گروه: اخبار استان خبر: 118811 / تاریخ انتشار : 1398/2/23 ساعت : 12:33

هدرروی آب؛ قصه تکراری هر ساله شهر یاسوج/آب شربی که همچنان پس از ده روز هدر می رود+تصاویر

ترکیدگی لوله های آب در خیابان ها و کوچه های یاسوج و بی توجهی مسئولان شرکت آبفای شهری به هر دلیلی، به یک قصه تکراری در پایتخت طبیعت ایران تبدیل شده است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل از چهارفصل؛ بارها از تریبون های مختلف شاهد تبلیغات ادارات  فعال در زمینه مصرف بهینه منابع آبی بودیم اما انگار خود این ادارات آنچنان حساسیتی نسبت به اهمیت این ماده حیاتی ندارند.

 

در گشت و گذاری که در شهر داشتیم ترکیدگی های زیادی را مشاهده کردیم که برخی از آنها مدت ها به حال خود رها شده اند این مشکل علاوه بر هدر روی آب، بدون شک آلودگی آن را نیز رقم می زند.

البته یکی از مهمترین دلایل این ترکیدگی ها را می توان فرسوده شدن لوله ها و کنده کاری های غیر مجاز دانست.

 

ترکیدگی لوله آب در خیابان ها و کوچه های یاسوج به یک قصه تکراری در شهر تبدیل شده است و هر از چند گاهی باید شاهد ترکیدگی لوله‌ها در خیابان و کوچه ها باشیم و امروزه شاهدیم که برای تعمیر محل ترکیدگی لوله باید چند روز صبر کنیم تا مسئولین امر از اداره آب و فاضلاب در محل حضور پیدا کنند و از هدر رفت آب جلوگیری کنند.

 

ترکیدگی لوله آب شرب در بلوار شهید بخشیان بنسنجان یاسوج چند روزی است که باعث هدر رفت اب آشامیدنی در این منطقه شده است اما متاسفانه با این وجود هیچ گونه پیگیری نسبت به ترمیم این لوله که در کنار جاده قرار دارد شاهده نبوده ایم.

 

 

شهروندان و کسبه این خیابان ها به شدت نسبت به هدر رفتن آب در این خیابان ناراحت هستند و اعتقاد دارند که مسئولان باید در کنار فرهنگسازی و هشدار دادن به شهروندان، هر چند تعداد زیادی ترکیدگی لوله گزارش می شود اما به اصلاح شبکه های آبرسانی خود توجه کند.

تصاویر تکمیلی در زیر آمده است؛

 

 
 
 

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.