گروه: اخبار استان خبر: 118748 / تاریخ انتشار : 1398/2/22 ساعت : 15:28
رییس اداره منابع آب شهرستان دنا خبر داد:

دستگیری متجاوز به بستر رودخانه در شهرستان دنا/ رودخانه خواری این بار در «سرتنگ توت نده»+جزئیات

در راستای حفاظت و صیانت از حریم و بستر منابع آب، با شناسایی به موقع مامورین گشت و بازرسی اداره منابع آب شهرستان دنا و با همکاری مامورین انتظامی فرد متجاوز به حریم رودخانه در سرتنگ توت نده دستگیر شد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل از سفیردنا؛ در راستای حفاظت و صیانت از حریم و بستر منابع آب و با شناسایی بموقع مامورین گشت و بازرسی اداره منابع آب شهرستان دنا با همکاری فرماندهی و مامورین انتظامی کلانتری سی سخت در محدوده رودخانه بشار واقع در روستای سرتنگ توت نده اقدام به توقیف یک دستگاه لودر و بازداشت راننده لودر و فرد متصرف بستر شد.

 

رییس اداره منابع آب شهرستان دنا با اعلام این خبر از دستگاه قضایی شهرستان دنا و نیروی انتظامی تشکر کرد و گفت: بستر رودخانه ها بر اساس قانون توزیع عادلانه آب متعلق به تمامی آحاد جامعه بوده و حفاظت و صیانت از حریم و بستر را وظیفه تمامی افراد جامعه است.

 

محسن ظهیرنژاد فزود: هرگونه دخل و تصرف در محدوده حریم و بستر موجب افزایش خسارت ناشی از سیلاب می شود.

 

وی بااشاره به وسعت و پراکندگی رودخانه ها و منابع آبی و حجم گسترگی حوزه کاری منابع آب در سطح شهرستان و وجود برخی مشکلات از جمله کمبود نیرو و کمبود گروه های گشت و بازرسی و عدم وجود امکانات مناسب، همکاری بیش از پیش کشاورزان، دهیاران و تمامی ذینفعان حاشیه رودخانه ها را خواستار شد.

 

ظهیرنژاد نیز به گزارش به موقع تخلفات به اداره منابع آب جهت پیشگیری و جلوگیری بموقع از تخلفات تاکیید کرد. 

انتهای پیام/د

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.