گروه: اخبار استان خبر: 118176 / تاریخ انتشار : 1398/2/7 ساعت : 13:42
رئیس شبکه بهداشت و درمان بهمئی عنوان کرد:

ارتقای شاخص سلامت با مراجعه به موقع مردم به مراکز سلامت/افزایش شیوع بیماری های غیرواگیر در جامعه

رئیس شبکه بهداشت و درمان بهمئی با اشاره به شیوع روز افزون بیماری های غیر واگیر در جامعه، راه حل را مراجعه به موقع مردم به مراکز سلامت دانست.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس؛ رئیس شبکه بهداشت و درمان بهمئی ظهر امروز در گفتگو با خبرنگارآوای ماغر به اهداف، برنامه ها و پروژه های هفته سلامت در شهرستان اشاره کرد.

 

علی آبشنگ ابتدا با اشاره به شعار سال بهداشت جهانی، گفت: امسال هفته سلامت به شعار "مراقبت های اولیه بهداشتی راهی بسوی پوشش همگانی سلامت" نام گذاری شده که امیدواریم بتوانیم با ارائه خدمات  شایسته به مردم شریف شهرستان، پله های دستیابی به سلامت همگانی را بپیماییم.

 

وی با گرامیداشت هفته سلامت، تصریح کرد: این هفته فرصتی برای همه افراد جامعه به وجود می آورد که بتوانند در فعالیت هایی که باعث ارتقاء سلامت می شود ،مشارکت کنند.

 

آبشنگ افزود: هدف از اجرای برنامه های متنوع در این هفته، فرهنگ ‌سازی و اطلاع‌رسانی در راستای ارتقای سلامت و تاکید بر اصلاح سبک زندگی برای تامین سلامت مردم است.

 

وی گفت: با توسعه شهر نشینی و پیشرفت صنعت و زندگی ماشینی، شیوع بیماریهای غیر واگیر رو به افزایش است که این امر نیازمند مراجعه به موقع مردم به مراکز بهداشتی و درمانی برای انجام مراقبتهای صحیح و کامل بهداشتی است.

 

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان در بخشی دیگر از سخنان خود به تشریح عملکرد این نهاد سلامت در سال گذشته پرداخت و گفت: تجهیز و افتتاح پایگاه سلامت شهر لیکک با اعتباری بالغ بر 400 میلیون تومان، تجهیز و افتتاح خانه پزشک ممبی و شهرک ولیعصر با اعتباری بالغ بر 400 میلیون تومان،تجهیز و افتتاح خانه بهداشت دوراب با اعتباری بالغ بر 150 میلیون تومان و تجهیز و راه اندازی کلاس آمادگی زایمان جهت زنان باردار از خدمات صورت گرفته این شهرستان در سال گذشته است.

 

آبشنگ اتصال مراکز و خانه بهداشت هایی که امکان اتصال به اینترنت نداشتند با اعتباری بالغ بر 80 میلیون تومان، محوطه سازی مرکز بهداشتی درمانی ممبی، دیوار و حصار کشی پایگاه اورژانس جاده ای ممبی با اعتباری بالغ بر 60 میلیون تومان و استقرار تمام وقت دو پزشک متخصص اطفال و داخلی را از مهمترین خدمات صورت گرفته در سال گذشته دانست.

 

رئیس شبکه بهداشت و درمان بهمئی در پایان از سایر نهادهای شهرستان در راستای ترویج و توسعه سلامت تقدیر کرد و گفت: مشارکت آحاد مردم نقش بسزایی در تامین سلامت عمومی جامعه دارد که انتظار ما این است مردم در برنامه ها و پروژه های خودمراقبتی و پیشگیرانه شبکه بهداشت و درمان، ما را همراهی و همیاری کنند.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 2 نظر
محمد
1398/2/8 - 16:05
در هیچ کدوم از خانه بهداشت ها پزشک مستقر نمیباشد
rateup 0
 ratedown 0
محمو
1398/2/9 - 07:44
چرا نظرات نمینویسی مدیر؟
rateup 0
 ratedown 0
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.