گروه: اخبار استان خبر: 118274 / تاریخ انتشار : 1398/2/12 ساعت : 07:53
حکایت های که تمامی ندارد:

ولایت شیطانی که "سلبریتی ها" کلید زدند

چندی سالی است که مفهوم جدید "سلبریتی" در فرهنگ جامعه ما جا باز کرده است. این مفهوم با شکل گیری فضاهای رسانه ای و شبکه های اجتماعی خصوصا اینستاگرام قوت بیشتری گرفته است و البته صدا وسیما و تلویزیون نقش اساسی را در این مورد داشته است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل از چرام،م.نجفی در یادداشتی به معنی و مفهوم واژه سلبرتی و اثرات منفی آ در جامعه پرداخته است.

چندی سالی است که مفهوم جدید "سلبریتی" در فرهنگ جامعه ما جا باز کرده است. این مفهوم با شکل گیری فضاهای رسانه ای و شبکه های اجتماعی خصوصا اینستاگرام قوت بیشتری گرفته است و البته صدا وسیما و تلویزیون نقش اساسی را در این مورد داشته است.

 

سلبریتی به افراد مشهور در ابعاد گوناگون فرهنگی، هنری، اجتماعی، اقتصادی و حتی سیاسی گفته می شود که از طریق شبکه های اجتماعی روز به روز بر محبوبیت خود می افزایند.

 

اما این روزها و با توجه به قتل روحانی مظلوم در همدان و ارتباط این قتل با توییت "مهناز افشار" عصبانیت کاربران فضای مجازی در توئیتر و اینستاگرام با هشتک #مهناز_افشار_را_محاکمه_کنید بل اوج خود رسیده است و ظاهرا این بار دیگر مثل بارهای قبلی نیست.

 

سلبریتی ها افرادی هستند که بیش از منطق اسیر عواطف و به طور صحیح اسیر " جو" هستند و با انعکاس سبک زندگی خود که بیشتر برگرفته از سبک زندگی غربی است به جذب فالور می پردازند و با بالا رفتن این فالور ها " خود حق پنداری" جزو ذات این گروه از جامعه می شود که خود عامل معرفی الگوهای غلط و ضریب دادن به اظهارات اشتباه در بسیاری از برهه ها بوده است. 

 

معرفی حسن روحانی به عنوان کاندیدای اصلح، جمع آوری کمک به زلزله زدگان کرمانشاه و عدم مصرف این پول ها در آنجا، ایجاد تفرقه بین هویت شیعی و هویت ایران با هشتکی نظیر " #حب_الایران_یجمعنا" ((در عین حال بچه های اود را در خارج ایران بدنیا می آورند)) ، دفاع از تروریست ها همچون دراویش (محمد ثلاث) که ماموران نیروی انتظامی را زیر گرفت، معرفی داروهای تقلبی نظیر نالوکسان، نشر اخبار کذب و... اشارل کرد که تنها گوشه ای است از کارهایی که سلبریتی های با جامعه و فرهنگ ایران کرده اند.

 

اگر به حرکات سلبریتی ها در این چند سال توجه کنیم خواهیم دید که کار آنها جز غفلت، اشاعه فرهنگ های نادرست، معرفی الگو های غلط، پایین آوردن شان انسانی ( برخی لباس هایی که حتی غربی ها هم از آن خجالت می کشند)، ایجاد تفرقه، حمله به هویت شیعی، ترویج تنوع طلبی و... نبوده است و اینها همان کارهایی است که با هدف رسانه های غربی و ترویج سبک زندگی خودشان در این به عنوان هدف قرار گرفته است.  

 

اما سلبریتی ها را ما مردم هستیم که سلبریتی کرده ایم و نیاز هست در عین برخورد قوه قضاییه با این سبک از دخالت این سلبریتی ها در جامعه و ایجاد خلل در کشور، فرهنگ سازی و آگه سازی مردم در این زمینه نیز انجام بگیرد تا مردم نیز از این طیف که به معنای واقعی سواد کافی برای اظهار نظر در همه حوزه ها را ندارند، عبور کنند و نه بر اساس عواطف و احساسات عده ای اندیشمند پوشالی که بر اساس تفکر اندیشمندان و متخصصان این حوزه حرکت کنند.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.