گروه: اخبار استان خبر: 118151 / تاریخ انتشار : 1398/2/6 ساعت : 15:20
در بازدید اعضای کمیسیون برنامه و بودجه از تصفیه خانه سی سخت مطرح شد

غیراستاندارد بودن بیش از 31 درصد شبکه های آب استان/پیشرفت 80 درصدی فاز اول تصفیه خانه سی سخت+تصاویر

مدیرعامل شرکت آبفای استان: بیش از ۳۱درصد از شبکه های آب استان غیر استاندارد است، ۲۵۰میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد تا این شبکه فرسوده تعویض شود، وجود این شبکه ها باعث ایجاد مشکلات بهداشتی نارضایتی های عمومی و هدر رفت آب می شود، استدعا دارم کمک به این بخش را در دستور کار خود قرار دهید.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس اعضای کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی در ادامه بازدید از پروژه های شهرستان های مختلف از تصفیه خانه شهر سی سخت بازدید کردند.

 

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان گفت: پکیچ تصفیه خانه طراحی شده از لحاظ مساحت و ترکیب تصفیه خیلی جمع و جور است و کارایی لازم را دارد و 1200 متر مکعب در شبانه روز ظرفیت دارد، یکی از جدید ترین تکنولوژی های کشور است از لحاظ کیفیت نیز خیلی مهم است.لدنی نژاد گفت: این تصفیه خانه فاضلاب در دو فاز اجرا می شود، فاز اول آن ۸۰ درصد پیشرفت داشته است و نوین ترین طرح است.


وی افزود: بیش از ۳۱درصد از شبکه های آب استان غیر استاندارد است، ۲۵۰میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد تا این شبکه فرسوده تعویض شود، وجود این شبکه ها باعث ایجاد مشکلات بهداشتی نارضایتی های عمومی و هدر رفت آب می شود، استدعا دارم کمک به این بخش را در دستور کار خود قرار دهید.

 

فرماندار دنا نیز گفت: این شهرستان دنا  ۴۳هزار نفر جمعیت دارد که سالانه گردشگران زیادی از داخل و خارج کشور وارد دنا می شوند با توجه به پتانسیل هایی که دارد بقاع متبرکه و جاذبه های گردشگری می تواند شهر سی سخت به عنوان شهر نمونه گردشگری معرفی شود.


نادیا صداقت گفت: جاده سراسری شمال به جنوب از دنا عبور می کنند و جاده پاتاوه-دهدشت در این شهرستان است، ترافیک سنگینی در حال حاضر در این جاده است که باعث کشته و مصدوم شدن افراد زیادی می شود که باید نسبت به تامین اعتبار برای چهارخطه کردن این پروژه اقدام شود.


وی افزود: جاده یاسوج-سی سخت به دلیل عدم تخصیص اعتبار تعطیل است، در این جاده یک پل پیش بینی شده بود که در سال ۹۶مبلغ۷۵ میلیارد برآورد شد چند ماه گذشته اما عنایت کنید همکاری لازم را انجام دهید که احداث شود، دنا یک شهرستان گردشگر پذیر است.


صداقت افزود: بحث اعتبارات ما نیز مطرح است سال گذشته ۲۳میلیارد اختصاص داده شد، ۷میلیارد آن فقط از اعتبارات نفت و ترمیم بود، ۱۹درصد از اعتبارات توازن تخصیص پیدا کرده است که از این اعتبارات توازن به شهرستان یا حزئی بوده و یا اصلا تخصیص داده نشده است.


وی ادامه داد: هیچ پروژه فعالی جز این پروژه در دنا نیست اگر تامین اعتبار شود که در سال‌جاری به بهره برداری برسد خوب است.


صداقت به بیمارستان های سی سخت و پاتاوه اشاره کرد و گفت: این دو بیمارستان خواسته و مطالبه همیشگی مردم دنا بوده است که امیدوارم همکاری لازم را داشته باشید.


فرماندار دنا به سیل اخیر اشاره کرد و گفت: سیل خسارت های زیادی وارد کرده است به ویژه این خسارت ها در بخش کشاورزی زیاد بود از جمله این که ۳۵طرح پرورش ماهی و ۵ پل تخریب شده است، ارتباط روستای برافتاب جلاله کلا قطع است.


وی در پایان گفت: دو شهرداری ما در وضعیت بسیار سخت به سر می برند حتی پول سی ان جی را ندارند پرداخت کنند، انتظار داریم مسولان کمیسیون همکاری لازم را داشته باشند.

 

---
---
---
 
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.