گروه: اخبار استان خبر: 118489 / تاریخ انتشار : 1398/2/18 ساعت : 19:40
مروری بر روزهای ناآرام اداره کل فرهنگ و ارشاد کهگیلویه و بویراحمد؛

بهانه جویی و فرار به جلو توسط گزینه پیشنهادی مدیرکلی/ 3دلیل مهمی که صحبتهای ماحوزی را اساسا زیر سوال میبرد!

با توجه به اتفاقات چند روز اخیر و صحبت های مطرح شده، ذکر چند نکته خالی از لطف نیست؛ نکته اول این که حمیده ماحوزی قرار نبود حتما مدیرکل شود و تنها یک گزینه برای تصدی این مسئولیت بود و باید توسط استاندار بررسی می شد و به نوعی با برخی بهانه جویی ها فرار رو به جلو انجام داده است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس یکی از موضوعات داغ روزهای گذشته در فضای سیاسی کهگیلویه و بویراحمد استعفای مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی و گزینه های جایگزینی رضا دهبانی پور بود.

 

 حمیده ماحوزی مدیرکل سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی بوشهر از سوی وزارتخانه متبوع به استاندار کهگیلویه و بویراحمد معرفی می شود و در سفری به یاسوج با علی محمد احمدی دیدار می کند؛ ماحوزی برای قبول این مسئولیت از استاندار می خواهد که به او فرصت دهد و در نهایت اعلام می کند نمی تواند مسئولیت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد را بپذیرد.

 

پس از اعلام انصراف ماحوزی، گمانه زنی های فراوانی درباره عدم قبول این مسئولیت از سوی وی، توسط رسانه ها مطرح می شود اما در نهایت خود ماحوزی نسبت به این مساله واکنش نشان می دهد و اعلام می کند برخوردی که مدیرکل دفتر حوزه استاندار با او داشته باعث شد این تصمیم را بگیرد.

 

بخشی از دلایل حمیده ماحوزی به این شرح است:

« قبل از اینکه به اتاق استاندار بروم با آقای مرادی مدیرکل دفتر استاندار دیدار کوتاهی داشتم. آقای مرادی در آن دیدار کوتاه روبروی من نشست و تمام تلاش خود را کرد تا من از پذیرش مسوولیت منصرف شده و به همین دلیل از عشیره‌ای و طایفه‌ای بودن استان کهگیلویه و بویراحمد و معضلاتی که این استان در این ارتباط دارد با من صحبت کرد.

 

 آقای مرادی در آن دیدار بر معضلات و مشکلات طائفه ای و عشیره‌ای بودن آن استان بسیار تاکید می‌کرد و معتقد بود که کار کردن در استان کهگیلویه و بویراحمد بسیار سخت است، به نظرم رسید دوگانگی و تضاد شدیدی بین دفتر استاندار و شخص استاندار وجود دارد، بعد از اینکه از اتاق استاندار بیرون آمدم دوباره آقای مرادی با برخوردی که واقعاً در شآن و جایگاه من نبود نگرانی‌های من را برای آمدن و پذیرش مسوولیت در آن استان بیشتر کرد.»

 

با توجه به اتفاقات چند روز اخیر و صحبت های مطرح شده، ذکر چند نکته خالی از لطف نیست؛ نکته اول این که حمیده ماحوزی قرار نبود حتما مدیرکل شود و تنها یک گزینه برای تصدی این مسئولیت بود و باید توسط استاندار بررسی می شد.

 

نکته دیگر این است که اگر قرار بود او این مسئولیت را بر عهده بگیرد باید با استاندار کار کند و کمتر با مدیرکل دفتر حوزه استانداری ارتباط داشت؛ بنابراین به نظر می رسد در این بخش از دلایل خود اغراق کرده است و به نوعی با این بهانه جویی ها فرار رو به جلو انجام داده است.مساله دیگری نیز که وجود دارد این است که چرا در مصاحبه اول دلایل انصراف خود را به صراحت اعلام نکرد.


مجتبی مرادی مدیرکل حوزه دفتر استانداری کهگیلویه و بویراحمد در مطلبی به این اظهارات پاسخ داد و نوشت: «در پاسخ به اظهارات خانم ماحوزی یکی از گزینه‌های مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، به فرافکنی ایشان پاسخی نخواهم داد چرا که معتقدم استان کهگیلویه و بویراحمد در این برهه زمانی بیش از هر چیز دیگر نیازمند آرامش است.


ضمن رعایت احترام، بدون ذکر دلایل و واکنش به این سخنان کذب، وی را به وجدانشان ارجاع می‌دهم و برایشان آرزوی توفیق و سلامتی دارم.


امیدوارم این سطحی نگری و کوته‌بینی‌ها ما را از رسالت واقعی‌مان که خدمت به مردم است دور نسازد.»

 

مرادی در گفتگو با صبح زاگرس نیز بر روی این مساله تاکید کرد که قصد ندارم به این مساله بپردازم و بیش از این به صحبت های مطرح شده پاسخ نخواهم داد.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 2 نظر
بویراحمد عزتمند
1398/2/19 - 11:13
بخدا سوگند خانم دکتر ماحوری بدرستی گفته اند و آقای مرادی برای خودش دفتر و دستکی راه انداخته است. پشت صورت شفاف و گرما ندیده آقای مرادی چیزهای دیگری خوابیده است. یکی از مدیران کل برای خودم سوگند یاد کرد که آقای مرادی برای انتصاب مدیران داخلی هم اظهارنظر می کند
rateup 0
 ratedown 0
علیرضا
1398/2/19 - 18:43
تو نمی دونی خدا چیهاقای مرادی همه ی زندگیشو برای مردم استان گذاشته است.شما که نمیدانی مسوولیت مدیرکل حوزه ی استاندار چیست بهتر حرف مفت و نادرست نزنید.خانم ماحوزی در حد ارشاد استان نبودند.شک نکنید .
rateup 0
 ratedown 0
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.