گروه: اخبار استان خبر: 118588 / تاریخ انتشار : 1398/2/20 ساعت : 11:38
گزارش:

لنده در مسیر توسعه دامداری و دامپروری/ضرورت استفاده از فرصت های سرمایه گذاری و اشتغالزایی+تصاویر

امروزه یکی از شا خصه های توسعه فراگیر در جامعه ایجاد بستر های لازم برای رسیدن به شاخص های توسعه ای است که توسعه بخش دامپروری یکی از بهترین و مهمترین فرصت های شغلی و سرمایه گذاری است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل از خبرلنده، روستاها بهترین محل برای توسعه بخش کشاورزی و دامداری و دامپروری هستند که رفع نیازمندی های اولیه انان از قبیل راه دسترسی مناسب، آب و برق و رفع نیاز های بهداشتی و درمانی از مهمترین این بخش ها است که باید مسئولان به آن توجه ویژه ای کنند.

 

 

شهرستان لنده با داشتن دو منطقه سردسیری و گرمسیری به طور همزمان بهترین فرصت های سرمایه گذاری را در حوزه های مختلف دامداری و دامپروری، زنبورعسل، گیاهان داروئی و سایر فرصت های سرمایه گذاری دارد.

 

 

داشتن کوهپایه ها و دشت های سرسبز به همراه چشمه های جوشان در مناطق مختلف روستایی در شهرستان لنده باعث شده است تا این شهرستان  نسبت به سایر شهرستان های استان متمایز شود به طوری که به قطب صنعت دامداری در حوزه دام سبک با بیش از 80هزار راس دام در حال تولید برسد.

 

 

حضور بنیاد مستضعفان در شهرستان لنده همراه با اجرای طرح توسعه و توان افزایی روستاها به همراه اجرای طرح های مختلف توسعه روستایی از سوی جهاد کشاورزی در شهرستان لنده باعث شده است تا روند اجرای طرح های دامداری و دامپروری و زنبور داری در این شهرستان از رونق بسیاری برخوردار شود و این شهرستان را در مسیر توسعه پایدار قرار دهد.

 

 
 

 

اجرای طرح های مختلف دامداری و دامپروری در شهرستان لنده باعث رونق تولید و اشتغالزایی چندین برابری جوانان جویای کار در این شهرستان شده است و در ادامه راه نیز با اعطای تسهیلات توسعه روستایی نیز می تواند شاهد افزایش سرمایه گذاری در این حوزه باشیم که چندان دور از انتظار نیز نیست.

 

انتهای پیام/

 

 

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.