گروه: اخبار استان خبر: 118510 / تاریخ انتشار : 1398/2/20 ساعت : 13:09

تحقق اقتصاد مقاومتی در شهرستان بهمئی با حمایت بسیج سازندگی +تصاویر

تاکنون 30 طرح پرورش زنبور عسل با حمایت بسیج سازندگی شهرستان راه اندازی شد که سالانه به صورت میانگین 50 تن عسل از آنها برداشت می شود.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل از آوای ماغر؛ فرمانده ناحیه مقاومت بسیج بهمئی بمناسبت هفته بسیج سازندگی از طرح های اقتصاد مقاومتی شهرستان بازدید کرد.

 

 

سرگرد پاسدار باقر پسنده در حاشیه این بازدید به خبرنگار ما گفت:تاکنون 30 طرح پرورش زنبور عسل با حمایت بسیج سازندگی شهرستان راه اندازی شد که در مجموع سالانه به صورت میانگین 50 تن عسل از آنها برداشت می شود.

یکی از طرح های اقتصادی زوده بازده موفق در بهمئی، طرح پرورش زنبور عسل بود که سرگرد پسنده از آن بازدید کرد.

سیدی، مسئول اجرای طرح در این راستا گفت: با دریافت 100 میلیون ریال تسهیلات از بسیج سازندگی شهرستان بهمئی در سال گذشته، تعداد کندوهای خود افزایش دادم که با توجه به وضعیت خوب آب و هوا تعداد کلونی ها نزدیک به 100 عدد شد.

 

 

این کارآفرین جوان بهمئی به خبرنگار آوای ماغر گفت: عسل تولیدی ما کاملا طبیعی است ، زنبور از شهد گل ها و گیاهان داروئی مناطق سردسیری شهرستان در کوه سفید عسل تولید می کندو به دلیل کیفیت بالای عسل در فروش محصول خود مشکلی ندارم و عسل را  همینجا به فروش می رسانم.

سیدی تصریح کرد: زنبور باید از شهد گلها تغذیه کند و میزان درآمد ما به میزان بارندگی ؛دمای هوا در آن سال و تعداد کندوهای حاضر در منطقه بستگی دارد.

این زنبوردار بهمئی خاطرنشان کرد:با توجه به اینکه سالی پربارش داشتیم، پیش بینی بنده این است که بیش از 1تن عسل از کندوهای خود برداشت کنم.

 

سیدی ادامه داد: اگر کسی می خواهد این کار را شروع کند ابتدا با یک یا دو کندو کار خودش را شروع کند و بعد از کسب تجربه و تخصص لازم این کار را گسترش دهد تا در ابتدای راه به دلیل بی تجربگی دچار مشکل نشود.

این جوان کارآفرین در پایان با تقدیر از حمایت مسئولان بسیج سازندگی شهرستان بهمئی، خاطر نشان کرد: اگر کسی با توکل بر خدا و تجربه کافی وارد عرصه زنبوداری شود،  می تواند از این شغل در آمد خوبی برای خود و خانواده اش کسب کند.

تصاویر تکمیلی خبر را  در ادامه ببینید:

 
 
 
انتهای پیام/
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.