گروه: اخبار استان خبر: 118740 / تاریخ انتشار : 1398/2/22 ساعت : 16:07
مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی خبر داد

افزایش 30 هزار تنی ظرفیت ذخیره سازی گندم در استان/خرید 2 هزار تنی گندم از کشاورزان در سال 98

فروزنده: کشاورزانی که گندم خود را مستقیم به مراکز ملی شرکت غله تحویل دهند کرایه حمل تا کیلویی 200ریال به حساب آنها واریز می شود، امسال تا کنون 2 هزار تن گندم از کشاورزان استان خریداری شده است که صد در صد پول انها نیز به حسابشان واریز شده است و تا کنون مشکلی وجود نداشته است.

مدیرعامل  شرکت غله و خدمات بازرگانی  کهگیلویه و بویراحمد در گفت و گو با  پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس گفت: با احداث سیلوی ذخیره سازی  گندم در گچساران ظرفیت ذخیره سیلوها از 30 هزار تن به 60 هزار تن افزایش پیدا کرد که امسال از نظر ذخیره سازی گندم در استان مشکلی وجود ندارد.

 

فروزنده بیان کرد: پیش بینی می شود که میزان خرید گندم امسال نسبت به سال گذشته بیش از صد در صد افزایش  داشته باشیم با توجه به اینکه سال گذشته  32 هزار تن گندم در استان خریداری شد، با وجود بارندگی هایی که امسال داشتیم پیش بینی می شود امسال قریب به 75 هزار تن گندم خریداری شود.

 

وی در خصوص نرخ گندم امسال گفت: نرخ گندم معمولی در استان هزار و 700 تومان است و گندم دروم نیز هزار و 770 تومان است .

 

مدیرعامل  شرکت غله و خدمات بازرگانی کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: با توجه به وضعیت برداشت  در سال گذشته پیش بینی می شود که بیشترین برداشت گندم امسال به ترتیب در شهرستان های کهگیلویه، گچساران، باشت و چرام باشد،  در بخش صادرات نیز فقط گندم دروم است که اگر تولید داشته باشیم ممکن است در بورس  عرضه شود و بحث صادرات داشته باشد اما اکنون نداریم.

 

فرزونده در خصوص دانه روغنی کلزا در استان گفت: سال گذشته  هزار و 250 تن کلزا خریداری کردیم و پیش بینی می شود که 2 هزار و 750 تا 3 هزار تن  امسال دانه روغنی کلزا خریداری  شود.

 

وی گفت: در سطح استان 9 مرکز خرید گندم وجود دارد، کشاورزانی که گندم خود را مستقیم به مراکز ملی شرکت غله تحویل دهند کرایه حمل تا کیلویی 200ریال  به حساب آنها واریز می شود که به میزان کیلومتری که طی شده است بستگی دارد، امسال تا کنون 2 هزار تن گندم از کشاورزان استان خریداری شده است که صد در صد پول انها نیز به حسابشان واریز شده است و تا کنون مشکلی وجود نداشته است.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 2 نظر
محمدعلی پسندیده
1398/4/7 - 16:34
پول گندم ما پرداخت نشده98/4/7
rateup 0
 ratedown 0
محمدعلی پسندیده
1398/4/7 - 16:36
پول گندم ما واریز نشده98/4/7
rateup 0
 ratedown 0
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.