گروه: اخبار استان خبر: 118416 / تاریخ انتشار : 1398/2/17 ساعت : 08:36
تشکل هایی به کام یک جریان خاص سیاسی؛

برخی تشکل های دانشجویی فقط اسم اسلام و انقلاب را یدک می کشند/این ها چراغشان برای مردم مستضعف استان خاموش است

در دانشگاه یاسوج طی این چند سال نه تنها حق دانشجو را در مسائل مختلف پایمال و آنها را از فضای معرفتی و سیاسی به دور نگه داشتند بلکه زندگی، شأن و حرمت دانشجو را در جهت انگیزه‌های فرصت طلبانه خود زیر سؤال بردند و دانشگاه را که باید محیطی آکادمیک و مستقل باشد پایگاه جریان سیاسی خاصی کردند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس کمال بخشنده منش - قصه و غصه‌ نوع مدیریت فرهنگی دانشگاه، بی توجهی به قانون، تضییع حق دانشجو و کارکنان دانشگاه، سوء استفاده از روحیه‌ فعال و دغدغه مند دانشجو، سنگ اندازی در مقابل جریان دانشجویی و به حاشیه راندن آن قصه‌ امروز و دیروز نیست بلکه حاصل حاکمیت چند سال تفکر لیبرالی و روحیه‌ تساهل و تسامح در مواجه با فرهنگ و قانون در دانشگاه است.


جایگاه فرهنگ زمانی در دانشگاه رنگ باخت و با محتوایی غربی و روتوش ایرانی_ سنتی به خورد دانشجو داده شد که مسئولیت اجرایی و سیاست گذاری فرهنگی دانشگاه به کسانی داده شد که شناخت درستی نسبت به فرهنگ و هویت ایرانی_اسلامی نداشتند و ضابطه را فدای رابطه و بده بستان های سیاسی در جهت کسب قدرت و جایگاه کردند.


مع الاسف در دانشگاه یاسوج طی این چند سال نه تنها حق دانشجو را در مسائل مختلف پایمال و آنها را از فضای معرفتی و سیاسی به دور نگه داشتند بلکه زندگی، شأن و حرمت دانشجو را در جهت انگیزه‌های فرصت طلبانه خود زیر سؤال بردند و دانشگاه را که باید محیطی آکادمیک و مستقل باشد پایگاه جریان سیاسی خاصی کردند.


فی الواقع آن‌ها به بهانه ایجاد محیطی آزادانه باعث و بانی آسیب های اجتماعی و فرهنگی در دانشگاه شدند که روز به روز بنیه‌ فرهنگی و علمی دانشجو را دچار تزلزل می‌کند.


حال بعد از تغییر و تحولات مثبت و ضابطه مند مدیریت جدید بر دانشگاه که تا حد قابل قبولی (هر چند انتظارات بیش‌تر هست) قانون را حاکم کردند عده‌ای به مذاقشان خوش نیامد و سعی دارند همان نگاه طایفه‌ای و باندی را دوباره بر دانشگاه حاکم کنند و در این روزها که ضعف مدیریتی و نوع نگاه خلاف قانون و شرع آنها برای همه عیان شد و تشکل های انقلابی بنا بر رسالت خود از شأن و حرمت دانشجو و دانشگاه دفاع کردند، سعی دارند با سیاه نمایی و دادن آدرس غلط و سپر قرار دادن دانشجو و متهم کردن آنها، خود از معرکه بگریزند.


اما سوالی که ذهن را درگیر می‌کند اینکه علی رغم موضع گیری های شفاف که همه در جهت حیثیت و حرمت دانشگاه و دانشجو و دفاع از هویت اصیل مردم استان بوده و هست دلیل حمایت جریانی خاص داخل استان و علی الخصوص تشکل‌های فصلی که فقط نام اسلام و انقلاب را یدک می‌کشند و محتوایی کاملاً خلاف عنوانی که بر خود گذاشتند دارند و به رسالتی که در همه زمینه‌های فرهنگی، صنفی، سیاسی، اجتماعی و... دارند عمل نمی‌کنند و سنگ قانون را به سینه می‌زنند ولی همیشه از تونلهای غیر قانونی مجوز می‌گیرند و به فعالیت می‌پردازند و به جای اینکه تریبون دانشجو و مطالبات به حق آنها باشند پایگاه این جریان خاص در استان شدند و همیشه چراغشان برای مردم مستضعف استان کهگیلویه و بویراحمد خاموش است و خیری از آن ندیدند و فقط در زمانیکه بحث منافعشان به میان می‌آید شان و منزلت مردم استان را به سخره می‌گیرند و به تکاپو می افتند، چیست؟! دلیل این رفتارها کاملاً مشخص و برای همه روشن هست و در واقع میشودگفت آنچه عیان است چه حاجت به بیان است.


نه تنها وقت آن رسیده بلکه از وقت آن هم گذشته که مدیریت فرهنگی دانشگاه بیش‌تر از این ادامه ندهد و رئیس دانشگاه تغییری اساسی در آن ایجاد کند.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.