گروه: اخبار استان خبر: 118677 / تاریخ انتشار : 1398/2/29 ساعت : 08:43

ساخت کانال های لایروبی و بتونی در چرام با مبلغ ۳۵۰میلیون ریال/صرفه جویی ۴۰درصدی آب کشاورزی در چرام

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج چرام با اشاره به اینکه صرفه جویی ۴۰ درصدی آب کشاورزی در مزارع چرام و اینکه چنین طرح‌هایی به مناسبت هفته بسیج سازندگی در حال اجرا است، گفت: تاکنون عملیات اجرایی این طرح به طول ۵۰۰ متر مربع ‏در منطقه کَره شهبازی اجرا شد که با اجرای آن در مجموع ۶۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی زیر پوشش قرارگرفته است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل از چرام، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج چرام در جمع خبرنگاران،با اشاره به اینکه صرفه جویی ۴۰ درصدی آب کشاورزی در مزارع چرام و اینکه چنین طرح‌هایی به مناسبت هفته بسیج سازندگی در حال اجرا است، گفت: تاکنون عملیات اجرایی این طرح به طول ۵۰۰ متر مربع ‏در منطقه کَره شهبازی اجرا شد که با اجرای آن در مجموع ۶۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی زیر پوشش قرارگرفته است.

 

سرهنگ حسن رضایی افزود: ساخت کانال‌های بتونی و لایروبی کانال‌ها در اراضی کشاورزی این منطقه، با اعتبار مصوب از محل هزینه‌های سپاه پاسداران، به ‏مبلغ ۳۵۰ میلیون ریال در حال اجرا است.


وی گفت:این طرح‌ها با هدف تامین شرایط بهره‌برداری بهینه از کانال‌ها و زهکش‌ها و تامین آب مطمئن و پایدار در اراضی کشاورزی، تسریع و افزایش بهره وری درآبیاری، بهره‌مندی بیشتر از ذخیره آب و به منظور ایجادآمادگی لازم برای کشت‌های بهاره و تابستانه در مزارع این شهرستان در حال اجرا است.

 

سرهنگ رضایی با اشاره به اینکه کشاورزان این فعالیت ها را پیش از این به صورت دستی و انفرادی انجام می دادند ادامه داد: این لایروبی و زهکشی در سال های گذشته علاوه بر صرف هزینه های هنگفت مالی ، اتلاف وقت و آسیب جدی به نیروی انسانی ، کیفیت لازم را برای جلوگیری از هدر روی آب و آبرسانی به مزارع کشاورزان نداشت.

 


وی گفت: افزایش راندمان آب ، سرعت انتقال آب در شبکه‌ها و کانال‌های آبیاری ، جلوگیری از هدر رفت منابع آبی و تسهیل در خدمات رسانی به کشاورزان از نتایج و دستاوردهای مهم اجرای این طرح ها در مزارع شهرستان چرام است.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.