گروه: اخبار استان خبر: 118289 / تاریخ انتشار : 1398/2/12 ساعت : 11:11
در اولین روز از هفته بزرگداشت مقام معلم صورت گرفت:

افتتاح اولین موزه فرهنگ استان کهگیلویه وبویراحمد در لنده/به نمایش گذاشتن قدیمی ترین اسناد تاریخی درموزه+تصاویر

اولین موزه فرهنگ کهگیلویه وبویراحمد در شهرستان لنده در اولین روز از هفته بزرگداشت مقام معلم با حضور مسئولان این شهرستان افتتاح شد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل از خبرلنده، تاریخ فرهنگ و هنر شهرستان لنده گواه روشنی بر سند هویت تاریخی و مانایی فرهنگ این شهرستان در طول تاریخ استان کهگیلویه وبویراحمد است که امروز و  در اولین روز از هفته بزرگداشت مقام معلم موزه فرهنگ اداره آموزش و پرورش شهرستان لنده با حضور امام جمعه، فرماندار و اعضای شورای اداری این شهرستان افتتاح شد.

 

 

در این مراسم علی جاویدان رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان لنده گفت: امروز یکی از مهمترین روزها در تاریخ فرهنگ این شهرستان است که هویت و سند تاریخ آموزش و پرورش این شهرستان را از سال 1320 و دوران مکتب خانه تا امروز به تصویر کشانیده شد.

 

وی افزود: این موزه در راستای معرفی شخصیت ها، تاریخ و موفقیت ها و چالش های اموزش و پرورش است که می تواند حرکتی ارزشمند در مستند سازی تاریخ این شهرستان است.

 

رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان لنده تصریح کرد: مهمترین دلیل راه اندازی این موزه در دبستان قدیمی اردیبهشت بحث قدمت این بنا است که اولین مدرسه رسمی شش کلاسه در سال 1344است.

 

وی تاکیدکرد: امروز شاهد حضور فرهنگیان بازنشسته در این موزه هستیم که زنده شدن تاریخ فرهنگ آموزش در این شهرستان باعث شد تا خاطرات گذشته برای این قشر فرهیخته تازه شوند.

 

جاویدان اظهارکرد: در این موزه تاریخ معاصر، معرفی شهداء، دانش آموزان نخبه و تمام آثاربرجای مانده که باعث معرفی تاریخ این شهرستان است را به نمایش خواهیم گذاشت.

 

وی تاکیدکرد: این حرکت یک الگوی ارزشی در جهت پاسداشت و نکوداشت تاریخ آموزش وپرورش در شهرستان لنده است.

گفتنی است بخش های مختلف این موزه با حضور مسئولان و فرهنگیان بازنشسته مورد بازدید قرار گرفته است.

 

ادامه تصاویر را می توانید در زیر مشاهده نمایید:

 

تصاویر تکمیلی: 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
انتهای پیام/
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.