گروه: اخبار استان خبر: 118739 / تاریخ انتشار : 1398/2/24 ساعت : 11:27
در بازدید میدانی از بازار یاسوج مطرح شد:

ضرورت نظارت بر قیمت اقلام غذایی در ماه رمضان/ مبارزه با سودجویان و احتکارکنندگان کالا/گلایه از نوسان قیمت ها در بازار+تصاویر

بازدید میدانی از بازار شهر یاسوج در ماه مبارک رمضان نشان می دهد با وجود اقدامات صورت گرفته شهروندان خواستار نظارت بر قیمت اقلام غذایی و مبارزه با سودجویان و احتکارکنندگان کالا هستند و نسبت به نوسان قیمت کالا گلایه داشتند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس؛ به نقل از بویرخبر؛ یکی از موضوعاتی که باید در ایام مبارک رمضان مورد توجه قرار گیرد، دسترسی آسان و بدون دغدغه شهروندان به اقلام اساسی و مواد غذایی است، از طرفی نظارت بر قیمت ها جهت  فراهم بودن امکان خرید برای  همه اقشار جامعه و همچنین جلوگیری از تخلفات توسط مسوولان باید صورت گیرد.

 

در همین خصوص گزارشی از مردم در سطح  شهر یاسوج انجام گرفت که شرح آن در زیرآمده است:

 

  یکی از شهروندان یاسوجی گفت:  کالاها و اقلام غذایی در بازار و در شهر یاسوج در دسترس  بوده، اما به دلیل قیمت بالا و نوسان قیمت ها مردم در این ایام  قدرت خرید کمتری دارند.

 

وی بیان کرد: بنده به عنوان یک بازاری معتقدم نظارت صورت میگیرد اما کافی نیست که دلیل مهم آن نوسان قیمت ها در دو صنف یکسان در کنار هم است.

 

این شهروند افزود: در شرایط حاضر اقلام غذایی در ماه رمضان قیمت بالایی دارد و به دلیل اینکه مردم در استان ما دارای بنیه مالی ضعیفی هستند باید نظارت  از طرفی تنظیم بازار برای رفاه مردم بیشتر صورت گیرد.

 

 

یکی دیگر از شهروندان یاسوجی با اشاره به فراوانی اقلام غذایی در بازار عنوان کرد: در ماه مبارک رمضان اقلام غذایی در بازار وجود دارد اما این قیمت بالای اجناس سبب شده مردم نتوانند به اندازه کافی خرید کنند.

 

وی اشاره کرد: در ماه رمضان  باید  کالاهای ضروری از قبیل برنج، روغن، شکر و گوشت گرم  وجود داشته باشد  و مسوولان مربوطه باید این اجناس را با قیمت مناسب در اختیار مردم قرار دهند.

 

 

از دیگر شهروندان یاسوجی در خصوص قیمت بالای برخی اجناس گفت: برنج، گوشت و خرما قیمت بالایی دارد و با توجه به این که این اجناس بیشتر مورد نیاز مردم بوده باید حتما هم قیمت ها مناسب باشد و هم به فور به دست مردم برسد.

 

 

یکی از اقشار فرهنگی  گفت: بنده به عنوان یکی از کسانی که  ساکن شهریاسوج بوده، از تلاش ها و خدمات کسانی که به نیازهای مردم توجه می کنند تقدیر و تشکر کرده، از طرفی باید اشاره کنم هر چند عده ای سودجو قصد دارند در این شرایط که باید کالاها به طور یکسان در اختیار مردم قرار گیرد اما کم فروشی یا حتی احتکار می کنند، اما با این وجود کالاهای مورد نیاز مردم با توجه به شرایط اقتصادی و تحریم ها در دسترس مردم قرار دارد.

 

 

 

وی افزود: برخی کالاها به طور ساعتی بالا رفته ولی در مجموع اقلام غذایی مانند مرغ که در هفته های گذشته قیمت بالایی داشته در شرایط حاضر قیمت مناسب تری دارد و این نشان دهنده نظارت مسوولان است، که این روند باید تا رفع کامل تخلفات ادامه پیدا کند.

 

 

از دیگر شهروندان یاسوجی عنوان کرد: می توان با مراجعه به بازار گوشت، مرغ، سبزی جات و سایر اقلام غذایی را تامین کرد، اما عدم نظارت مناسب بر قیمت اجناس سبب بالا رفتن قیمت آنها شده است.

 

 

وی عنوان کرد: بازرسان و مسوولان باید بیشتر بر روند کالا ها نظارت داشته، زیرا مشاهده می شود قیمت مغازه ها با یکدیگر یکسان نیست و این یک نوع بی نظمی در بازر است که باید کنترل شود.

 

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.