گروه: اخبار استان خبر: 118800 / تاریخ انتشار : 1398/2/23 ساعت : 10:28
در نشست شورای پدافند غیرعامل مطرح شد:

تاکید استاندار بر مبارزه با آتش سوزی مراتع و جنگل ها/قصور و کوتاهی از دستگاه های اجرایی پذیرفته نیست

استاندار گفت: وضعیت امسال ویژه است و این موضوع آتش سوزی نیز یک موضوع مهم است، اگر پوشش گیاهی از بین رفت دیگر قابل بازگشت نیست، حفاظت از مخازن آب نیز مهم است مواردی مثل کنترل حیوانات وحشی و پرنده های مهاجر را در نظر بگیرید که برای آنها برنامه ریزی درست انجام دهیم.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس صبح امروز نشست شورای پدافند غیرعامل در استانداری کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد.

 

استاندار در ابتدای این نشست گفت: با توجه به بارندگی های اخیر و افزایش پوشش گیاهی بدون شک آتش سوزی های امسال به مراتب بیشتر از سال گذشته خواهد بود، باید با هماهنگی های بین دستگاهی ظرفیت آنان را به کار بگیریم این موضوع را با پدافند عامل و غیر عامل مدیریت کنیم.


بهشتی روی مدیرکل پدافند غیرعامل نیز گفت: قرارگاه زیستی استان برای اولین بار تشکیل شده است هر دستگاهی باید نماینده ثابت معرفی کند بزرگترین چالش ها آلودگی های دارویی است، حفاظت از مخازن آب نیز یکی دیگر از اولویت ها است و بحث حفاظت از جنگل ها در اولویت بعدی قرار می گیرد.


استاندار گفت:  وضعیت امسال ویژه است و این موضوع آتش سوزی نیز یک موضوع مهم است، اگر پوشش گیاهی از بین رفت دیگر قابل بازگشت نیست، حفاظت از مخازن آب نیز مهم است مواردی مثل کنترل حیوانات وحشی و پرنده های مهاجر را در نظر بگیرید که برای آنها برنامه ریزی درست انجام دهیم.احمدی افزود: باید نقشه راه مبارزه با این موضوع یعنی آتش سوزی های مراتع و جنگل ها را در دستور کار داشته باشیم که دچار مشکل نشویم.جانشین سپاه فتح نیز در ادامه این نشست با اشاره به دستورالعمل های جلسات قبل گفت: ماشین های حمل فاضلاب در حاشیه شهر باید کنترل شود که در نزدیکی پل بشار این ماشین ها را می بینیم که خیلی جالب نیست و از طرفی فروشنده های مواد خوراکی دوره گرد نیز باید جمع آوری شود.


استاندار اظهار کرد:  کنترل مواد غذایی، انتقال پسماند، بهداشتی بودن کشتار وظایف دستگاه های اجرایی است اگر نقصی وجود دارد به معنی این است که دستگاه اجرایی قصور و کوتاهی می کند، این کوتاهی به هیچ وجه قابل پذیرش نیست اینها ربطی به حضور پدافند غیرعامل ندارد دستگاه مورد نظر باید کنترل کند.


وی گفت: بخش قابل توجهی از مدارس نیاز به مقاوم سازی دارد اینکه خدای ناخواسته ریزش ساختمان اتفاق بیفتد باید به فکر این چنین مسائل باشیم.

 

استاندار با اشاره به از بین رفتن بخش زیادی از درختان بلوط برای درست کردن زغال گفت: افرادی که زغال ایجاد می کنند را ساماندهی کنند که نروند درخت های سالم را چال کنند و زغال درست کنند این افراد را ساماندهی کنید فقط از درختان خشک شده برای ایجاد زغال استفاده کنند، جلسه ای در تهران تشکیل شده و قرار است اعتبار خوبی برای بخش نگهداری از درختان اختصاص یابد.


احمدی گفت: باید مدیر دفتر فنی و مدیر بحران اینجا بودند اما هیچکدام در جلسه حضور ندارند.


استاندار اظهار کرد: در بحث انتقال فاضلاب های شهری این موضوع را قبلا مصوب کردیم قرار بود جلسه ای تشکیل شود اما متاسفانه اقدامی نشده است چرا؟معاون عمرانی استاندار در پاسخ گفت: مسله جانمایی آن مطرح بود هر جا خواستیم اجرا کنیم معارض داشت تلاش می کنیم که در سال جاری به نتیجه برسد روی قضیه اصرار داریم که بر طرف شود.


استاندار گفت: موضوع مهمی است دانشگاه علوم پزشکی که مسئول این قضیه بوده کوتاهی کرده است این کار باید به نتیجه برسد در جلسات مختلف این را مطرح کردیم و این یعنی موضوع مهم است.


احمدی گفت: قبل از وقوع حادثه موضوع را بگویید پدافند غیرعامل به این معنی نیست وقتی اتفاقی افتاد بعد به فکر بیفتیم؛ ما چارچوب داریم تمام بحث ما در پدافند غیرعامل این است که هر جا احساس می کنید مشکلی ممکن است در آینده رخ دهد ارایه دهید نه اینکه بعد از اتفاق به فکر راه چاره باشیم.

 

---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
 
انتهای پیام/
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.