گروه: اخبار استان خبر: 118186 / تاریخ انتشار : 1398/2/13 ساعت : 16:32
رییس صنعت معدن و تجارت استان در گفتگو با صبح زاگرس

تسهیل شرایط اقتصادی با تبدیل واحدهای تولیدی استان به دانش بنیان/اولویت بندی کارهایی که می تواند راهگشای رکود و بیکاری باشد

دیودیده: در حال اولویت بندی کارهای هستیم که می تواند راهگشا باشد که کدام فعالیت اقتصادی و تولیدی در این شرایط می تواند وضعیت را بهتر کند و با مشکلات کمتری مواجهه شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد در گفت و گو با  پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، ضمن تبریک بسیج کارگران گفت: بحث فعالیت و کارآفرنی و اشتغال به مولفه های زیادی نیاز دارد با توجه به اینکه سال نیز سال رونق تولید هست کارهایی  در استان در حال اجرا هستند در حال اولویت بندی  کارهای هستیم که می تواند راهگشا باشد  که کدام فعالیت اقتصادی و تولیدی در  این شرایط می تواند وضعیت را بهتر کند و با مشکلات کمتری مواجهه شود.

داریوش دیودیده  افزود: نقاط قوت استان در حال شناسایی هستند که برخی از موارد را شناسایی کردیم و برخی از موارد در حال شناسایی است اشکالاتی که مورد بررسی قرار گرفته در برخی از موارد نیاز به بازسازی و نوسازی دارد که برای این موارد تسهیلاتی پیش بینی شده است، بخشی از یارانه های تسهیلاتی هست برای کسانی که بخواهند در واحدهای تولیدی خود کار بازسازی و نوسازی را انجام دهند خط تولیدشان را اصلاح کنند و اشتغال داشته باشند از این یارانه ها کمک می گیرند.

وی ادامه داد: طرح های در دست اجرا نیز موضوع دیگری است که برای این شرایط در حال پیگیری آنها هستیم طرح هایی که بالای 60 درصد پیشرفت فیزیکی در استان دارند را شناسایی می کنیم و  100 طرح صنعتی بالای 100 درصد است که تا پایان سال تعداد زیادی از این طرح ها به مرحله بهره برداری می رسدکه در اشتغال شرایط لازم را داشته باشند.

رئیس سازمان "صمت" کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: در حوزه توسعه و فعالیت های دانش بنیان نیز خوشبختانه در استان چندین واحد شناسایی شدند که در سفر معاون رئیس جمهور آقای ستاری به استان بازدیدی از این شرکت ها انجام شد و تعداد قابل توجهی از واحدهای تولیدی زمینه دانش بنیان شدن را در استان دارند با توجه به ارتباطی که بین اینها و  پارک علم و فناوری و و بنیاد نخبگان برقرا شده می توانند محصولات با کیفیت تر و بازار پسند تری را ارائه دهند.

دیودیده عنوان کرد: این فعالیت ها که شکل بگیرد بدون شک منجر به بحث اشتغال می شود در حوزه تولید ما بیشتر به دنبال اشتغال پایدار هستیم دنبال این هستیم که بخش قابل توجهی از اشتغال بتواند فارغ التحصیلان دانشگاه ها را پوشش دهد چون که این قشر جامعه هدف هستند چرا  که اگر این قشر مشغول کار شوند خودشان نیز می توانند پایه گذار اشتغال جدید و فعالیت های جدید باشند.

وی تصریح کرد: آنچه که استان و دولت دنبال می کند اشتغال در همه مکان ها است مناطق روستایی را نیز پیگیری می کنیم که در بخش های مختلف  استان موضوع اشتغال،  فعالیت ، کارآفرینی و رونق تولید  را دنبال می کنیم با توجه به این برنامه هایی که پیش بینی شده است امیدواریم  تا پایان سال اتفاقات خوبی در بخش صنعت و تولید استان  رخ دهد.

رئیس سازمان "صمت" استان گفت: البته تولید به بازار و ساماندهی تجارت داخلی و خارجی نیاز دارد تاکید ما بر این است  که هر کالایی در استان و کشور تولید می شود دیگر از جای دیگر تامین نشود واحدهای تولیدی نیز باید کالاهایی با کیفیت بهتر و مناسب تری ارائه کنند که  حمایت از کالای ایرانی  به معنای واقعی تحقق پیدا کند و یک اتفاق دوسویه به وجود بیاید که تجارت نیز رونق پیدا کند چرا که رونق تجارت می تواند باعث رونق تولید شود.

دیودیده ادامه داد: بحث توسعه صادرات نیز یکی از برنامه های اساسی استان است بر اساس سند توسعه صاردات ما باید هر ساله  نسبت به سال گذشته صادرات را افزایش دهیم  به ویژه کالاهایی که زمینه صنعتی و دانش بنیانی دارند.

وی در خصوص تحقق شعار حمایت از کالای ایرانی در استان  گفت: از نظر برنامه ای و سیاست  گذاری این موضوع به صورت کامل مورد توجه قرار گرفت  که ما در جلسات شورای اداری و در بازدیدهایی که داشتیم   توان و ظرفیت های واحدهای تولید را به تمام دستگاه های استانی و خارج استانی اعلام کردیم که استان ما از نظر محصولات تولیدی این وضعیت را دارد و این شرایط را می تواند کمک کند این سیاست استان تا کنون بوده و خواهد بود.

رئیس سازمان "صمت" استان افزود: اطلاع رسانی کامل نیز انجام شده است اما در مرحله عمل چه شرکت های دولتی و چه شرکت های خصوصی باید صبر و همکاری بیشتری داشته باشند و توجه بیشتری به تولیدات استان داشته باشند مردم  بیشتر سعی کنند خریدهای خودشان را از تولیدات استان انجام دهند با توجه به اینکه باید تولیدکنندگان به نیازهای  مصرف کننده توجه و آنها را تامین کنند تا هر دو طرف احساس رضایت کنند.

دیودیده ادامه داد:  اگر چنینی اتفاق بیفتد همان گونه که در سیاست  گذاری موضوع اقتصاد مقاومتی و حمایت از کالای ایرانی را  پیگیری کردیم  و دنبال می کنیم در مرحله اول نیز این کار اتفاق می افتد در مرحله اول به  همکاری  مصرف کننده ها  و  تلاش بیشتر تولید کننده ها نیاز دارد.

وی بیان کرد: یکی از مسائلی که می تواند در افزایش بهره وری و افزایش کیفیت کالا  و کاهش قیمت موثر باشد نیروی انسانی، کارگان ماهر و متخصصینی است که در کارخانه ها فعالیت می کنند اگر در کنار بهره مندی از حقوق و مزایی که دارند ان غیرت و حساسیت،ایثار و فداکاری  لازم را برای تولید محصول خود داشته باشند می تواند باعث رونق آن  واحد تولیدی و رونق کار و فعالیت در جامعه شود.

رئیس سازمان "صمت" استان گفت: یکی از جاهایی که در چهل ساله کشور توانستیم  به معنای واقعی ایثارگری و فداکاری را در آن  مشاهده کنیم حوزه بسیج است با توجه به ماهیت، ساختار و ذاتی که دارد می تواند افراد را به سمتی هدایت کند که با انگیزه بالا و تعامل بیشتر در مسیر فعالیت و کار قرار دهد هر چقدر که این بحث بسیج کارگری به معنای واقعی و همه جانبه اثرگذاری اش بتواند شکل بگیرد جایگاه بسیار مهمی داشته و قطعا جایگاهش می تواند بالاتر از این قرار بگیرد.

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 1 نظر
ناشناس
1398/2/14 - 22:47
هشت ساله که مدیر کلی ایسو داری نقاط قوت شناسایی ایکنی ؟ آقای استاندار...........
rateup 0
 ratedown 0
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.