کنند.

تجمع جمعی از ورزشکاران حاضر در بازی‌های آسیایی و پاراآسیایی جاکارتا در مقابل درب وزارت ورزش و جوانان که در این هفته رخ داد نشان می‌دهد دامنه این فشارها با اعتراض ورزشکاران ممکن است گسترده‌تر شود. ورزشکاران مدال آور و ملی پوش از خلف وعده وزارت ورزش برای پرداخت پاداش‌ها و نیز تغییر پاداش‌ها از سکه به حواله‌های مالی کم ارزش تر، خشمگین هستند و این ناراحتی را با تجمع و پیش از آن در شبکه‌های اجتماعی نشان داده بودند.

افزون بر این، محمدرضا داورزنی معاون وزیر ورزش و جوانان نیز امروز در حاشیه نشست مشترک وزارت ورزش با فدراسیون‌های ورزشی از فدراسیون‌ها خواسته است وضعیت مالی نابسامان در بدنه ورزش کشور را درک کنند و ورزشکاران خود را در مورد این وضعیت توجیه کنند.

بروز مشکلات مالی و بودجه‌ای در ورزش ایران شاید دارای سوابقی باشد اما هرگز تا این حد گسترده نبوده است به طوری که وزارت ورزش در سال منتهی به المپیک توکیو از فدراسیون‌های ورزشی خواسته است حتی الامکان از اعزام تیم‌های ملی پایه به مسابقات قاره‌ای اجتناب کنند و تا می‌توانند برای اعزام ورزشکاران به مسابقات کسب سهمیه المپیک، پس انداز و صرفه جویی کنند.

بدین ترتیب، پیش بینی می‌شود بخش قابل توجهی از برنامه‌های آماده سازی تیم‌های ملی در رشته‌های مختلف تحت تاثیر وضعیت اقتصادی نابسامان قرار گیرد به طوری که اردوهای تمرینی برون مرزی به حداقل ممکن برسد و هیچ اعزام غیر ضروری انجام نشود. وزارت ورزش همچنین کرکره مراسمات غیر ضروری و برنامه‌های فوق برنامه خود و فدراسیون‌ها را پایین کشیده زیرا اوضاع به ذخیره کردن ریال‌ها کشیده شده است. در این شرایط، آیا حضور ایران در المپیک توکیو تحت تاثیر قرار خواهد گرفت؟ آیا جوانان و نوجوانان مستعد ورزشکار در تیم‌های ملی پایه قربانی فشار سنگین اقتصادی هستند?

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.