گروه: اخبار استان خبر: 119016 / تاریخ انتشار : 1398/2/26 ساعت : 13:09
مدیرکل حفاظت محیط زیست خبر داد

جزئیات مرگ 5کل بز وحشی پارک ملی دنا در هاله ای از ابهام

مدیرکل حفاظت محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد گفت: نمونه ها ی پنج کل وبز وحشی به تهران ارسال شده است اما هنوز جوابی دریافت نکرده ایم.

جعفری نژاد در گفت و گو با  پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، گفت:فروردین ماه سال جاری بود که لاشه 5 راس کل و بزغاله وحشی در منطقه حفاظت شده دنای شرقی توسط محیط بانان کشف شد که  لاشه ها توسط دامپزشک پارک ملی دنا بررسی بالینی شدند و با همکاری کارشناسان شبکه دامپزشکی شهرستان دنا نسبت به کالبد گشایی و نمونه برداری اقدامات لازم صورت گرفت و نمونه ها به تهران ارسال شد.

 

مدیرکل حفاظت محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد افزود: هنوز جوابی از تهران در خصوص دلیل تلف شدن این کل و بزغاله ها دریافت نشده است ما نیز منتظر جواب هستیم که بتوانیم به اطلاع عموم برسانیم و در جهت جلوگیری از تلف شدن سایر کل و بزها اقدام کنیم.

 

جعفری نژاد عنوان کرد: به صورت دقیق نمی توان گفت که جواب آزمایش ها چه زمانی به استان ارسال می شود با توجه به اینکه در چند ماه قبل در خصوص مرگ پلنگی که در چرام تلف شده بود 59 روز طول کشید که جواب را به استان اعلام کنند.

 

وی گفت: جواب دادن به کار آزمایشگاه بستگی دارد که چقدر شلوغ یا خلوت باشد و بتواند زودتر نمونه ها را بررسی کند.

 

مدیرکل حفاظت محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: اقدامات پیشگیرانه، رصد و پایش حیات وحش منطقه توسط ماموران اجرایی  و کارشناسان حفاظت محیط زیست پارک ملی دنا افزایش یافته  خوشبختانه تاکنون مورد بیماری و تلفات جدیدی گزارش نشده است.

انتهای پیام/

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.