گروه: اخبار استان خبر: 118979 / تاریخ انتشار : 1398/2/25 ساعت : 13:13
کارشناس مسائل سیاسی:

سیاست توهمی ترس از جنگ برای به حاشیه بردن مشکلات اقتصادی است

عده ای همچنان بر ناقوس توهم آمیز ترس از جنگ می کوبند تا وضعیت بحرانی اقتصاد کشور به حاشیه رود و به قولی کاسبان ترس بتوانند سیاست های خود در حوزه های دیگر را با حاشیه کمتر و به قیمت فشار به مردم، عملیاتی کنند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس؛ کارشناس و تحلیل گر دانشگاهی مسائل روز کشور در گفتگو با خبرنگار آوای ماغر از بی توجهی دولتمردان به مسائل اقتصادی و تاکید بی اساس برخی از این تیم بر سیاست توهمی ترس از جنگ و دادن امتیاز به دشمن، انتقاد کرد.

فرامرز حسین پور تصریح کرد: این گونه نیست که مشکلات اقتصادی کشور ما به عنوان مشکل اول حال حاضر، قابل حل نباشد؛ بنده معتقدم دولتمردان برنامه مدونی برای حل آن ندارند.

وی افزود به یقین می گویم که سیاست‌های غلط تیم اقتصادی دولت و حتی خود رئیس جمهور در راستای سیاست های اقتصاد مقاومتی و حل مشکلات اقتصادی کشور نیست.

 

این کارشناس و تحلیل گر دانشگاهی خاطرنشان کرد: همه می دانیم که در حال حاضر تورم کمر شکن وضعیت معیشت مردم ما را در حالت بحرانی قرار داد و نمودار قدرت خرید مردم با شیب بسیار تندی رو به کاهش است.

حسین پور گفت: شرایط کنونی کشور، رفتار دولتمردان و تحلیل کارشناسان همه نشان از تداوم افزایش تورم و کاهش قدرت خرید مردم در سال جدید است که این به معنای رها کردن مشکلات اقتصادی از طرف تیم اقتصادی دولت است.

وی ادامه داد:زمزمه افزایش حامل های انرژی و قیمت سوخت از سوی دولت که در روزهای اخیر با مخالفت مردم از اجرای آن صرف نظر کردند، همچنان وجود دارد که اگر این اتفاق در سال جاری رخ دهد، روشن است که اقتصاد ما از وضع کنونی هم بدتر شود.

حسین پور تصریح کرد: با این اوصاف می بینیم که عده ای از حامیان دولت همچنان بر ناقوس توهم آمیز ترس از جنگ می کوبند تا وضعیت بحرانی اقتصاد کشور به حاشیه رود و به قولی کاسبان ترس بتوانند سیاست های خود در حوزه های دیگر را با حاشیه کمتر و به قیمت فشار به مردم، عملیاتی کنند.

وی گفت: کسانی که این توهم خائنانه را در کشور ترویج می دهند بدانند که سیستم دفاعی و تهاجمی جمهوری اسلامی ایران در حال حاضر در بهترین شرایط قرار دارد و نیروهای مسلح ما با وحدت کامل آماده پاسخگویی به هر خطر احتمالی هستند.

این کارشناس و آگاه به مسائل روز کشور خاطرنشان کرد:ما در حوزه تجهیزات دفاعی نه تنها ابرقدرت منطقه بلکه از قدرت های برتر دنیا هستیم؛ بنابراین تنها یک موشک هود ما برای نابودی هر ناو پیشرفته ای در پهنه های آبی اطرف کشور کافی است و در زمینه احتمال جنگ هیچ واهمه ای نداریم.

حسین پور در پایان گفت: دولتمردان باید با تغییر اساسی در نگاه خود به اقتصاد،قطع امید از حمایت غرب و اجرایی کردن سیاست های اقتصاد مقاومتی، وضعیت اقتصاد کشور را بهبود دهند.

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.