گروه: اخبار استان خبر: 118155 / تاریخ انتشار : 1398/2/10 ساعت : 11:01
معرفی ستارگان راه عشق:

شهید کهگیلویه و بویراحمدی که در راه مبارزه با اشرار با لب تشنه به شهادت رسید+تصاویر

ستوان دوم شهید حمید برفی در تاریخ ششم آذرماه 1352به دنیا آمد و دوران ابتدایی و راهنمایی را در روستایی در نقاره خانه به پایان رساند و سرنجام 6اردیبهشت1389به درجه رفیع شهادت رسید.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس  به نقل از چرام،ستوان دوم حمید برفی در تاریخ ششم آذرماه 1352به دنیا آمد و دوران ابتدایی و راهنمایی را در روستایی در نقاره خانه به پایان رساند و سرنجام 6اردیبهشت1389به درجه رفیع شهادت رسید.

 

ستوان دوم حمید برفی در تاریخ ششم آذرماه 1352به دنیا آمد و دوران ابتدایی و راهنمایی را در روستایی در نقاره خانه به پایان رساند.

 

 

شهید دوره ی راهنمایی را در شهر چیتاب گذراند و روزی آمد و گفت پدر برای امتحانات باید به یاسوج بروم. بعداً یکی از همکلاسی هایش برایم تعریف کرد که حمید رفته ثبت نام کند در نیروی انتظامی. من به او گفتم پسرم تو را به خدا به هر زحمتی باشد کار می کنم و خرجی شما را فراهم می نمایم ولی درس بخوانید. گفت پدر ما 5 برادریم و هزینه هایمان زیاد است باید حتماً شغلی دست و پا کنیم تا کمک کار شما باشیم. وقتی اصرار او را دیدم گفتم تو را به خدا و امام زمان می سپارم. رفت و با اشرار درگیر شد و شهید شد. شهید در سال 1382 در زاهدان در درگیری با اشرار شهید شد. شهید بسیار مهربان بود و خیلی حجب و حیا داشت ما راضی هستیم به رضای خدا. من فلجم و مریض هستم و احتیاج به کمک دارم.

 

زمانیکه خبر مجروحیت او را به ما دادند گفتم همه چیز دست خداست. گفتند از ما و مسؤلین چه درخواستی دارید گفتم هیچی نمی خواهم من فرزندم را در راه خدا داده ام یک فرزند پسر داشتم خدا او را داد و خدا خودش هم او را گرفت.( چون پدر شهید نمی تواند صحبت کند)

 

شوهرخواهر از شهید می گوید:
 او که خود همکار و همرزم شهید در منطقه دشتک زابل از توابع استان سیستان و بلوچستان است چنین بیان می نماید که ما از طریق تماس تلفنی همکاران در سال 1382 متوجه شدیم که برادر خانمم در دشتک زابل در درگیری با اشرار به شهادت رسیده. و پیکر ایشان به یاسوج منتقل و در بخش کبکیان شهر چیتاب در روستای نقاره خانه طی مراسم با شکوهی تشییع و به خاک سپرده شد.

 

ثمره ازدواج شهید 2 فرزند( یک دختر و یک پسر) است و مادر شهید بر اثر ناراحتی که داشت و فشار ناشی از شهادت فرزندش دار فانی را وداع گفت و پدرش هم فلج گردید و برادرش هم به علت علاقه بیش از اندازه به شهید مریض و فوت نمودند و تنها پدر شهید زنده هست که او هم فلج شده است. وضعیت مسکن و زندگی خانواده ی شهید زیاد مساعد نیست از مسؤلین تقاضا داریم که رسیدگی بیشتری داشته باشند و پرداخت معوقات شهدا که از طرف بنیاد اجرایی شده چنان چه به خانواده داده شود از این وضعیت رهایی پیدا می کنند و نور امید را در خانواده روشن نگه می دارد.

 

خاطره: شهید در مرز راسک تا دشتک زابل که حدود 70 کیلومتر فاصله داشت در تردد بود ولی شهید با همه خطرات آن منطقه مرزی که از اشرار جند الله پر بود با شجاعت کامل از مرزهای مملکت پاسداری می کرد. آنجا بیابان و خشک بود ولی شهید با شجاعت در برابر اشرار کامل مقاومت می کرد و زخمی شد و بعلت خونریزی شدید به شهادت رسید. شهید عاشق اسلام و ولایت بود.

 

 

خصوصیات فردی شهید: شهید بسیار شجاع بود و ولایتمدار بود محل خدمت ایشان در استان های اصفهان و بعد در یاسوج و سپس در استان سیستان و بلوچستان بوده و در استان کردستان نیز با شجاعت در برابر اشرار و قاچاقچیان مواد مخدر ایستادگی کرد و در این درگیری ها پای راست او زخمی شد و بطور خلاصه اینکه شهید با شجاعت و بی باکی کامل برای برقراری امنیت کشور تلاش می کرد. ایشان 3 خواهر داشت که موقع رفتن به خط مقدم مبارزه با اشرار از آنها حلالیت طلبیده بود.

 

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 3 نظر
Asal
1398/5/4 - 09:34
روحشون شاد و یادشون تا ابد گرامی
rateup 1
 ratedown 0
Asal
1398/5/4 - 09:35
روحشون شاد و یادشون تا ابد گرامی
rateup 2
 ratedown 0
Asal
1398/5/4 - 09:42
روحت شاد
rateup 2
 ratedown 0
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.