گروه: اخبار استان خبر: 118681 / تاریخ انتشار : 1398/2/21 ساعت : 20:04

ایجاد 300 شغل در مناطق محروم کهگیلویه توسط جوان هم استانی/تنها راه رونق تولید در مناطق محروم، احیای دوباره روستاهاست+فیلم

تسهیلگر برتر کشوری بنیاد برکت در برنامه حرف حساب، راه برون رفت از محرومیت را احیای روستاها دانست.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل از آوای ماغر؛ حسین پسنده، از تسهیلگران بنیاد برکت  در استان کهگیلویه و بویراحمد بعنوان تسهیلگر برگزیده این نهاد در برنامه زنده تلویزیونی حرف حساب حضور یافت.

پسنده توانست در مدت کوتاه نزدیک به سه ماه نزدیک به 300 شغل در روستاهای محروم کهگیلویه بزرگ ایجاد کند و با توجه به نظارت دقیق بر مشاغل ایجاد شده و نبود انحراف در تسهیلات اهدایی در این راستا، بعنوان تسهیلگر برتر بنیاد برکت انتخاب شد.

 وی در برنامه حرف حساب مناطق محروم کهگیلویه را دارای ظرفیت های بزرگی در حوزه دامداری و دامپروری برای سرمایه گذاری عنوان کرد.

پسنده تصریح کرد: با توجه به زیبایی های طبیعی و چهارفصل بودن منطقه، این محل مکان بکری برای سرمایه گذاری در زمینه های گردشگری است اما نبودن زیرساخت های کافی چالش های فراوانی را برای انتقال تولیدات این منطقه به بازارهای فروش ایجاد کرده است.

 وی افزود: نقش تسهیلگر همانگونه که از نام آن پیداست، تسهیل کننده و یک واسط برای پیشبرد طرح هاست که بنیاد برکت با انتخاب تسهیلگران در کنار طرح های اشتغالزایی توانست این فرصت را به متقاضیان بدهد تا با دریافت مشاوره رایگان از تسهیلگران شغل متناسب با شرایط خود را انتخاب کنند.

این کارآفرین و تسهیلگر برتر کشوری خاطرنشان کرد:در مدت کوتاهی که به عنوان تسهیلگر و مشاوره طرح های بنیاد برکت در شهرستان کهگیلویه بودم با همکاری سایر تسهیلگران توانستیم برای 300 متقاضی کسب و کار تشکیل پرونده دهیم که از این تعداد 167 نفر تاکنون موفق به راه اندازی کسب و کار خود شدند.

پسنده گفت:خیلی از جوانان منطقه هستند که در استان های دوردست به مشاغل طاقت فرسا روی آورده و ماه ها دوری از خانواده خود را برای کسب سرمایه تحمل می کنند که با مشاوره ما چند نفر از این افراد به روستا برگشت و با دریافت تسهیلات در حال حاضر در کنار خانواده خود به مشاغل تولیدی روستایی می پردازند و از لحاظ مالی هم سودی بیشتر از کارگری در خارج از استان نصیب آنها می شود.

این کارآفرین و تسهیلگر برتر کشوری تصریح کرد: وقتی از طرح های اشتغال زایی اجرا شده بازدید می کنم و خوشحالی مجریان این طرح ها را مشاهده می کنم، به خود افتخار می کنم که بعنوان یک تسهیلگر در کنار مردم منطقه خود هستم.

وی در پایان گفت:با توجه به تاکید مقام معظم رهبری و انتخاب شعار سال بعنوان سال رونق تولید، هیچ راهی برای رونق تولید و ایجاد اشتغال در مناطق محروم وجود ندارد مگر اینکه مردم به روستاها برگشته و با احیای دوباره روستاها، شاهد تحقق شعار سال و رونق تولید باشیم.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.