گروه: اخبار استان خبر: 118744 / تاریخ انتشار : 1398/2/22 ساعت : 15:15
واکنش شهردار لنده به تعطیلی پروژه فرهنگسرای شهید طیب:

محل ساخت فرهنگسرای لنده مشکل فنی و تملکی دارد/تا زمانی مسئولیت دارم اجازه هیچ گونه ساخت و ساز غیرمجاز را نمی دهم

مختار مشهدی زاده در واکنش به تعطیلی پروژه فرهنگسرای شهید طیب لنده گفت: در خصوص پروژه فرهنگسرای شهید طیب لازم است مردم و مسئولان خوب بدانند که زمین این پروژه تملیکی شهرداری و محل ساخت آن به لحاظ فنی به دلیل قرار گرفتن در مسیر دره فصلی غیرمجاز است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل از خبرلنده، پس از چندین سال و کلنگ زنی مهمترین پروژه فرهنگی شهرستان لنده یعنی فرهنگسرای شهید طیب در زمینی به مساحت سه هزار مترمربع و پس از چند سال وقفه این پروژه با حضور مسئولان اجرایی شده است که پس از پی ریزی توسط شهرداری تعطیل شد.

 

 

 

تعطیلی این پروژه در سال گذشته از سوی شهردار و شورای اسلامی شهرلنده بنا بر مباحث فنی و تملیکی صورت گرفته است که شهرداری لنده علی رغم همه فشارهای که از طرف مردم و مسئولان برای اجازه ساخت و ساز به شهرداری می آوردند اجازه ساخت نداد و قاطعانه نیز بر مواضع خود ایستادگی کرد.

 

 

حال پس از کش وقوس های فراوان و رایزنی ها و رو زنی ها بسیار و تشکیل جلسات مکرر  پیمانکار شروع به کار کرد که باتوجه به بارندگی های فرودین ماه و اجرای دستورالعمل های سفت و سخت در خصوص ساخت و سازها به خصوص در حریم رودخانه ها و دره های فصلی مجددا شهرداری این پروژه را رسماً تعطیل کرد و از اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خواست تا نسبت به جابجایی زمین پروژه هرچه سریعتر اقدام کند.

 

 

حال پس از درج چندین نوبت خبرهای مختلف از سوی اصحاب رسانه امروز شهردار لنده رسماً آب پاکی را روی دست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لنده ریخت و خواستار تغییر زمین برای ساخت پروزه  فرهنگسرای شهید طیب در مکانی دیگر شد.

 

 

مختار مشهدی زاده در این خصوص گفت: اساس واگذاری این زمین به اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی از اول اشتباه بود چرا که این زمین برابر ماده 13از منابع طبیعی به شهرداری واگذار شده است و شهرداری حق ندارد به اداره ای دیگر واگذار کند که همین موضوع بند اول تخلفی است که در ادوار گذشته صورت گرفته است.

 

وی تاکیدکرد: علی رغم همه فشارها و بحث توجه به زیرساخت های فرهنگی شهرداری در بازده زمانی در سال گذشته اجازه ساخت و ساز را به اداره فرهنگ و ارشاد داد ولی بازهم برخی مشکلات سد راه این پروژه شده است.

 

شهردار لنده تصریح کرد: موضوع دوم کلی خیلی نیز مهم است بحث ساخت این پروژه چند میلیاردی در محل بستر دره فصلی است که باتوجه به حجم بارندگی های امسال و آینده باید اصول فنی و پدافندغیرعامل حتماً لحاظ می شد که بازهم بنا به تاکید ویژه معاون فنی استاندار و دفتر فنی استانداری باید این پروژه به مکانی دیگر منتقل شود.

 

شهردار لنده خاطر نشان کرد: متاسفانه در بحث ساخت و سازهای غیرقانونی در مسیر دره فصلی مال ملا به شهرک فجر ساختمان های مسکونی زیادی احداث شده است که به نظر من همه آنان غیرمجاز و در معرض خطر 100درصدی تخریب هستند.

 

مشهدی زاده اظهارکرد: تا زمانی که در حوزه شهرداری مسئولیت دارم به هیچ وجه ممکن اجازه ساخت و ساز غیرمجاز را به افراد حقوقی و حقیقی در راستای قانون نخواهم داد و با جدیت تمام با این قبیل پروزه مخالفت خواهم کرد.

 

گفتنی است پروژه ساخت فرهنگسرای شهید طیب سال 92 باحضور خادمی استاندار کهگیلویه وبویراحمد در زمینی به مساحت سه هزار مترمربع در ضلع شمالی پارک امید کلنگ زنی شد.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.