گروه: اخبار استان خبر: 118419 / تاریخ انتشار : 1398/2/17 ساعت : 09:16
به منابست هفته هلال احمر صورت گرفت:

روز پرکار رئیس و اعضای جمعیت هلال احمر در لنده/ازغبارروبی گلزارشهدا تا دیدار با خانواده های معظم شهدا، امام جمعه و فرماندار+تصاویر

رئیس و اعضای جمعیت هلال احمر در شهرستان لنده در هفته هلال احمر روز پرکاری با غباروبی گلزار شهدا، دیدار با خانواده های معظم شهدا، دیدار با امام جمعه و دیدار با فرماندار شهرستان لنده را در برنامه امروز خود داشتند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل از خبرلنده، امروزه جمعیت هلال احمر بدون شک یکی از مهمترین و تاثیرگذار ترین نهادهای است که با ارائه خدمات به موقع خود در زمان بحران و مدیریت آن توانسته است خدمات شایانی به اقشار مختلف مردم در حوادث غیرمترقبه ، بلایای طبیعی و آتش سوزی ها و سایر موارد به جامعه هدف خود که مردم هستند ارائه نمایند.

 

 

روز گذشته و به مناسبت گرامیداشت هفته هلال احمر رئیس و اعضای داوطلببن جمعیت هلال احمر شهرستان لنده ابتدا با حضور در گلزار شهدا ضمن تجدید میثاق با شهدا یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی را گرامی داشتند.

 

 

در ادامه با حضور در دفتر امام جمعه شهرستان لنده با حجت الاسلام سیدهدایت محمودی اصل دیدار و گفت گو کردند.

 

 

سید علی توحیدی در این دیدار با اشاره به نقش جمعیت هلال احمر در حوادث و بحران های مختلف کشور گفت: حضور فعال و آماده بودن جمعیت هلال احمر در تمام بحران ها و حوادث باعث شده است تا رضایت عمومی زیادی از این نهاد بین المللی در جامعه ایجاد شود.

 

وی تاکیدکرد: امروز جمعیت هلال احمر به صورت با برگزاری دوره های مختلف به صورت تخصصی در حوزه های مختلف در حال آموزش به جوانان است.

 

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان لنده تصریح کرد: برگزاری کلاس ها و دروه های مختلف به خصوص اجرای مانورهای مختلف به منظور ایجاد آمادگی برای مقابله با بحران در چندین نوبت در طول سال با همکاری ادارات نشان از برنامه محور و اماده بودن این جمعیت است.

 

توحیدی اظهارکرد: در سالی که گذشت هلال احمر شهرستان رشد چمشگیری در فعالیت های امدادی ، آموزشی ، عام المنفعه و بشردوستانه  داشته است  و با همت اعضا و امدادگران این جمعیت در ایام نوروز به عنوان یکی از دستگاه های برتر انتخاب شد که نشان از ظرفیت و توانمندی منحصر به فرد امدادگران و نجاتگران این جمعیت است.

 

حجت الاسلام سید هدایت محمودی اصل در این دیدار ضمن تبریک هفته هلال احمر گفت : فعالیت های هلال احمر شهرستان به خصوص در ایام نوروز و طول سال با توجه به ظرفیت و امکانات کمی که دارد شایسته تقدیر است.

 
 
وی افزود: ملت ایران در عرصه ها و بحران های مختف همواره از خدمات عام المنفعه جمیت هلال احمر همواره بهره و استفاده لازم را برده است .
 
 
امام جمعه شهرستان لنده تصریح کرد: هرگاه حادثه ای یا بحرانی در کشور حادث می شود نیروهای جمعیت هلال احمر در کنار نیروهای مسلح به مردم خدمت می کنند.
 
 
وی تاکیدکرد: جمعیت هلال احمر از حیث خدمت رسانی به خصوص در سیلاب اخیر کشور کارنامه درخشانی دارد.
 
 
محمودی اصل اظهارکرد: باید در زمینه آموزش همگانی بیشتر از گذشته تلاش شود تا میزان آمادگی مردم برای مقابله با بحران ها دو چندان شود.
 
 
 
 
در ادامه نیز رئیس و اعضای جمعیت هلال احمر شهرستان لنده با حضور در دفتر فرماندار با وی وی دیدارکردند.
 
 
در این دیدار سیدعلی توحیدی با ارائه گزارشی از روند فعالیت های این جمعیت گفت: جمعیت هلال احمر پیشگام در همه حوادث و بحران ها است .
 
وی افزود: حضور فعال و داوطلبانه اعضای این جمعیت و اهداف انسان دوستانه ما باعث شده است تا شاهد جذب جوانان در حوزه های مختلف جمعیت برای خدمت بی منت به مردم باشیم که مردم نیز با دعای خویش همواره این خدمت را تائید می کنند.
 
 
رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان لنده تصریح کرد: عمده ترین مشکل ما در شهرستان لنده عدم استقلال اداره و نداشتن زمین برای ساخت پایگاه و شعبه است که انتظار داریم فرماندار از طریق سایر ادارات باتوجه به حضور هلال احمر در همه بحران ها و سایر مسائل این دو نقیصه بزرگ را از طریق استان و تهران پیگیری نماید.
 
 
توحیدی اظهارکرد: عمق محرومیت در این شهرستان بیداد می کند و انتظار داریم هرچه سریعتر بحث استقلال شعبه لنده از سوی مسئولان بر طرف شود تا بتوانیم خدمات بهتر و بیشتری را به مردم ارائه دهیم.
 
 
 
 
در ادامه نیز سید خدادوست موسوی با تقدیر از فعالیت های خوب جمعیت هلال احمر و تبریک این هفته گفت: امروز اگر بخواهیم تعریفی از بحران داشته باشیم باید جمعیت هلال احمر را بخش جدایی ناپذیر بحران بدانیم.
 
 
وی افزود: ما در بحران جمعیت هلال احمر را دست راست و بازوی توانمند مدیریت بحران باید بدانیم چرا که تجربه 20ساله بنده در حوزه های مختلف بحران گواه این ادعا است.
 
 
فرماندار شهرستان لنده تصریح کرد: استان ما یک استان متاثر از حوادث است که ایران جزء 10کشور زلزله خیز است که بیشتر مناطق ایران روی گسل زلزله است که حوادث مختلفی نیز وحود دارد که هیچگاه خبرنمی کند.
 
 
 
وی تاکیدکرد: جمعیت هلال احمر شهرستان لنده باید آمادگی و توان خود را جهت مقابله با حوادث غیرمترقبه داشته باشد که در دسترس بودن و توانمند بودن و پای کار بودن را در آمادگی کامل جهت مقابله با آتش سوزی ها در این فصل داشته باشید تا حادثه ای شهرستان را تهدید نکند.
 
 
 
موسوی اظهارکرد:باید میزان آمادگی خود را برای حوادث و بحران ها آماده کنیم به فرض ممکن است در یک رو سه حادثه مختلف با همدیگر داشته باشیم لذا باید توان مدیریت همزمان و مقابله با هر سه بحران را با همین امادگی نیروهای جمعیت هلال احمر در کنار سایر نیروها داشته باشیم که این نیز نیازمند مشارکت سایر دستگاه ها است.
 
 
در پایان این دیدار فرماندار شهرستان از پیگیری مطالبات جمعیت هلال احمر و بررسی دقیق مشکلات در آینده خبرداد.
 
 
در ادامه نیز رئیس و اعضای جمعیت هلال احمر با حضور در منزل شهیدان جوادی و هدایت کیش یاد و خاطره شهدای والامقام این شهرستان را گرامی داشتند.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ادامه تصاویر را می توانید در زیر مشاهده نمایید:

 

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
انتهای پیام/
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.