گروه: اخبار استان خبر: 118771 / تاریخ انتشار : 1398/2/27 ساعت : 13:20
در کارگاه تحلیلی بیانیه گام دوم انقلاب مطرح شد:

نقش جوانان در تحقق بیانیه گام دوم انقلاب/ متناسب بودن انقلاب با فطرت انسان راز ماندگاری انقلاب است/ بیانیه گام دوم انقلاب حرکتی در جهت تمدن سازی است

بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی یک نقشه مهم و کاربردی در تدوین یک برنامه جامع برای همه اقشار جامعه بوده و این بیانیه به منظور ادامه برنامه ها و آرمان های انقلاب و همچنین بیان دستاوردهای انقلاب اسلامی است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس؛ به نقل از بویرخبر؛ کارگاه آموزشی تحلیلی گام دوم انقلاب در سالن کنعانی علوم پزشکی یاسوج به میزبانی دفتر  نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی برگزار شد.

 

 

مدیر گروه  علوم معارف دانشگاه علوم پزشکی در ابتدای این مراسم گفت: بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی یک نقشه مهم و کاربردی در تدوین یک برنامه جامع برای  همه اقشار جامعه بوده و این بیانیه به منظور ادامه برنامه ها و آرمان های انقلاب و همچنین بیان دستاوردهای انقلاب اسلامی است.
 

 

 

محمدجواد فرح بخش بیان کرد: امروز کسی نیروی ارزشی محسوب می شود که بابیان  ارزش های انقلاب و  برای رسیدن به انقلاب جهانی  حضرت ولی عصر (عج)  بدون چشم داشتی  حرکت کند و بیانیه گام دوم انقلاب این موضوع را محقق می کند.

 

 

 وی افزود: امروز با یک برنامه جامع و با تکیه بر بیانیه گام دوم انقلاب که در ابعاد فرهنگی، اجتماعی، علمی و فرهنگی بیان شده، متولیان فرهنگی باید  نیروها و نخبه ها  را جهت دهی کرده تا بتوانند نیروی تراز انقلاب را تربیت کرده و این امر  با راهکارهای دقیق و منطقی به سمتی جهت دهد شود که مطابق با اهداف آفرینش بوده،  و از طرفی قشر جوان در این راه باید احساس مسئولیت کرده  و روحیه مطالبه گری را در آنها زنده کرد، از طرفی  مسئولان باید توانایی پذیرش مطالبات جوانان و تحقق راهکارهای آنها را در خود ایجاد کنند.
 
 
 
 
فرح بخش با اشاره به نقش جوانان در گام دوم انقلاب، عنوان کرد: رهبر انقلاب بر حضور جوانان در نقش های مختلف تاکید دارد و از طرفی باید از جوانانی با ظرفیت های علمی و فرهنگی استفاده کرد تا بتوان برای ابعاد مختلف بیانیه گام دوم انقلاب و تحقق نقش آنها تلاش کرد.
 
 
 
 
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: گام دوم انقلاب که با چشم روشنی و امید و اتکا به خداوند متعال و با تکیه بر چهل سال پایداری انقلاب بر آرمانها بوده، آرمان هایی که مردم  و در مقایسه با دیگر‌انقلاب ها و اهداف آن مستحکم و پابرجا بر روی ارزش ها و اصول آن ایستاده اند، در این رابطه یکی از مهمترین جهات انقلاب اسلامی مقدمه سازی برای انقلاب جهانی خورشید ولایت عظمی امام زمان (عج) است.
 
 
 
 
حجت الاسلام مسعود داستار بیان کرد: بزرگان انقلاب بیانیه گام دوم انقلاب را جهت تمدن سازی به سمت اهداف والا پایه گذاری کرده که سبب انقلاب درونی، انقلاب در اهداف، افکار و حرکت به سمت آرمان خواهی و عدالت طلبی و عزت خواهی خواهد شد.
 
 
 
 
 
وی عنوان کرد: در ابتدای انقلاب دغدغه دشمن پیگیری دلیل حمله به سفارت آنها بود اما اکنون دامنه انقلاب جهان را در نوردیده است، و از طرفی کسانی نظیر اسرائیل می خواهند که به مرزهای  آنها نزدیک نشویم اما در حال حاضر اشراف کامل به آن رژیم وجود دارد،  باید گفت دامنه انقلاب در کشورهای همسایه و همچنین کشورهای نظیر  کشمیر هند انقلاب اسلامی  یک انقلاب کوچک  را وجودآورده است،  بنابراین در این راستا گام اول انقلاب به خوبی برداشته شد.
 
 
 
 
 
 
 
داستار افزود: برای نظام سازی باید مبانی را پیاده سازی کرد و یکی از ارکان آن سکانداری بوده که در وجود امام (ره) و امروز در وجود رهبر انقلاب تجلی دارد، در ۲۲ بهمن سال گذشته رهبر انقلاب بیانیه گام دوم انقلاب را پیاده کردند
 
 
 
 
 
وی اظهار کرد:  پنج مرحله برای  تمدن سازی وجود دارد که  می توان به  انقلاب سازی ونظام سازی، حکومت و دولت اسلامی به معانی عام که تمام قوا و ارکان اجرایی باید در راستای اهدافی که برای آن ترسیم شده حرکت کرد و گام های بعدی جامعه اسلامی وجود  گل سرسبد هستی  امام عصر (عج) و تمدن اسلامی خواهد بود، در این راه باید مطالبات مردمی وجود داشته باشد و کسی جز جوانان این موضوع را نمی توانند  محقق کنند.
 
 
 
 
 
داستار ادامه داد: یکی از علت های ماندگاری انقلاب نسبت به دیگر انقلاب ها مانند انقلاب  الجزایر، فرانسه که آنها یا اصلا باقی نمانند یا آرمان های آنها و انقلابیون آنها بلعیده شد  نمونه آنها انقلاب الجزایر را میتوان اشاره کرد، و دلیل ماندگاری آن این است که  آرمان های انقلاب با فطرت های انسانی همراه بوده و کهنه نخواهد شد و با اقبال مردم مواجه بوده که رهبر انقلاب بر همین اساس به جوانان مختلف اروپایی نامه ای از ارزش های انقلاب نوشتند، این انقلاب بدون‌ پیشینه بود هرچند  انقلاب های نظیر مارکسیستی وجود داشت اما آنچه که در اسلام بود در آنها نبود و از طرفی تمدن سازی و اسلامیت در آنها نبود بنابراین نمی توان از آنها الگو گرفت.
 
 
 
 
مسوول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری بیان کرد: عناوین انقلاب و برکات آن  شامل ثبات و  امنیت و حفظ تمامیت ارضی ایران، روشن شدن موتور پیشران کشور در ابعاد علمی و فرهنگی ، مشارکت مردمی و مسابقه خدمت رسانی، ارتقاء بینش سیاسی مردم، حرکت کردن در جهت عدالت که البته با عدالت   آرمانی فاصله دارد و افزایش چشمگیر معنویت است.
 
 
 
 
وی با اشاره به بعد معنوی انقلاب گفت: یکی از بعد های معنویت در انقلاب  را می توان  در سیل اخیر نام برد  که مردم و مسوولان در این قضیه حضور پیدا کرده، از طرفی معنویت یعنی برجسته سازی ارزش های معنوی و سوق دادن مردم به سمت این ارزش ها، از طرفی  جهت نظام اسلامی در مقایسه با دیگر‌نظام ها روشن شده که می توان یکی ازاین جهت ها را  را اخلاص نامید به عنوان مثال  خدمت فراوان در دیگر کشور ها و همچنین توسط  سلبریتی ها انجام می شود  باید گفت آیا برای تبرج سازی بوده یا بر اساس اخلاص است و چون بر اساس ارزش های معنوی و اخلاص نیست بنابراین تاثیر گذار نخواهد بود.
 
 
 
 
داستار افزود:  امروز فکر را  باید جهت داد بنابراین در سرفصل گام دوم انقلاب به علم و عدالت و اقتصاد به ترتیب اشاره شده است، که افکار به سمت معنویت و اخلاق سمت و سو داده شود.
 
 
 
 
وی با اشاره به بعد اخلاق در بیانیه گام دوم انقلاب گفت: در بعد اخلاق  یعنی رعایت فضیلت هایی چون خیر خواهی، کمک به نیازمندان، و سایر خصوصیات اخلاقی که با جهت دادن به افکار می توان آنها را پیاده کرد و از طرفی وجدان انقلابی در تمدن سازی نقش بسزایی دارد، در کشورهای دیگر‌ افراد بیش از ۴۰۰ مرتبه کنترل می شوند اما اثر گذار نیست ولی این وجدان اخلاقی و ایجاد و میل سازی به سمت اخلاق است که آنها را کنترل  خواهد کرد.
 
 
 
 
در ادامه مراسم مسوول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان گفت: به نظر بنده رهبر انقلاب در بیانیه گام دوم  ما را به سمت آیات و روایات سوق می دهد زیرا زندگی امروز  ما از معنویت خالی شده و از طرفی  اذهان از موضوعات مادی سرشار شده است.
 
 
 
 
نور محمدی بیان کرد: امروز به دلیل اینکه افکار و ارزاق معنوی در وجود ما به اندازه کافی وجود ندارد بیانیه گام دوم انقلاب در این راستا بیان شده است.
 
 
 
 
در ادامه فرح بخش اظهار کرد: امروز بشر دارای دو باطن مادی و ظاهری بوده، ولی بشر بعد معنوی خود را  فراموش کرده و از اصل خود دور شده است،  و به دلیل اینکه بشر به دنبال لذت های زود گذر بوده در همان بعد ظاهری باقی مانده است و این موضوع سبب دوری از معنویت و اخلاق در جامعه شده،  در بیانیه گام دوم انقلاب به ابعاد اخلاق و معنویت اشاره دارد که باید متولیان فرهنگی و علمی  معنویت و اخلاق را در جامعه نهادینه کنند، از طرفی معنویت و اخلاق در یک قشر خاص خلاصه نشده و باید در همه اقشار جامعه محقق شود که در این مورد کانون تعلیم و تربیت خانواده نقش اساسی دارد، از طرفی باید  تزکیه  را بر تعلیم  ارجحیت داده شود تا در عرصه جامعه اخلاق و معنویت گسترش پیدا کند.
 
 
 
 
 
وی افزود: انقلاب اسلامی در تمام زمینه ها نظیر  سیاست، فرهنگ و علم متحول شد و از دلایل ماندگاری انقلاب، رهبری و ولایت مداری مردم ایران بوده و از طرفی آرمان و حرکت های انقلاب منطبق با اصول و ارزش های اسلامی   بود.
 
 
 
 
رئیس سازمان بسیج اساتید کهگیلویه و بویراحمد گفت: در سال ۶۷ حضرت امام پیامی مبنی بر استقامت و حرکت دادند و امروز بیانیه گام دوم‌  همان پیام بوده و خطاب این  بیانیه  به جوانان است  و برای ادامه اهداف انقلاب بوده که جوانان در این راستا باید گام بردارند.
 
 
 
وی افزود: در گام دوم انقلاب رهبر انقلاب مقوله نقد و اصلاح را در نظر گرفته و به اظهار نظر و نقد اشاره کرده است، باید گفت مانند انقلاب اسلامی سابقه ای وجود ندارد، که امروز با همه توطئه ها دارای رشد و پیشرفت هستیم.
 
 
تصاویر تکمیلی در زیر آمده است: 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
انتهای پیام/

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.