گروه: اخبار استان خبر: 118494 / تاریخ انتشار : 1398/2/19 ساعت : 09:21
با شعار مردم برای مردم صورت گرفت:

اقدام جالب یک دهیاری در کهگیلویه وبویراحمد/تشکیل گروه های مختلف مردمی برای مقابله با آتش سوزی در روستا+تصاویر

یکی از دهیاری های استان کهگیلویه وبویراحمد با شعار مردم برای مردم برای اولین بار اقدام به صورت خود جوش اقدام به آموزش و روش های صحیح مقابله با آتش سوزی در منابع طبیعی روستا و تشکیل گروه های مختلف برای مدیریت بحران کرد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل از خبرلنده، امروزه دهیاری ها به عنوان دولت های کوچک رو ستایی نقش مهمی در پیگیری و روفع مشکلات روستانشینان دارند به طوری که مردم این روستاها نیاز نسیت برای یک کار کوچک به بخشداری ها و فرمانداری ها مراجعه نمایند و در همان دهیاری می توانند بهترین خدمات را دریافت کنند.

 

خلاقیت و نوآوری در کار دهیاران باعث خواهد شد تا مسیر توسعه روستایی به سرعت در این روستاها پیش روند به طوری که دهیاری روستای شیتاب از توابع بخش موگرمون در شهرستان لنده در اقدامی جالب و با شعار مردم برای مردم اقدام به برگزاری کلاس آموزشی برای مقابله با آتش سوزی ها و ایجاد گروه های مختلف برای مقابله با آتش سوزی های احتمالی در سطح روستاها کرده است.

 

این اقدام قابل تحسین بدون شک با شعار جالب خود می تواند نقش موثری در کاهش آتش سوزی ها با توجه به بارندگی های خیلی خوب امسال و چندین برابر شدن خطر آتش سوزی ها می تواند در کاهش و مقابله با آتش سوزی ها موثر باشد به طوری که تشکیل همین گروه های کوچک روستایی و شناسایی افراد توانمند در روستاها می تواند به خودی خود یک مدیریت بحران در حوادث مختلف را تشکیل دهند.

 

اگر در تمام روستاهای استان چنین جلساتی نه فقط برای بحث آتش سوزی در این فصل بلکه برای همه حوادث و بلایا و بحران های مختلف تشکیل شود بدون شک یک سازمان مردم نهاد درون روستایی با مدیریت دهیاران شکل خواهد گرفت که به خودی خود می تواند در کاهش سریع حوادث و مخاطرات جانی موثر باشد که نیازمند توسعه و فرهنگ سازی است.

 

این اقدام دهیاری روستای شیتاب و تشکیل گروه های همیار طبیعت در مقابله با آتش سوزی نیز مورد استقبال مسئولان و دوستداران طبیعت شده است .

 

 

ادامه تصاویر را می توانید در زیر مشاهده نمایید:

 

 
 
 
 

انتهای پیام

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 1 نظر
حسینعلی
1398/2/19 - 09:30
آفرین به این خلاقیت واقعا جالب است
rateup 0
 ratedown 0
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.