گروه: اخبار استان خبر: 118330 / تاریخ انتشار : 1398/2/15 ساعت : 07:47
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان لنده خبرداد:

تشکیل 17پرونده ساخت و ساز غیرمجاز در منابع ملی شهرستان لنده/صیانت از عرصه های ملی و برخورد قاطع با متصرفین به انفال

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان لنده از تشکیل بیش از هفده پرونده ساخت و ساز غیرمجاز در این شهرستان و معرفی به دستگاه قضایی خبرداد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل از خبرلنده، ذبیح اله محمدی در جلسه شورای پیشگیری از وقوع جرم شهرستان لنده با اشاره به ساخت و ساز های غیرمجاز در این شهرستان گفت: عمده ساخت و ساز های غیرمجاز در اطراف شهر به خصوص شهرک های فجر، شهید رجایی و سراسیاب و بهاران هستند که بیشتر این ها بدون مجوزهای قانونی ساخته شده اند.

 

 

وی افزود: اراضی محدوده شهر لنده بیش از 74هکتار بوده است که برابر قانون باید به اداره راه و شهرسازی واگذار شود که تا کنون کارهای واگذاری بیش از 42هکتار آن صورت گرفته و روند اجرایی مابقی نیز در حال انجام است.

 

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان لنده تصریح کرد:  ساخت وساز های صورت گرفته غیرقانونی در محدوده شهر صورت گرفته است که باید از طریق راه وشهرسازی با متصرفان برخورد و اقدام شود.

 

وی تاکیدکرد: ۱۶فقره پرونده ساخت وساز غیرمجاز در مناطق ییلاقی داریم که آنان منجر به صدور حکم شده است .

 

محمدی اظهارکرد: فرهنگسرای ارشاد اسلامی باتوجه به مشکلات موجود مجوز ساخت داده نشده است و نیاز است که از تملک شهرداری به ارشاد منتقل شود.

 

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان لنده خاطرنشان کرد: بیش از 17 پرونده خلع ید برابر کمیسیون ماه 33تشکیل شد که میزان زمین واگذاری بیش از سی و هفت هزار 629متر مربع بوده است.

 

وی تاکیدکرد: بیش از 12 پرونده تامین دلیل به دادگستری معرفی شده است که پنجاه و هشت هزار 616متر مربع است.

 

محمدی خاطرنشان کرد:بیش از 29 پرونده منجر به صدور سند قطعی با متراژ چهارصدوهفده هزارو 250مترمربع صورت گرفته است که اسناد مالکیتی آنان تحویل متقاضیان شده است.

 

رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان لنده گفت: بیش از 15پرونده تخلفی به متراژ دویست هزار و729مترمربع نیز به استان جهت تعیین تکلیف ارجاع شده است.

 

وی در پایان گفت: آنچه وظیفه ذاتی ما است صیانت از عرصه های ملی و برخورد قاطع با متصرفان انفال در حوزه های مختلف برابر قانون است.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.