گروه: اخبار استان خبر: 118926 / تاریخ انتشار : 1398/2/25 ساعت : 08:01

چالش عدالت وناداوری؛مجیدی چه باید می کرد؟

استارت فرهاد مجیدی از نیمکت جنوبی به سمت کمک داور اول ، با چابکی دوران بازیگری او انجام شد لحظه ای که او سخت گیرترین دفاع ها را پشت سر می گذاشت و پشت آن ها به قصد دروازه حریف توپ می گرفت.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس فرهاد مجیدی پس از دیدار نفت آبادان و استقلال (بیشتر) مورد انتقاد شدید قرار گرفت؛ چه به دلیل متن شتاب زده اینستاگرام و چه از این بابت که به خاطر اعتراض شدید به داور از زمین اخراج شده و در دیدار تیمش مقابل سپیدرود حضور ندارد.


اگر فرهاد مجیدی به عنوان یکی از ستاره های دو دهه اخیر فوتبال ایران مورد بررسی شما قرار گرفته باشد قطعا از ارتباط خاص او با هواداران استقلال باخبرید. اصولا مجیدی بازیکن مورد علاقه تماشاچی استقلال است؛ مهاجمی که بعد از گلزنی های متوالی در دربی در بازی دیگری با پیراهن یک تیم خارجی نماد چهار را از آستین خود بیرون آورد و برای کری با هواداران رقیب اسلحه جدیدی در اختیار استقلالی ها گذاشت. از این جنبه ، مجیدی یک نماد مهم در استقلال محسوب می شود حتی اگر مربیان و بازیکنان باکیفیت تری در دوران مختلف در جمع آبی ها حضور داشته باشند. مجیدی البته بازیکن با کیفیتی هم بود ، مهاجمی که استعداد سرشارش در تیم ملی کمتر به رسمیت شناخته شد.


او حالا در موقعیت سرمربیگری استقلال قرار گرفته. دو سه ماه بعد از حضور در نقش دستیار شفر و پنج سال بعد از خداحافظی از فوتبال. یقینا او رویای سرمربیگری استقلال را به جد در سر داشته و بی جهت نبوده که با اطلاع رسانی درباره کلاس های مربیگری می خواسته راه و روش متفاوت خود را نیز برای حضور در شغل مورد علاقه به دیگران نشان دهد. او قبلا نیز در معرض این شغل بوده اما نخواسته جانشین پرویز مظلومی بشود اما این بار تعارف مدیران استقلال را رد نکرده و حالا دو بازی دیگر را به عنوان مرد اول نیمکت استقلال پیش رو دارد.


برگردیم به استارت. فرهاد مجیدی که یک چهره همیشه جوان در فوتبال ایران است در اولین تجربه سرمربی گری اش ، ویژگی های شخصیتی خودش را نشان داد. او در حالی که رسم است کسانی که از دستیاری به سرمربیگری می رسند لباس گرمکن را در آورده و کت و شلوار می پوشند اما در دوبازی استقلال با همان لباس های ورزشی در کنار زمین ایستاد. شاید این یک پیام به بازیکنان و البته هواداران است به این معنا که موفقیتی به دست نیامده است که به خاطرش لباس میهمانی به تن کنیم و البته به همین دلیل فعلا باید پوشش کار بر تن داشت...مجیدی در بازی با نفت با پیراهن سفید و شلوار ورزشی تیمش را به زمین فرستاد. استقلال در نیمه اول دور از انتظار و در نیمه دوم کاملا مسلط به بازی و بدشانس بود. آن ها 5 موقعیت گل را هدر دادند و دوبار به تیر کوبیدند. همچنین یک گل سالم تیم هم با تصمیم عجیب داور مردود اعلام شد؛ گلی که هیچ توجیهی در جهت نادرستی آن وجود ندارد. نکته مهم در این گل همین است اینکه داور نمی تواند ادله لازم را در دفاع از تصمیم خود به مخاطب اعلام کند و البته توجیه کنندگان هم با حرف های خود مضحکه اهالی فوتبال شده اند. مجیدی در لحظه پرچم زدن کمک داور خود را به او رساند و به همراه روزبه چشمی و داریوش شجاعیان و پژمان منتظری و البته بیژن طاهری و اشکان نامداری به اعتراض پرداخت. این وقت ها انتظار این است که داور با توجه به اشتباه فاحشی که انجام داده افراد دیگری را برای این اعتراض تنبیه کند اما اکبریان رای به اخراج مجیدی داد...

 


بیایید یک بار دیگر موقعیت مجیدی را در آن لحظات مرور کنیم. استقلال با آن گل و پیروزی برابر صنعت نفت شرایط کاملا متفاوتی پیدا می کرد. علاوه بر اینکه می توانست استقلال را در کورس قهرمانی نگه دارد ، یک اتفاق فوق العاده در کارنامه مجیدی و در سومین بازی اش روی نیمکت استقلال به حساب می آمد ضمن اینکه گلی را که داور قبول نکرد از نظر فنی توجیهی نداشت.


اینکه می توانست استقلال را در کورس قهرمانی نگه دارد و فشار آبی پوشان را روی پرسپولیس دو چندان کند امتیازی بزرگ برای مجیدی بود که  می توانست به عنوان اولین مربی برنده از بین تیم های مدعی به تهران بازگردد .در عین حال ذکر این نکته ضروری است که داور نمی تواند بهانه ای طبیعی برای رد کردن گل استقلال داشته باشد.


با این وصف اگر چه همچنان باید از کلمه شتابزده درباره بیانیه سه گانه فرهاد مجیدی استفاده کرد اما باید این را هم پذیرفت که این موقعیت ها هستند که افراد را در شرایطی مثل این قرار می دهند اگرچه  ادبیات مجیدی می تواند به رادیکالیزه شدن فضای فوتبال ایران نیز اضافه کند اما در نهایت وقتی پای حق وسط می آید زبان ها برابر او کوتاه است.


پس مجیدی از حق خود استفاده کرده؛ حقی که البته سایر مربیان نیز در صورت حضورآن  موقعیت مورد استفاده اش قرار می دهند. اگر چه  ممکن است ادبیاتشان با  سرمربی جوان استقلال که در برابر بی عدالتی های فوتبال ایران واکسینه نشده متفاوت باشد.

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.