گروه: اخبار استان خبر: 118150 / تاریخ انتشار : 1398/2/6 ساعت : 14:30
آنچه در خطبه های نمازجمعه استان مطرح شد:

انتقاد امام جمعه یاسوج از آمار بالای تصادفات در استان/بن سلمان گاو شیرده امریکایی هاست/همین عمامه به سرها بلای جان دشمنان اسلام هستند

ظهر امروز آیین نماز سیاسی عبادی و دشمن شکن جمعه در سراسر استان کهگیلویه و بویراحمد با حضور مردم ولایتمدار استان برگزار شد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس ظهر امروز آیین نماز سیاسی عبادی و دشمن شکن جمعه در سراسر استان کهگیلویه و بویراحمد با حضور مردم ولایتمدار استان برگزار شد.

 

خطیب جمعه یاسوج: بن سلمان گاو شیرده امریکایی هاست

امام جمعه شهر یاسوج در خطبه های نماز جمعه این هفته مرکز استان گفت: در ایام نزدیک به ۲۲ شعبان و روز تکریم و غبار روبی مساجد و بیت الله هستیم، اگر انسان آلودگی ظاهری داشته باشد، حرام بوده  در مسجد وارد شود، زیرا محل تربیت انسانها و عبادت است، امام (ره) فرمودند مساجد سنگر بوده و باید از این سنگرها در برابر دشمن محافظت کرد.

 

حجت الاسلام حسینی بیان کرد: سه عامل از انسان در قیامت شفاعت میکند، یکی از آنها قرآن بوده که اگر انسان ها تعالیم آن را به کار نبرد بر علیه انسان شهادت می دهد، دوم مسجد که اگر انسان در مسجد عبادت نکند از انسان شکایت خواهد کرد و سوم‌ اگر از علماء‌ و علم آنها استفاده نشود انسان دچار زیان خواهد شد.وی اظهار کرد:  ۷ اردیبهشت روز حمل و نقل بوده، که اخیرا شنیده می شود تصادفات بالا بوده و باید سوال کرد چرا این همه تصادف وجود دارد؟۸۰ درصد تصادفات عامل انسانی نظیر سرعت زیاد، سبقت بی مورد است و اگر انسان ها نتوانند این موضوعات را رعایت کنند حتی سبب قتل عمد خواهد شد.


حجت الاسلام حسینی به معارفه فرمانده جدید سپله پاسداران اشاره کرد و گفت: سپاه پاسداران پیکان اسلام و نابود کننده دشمنان اسلام بوده، که همه نیروهای مسلح اسلام حافظ انقلاب هستند، دلیل اینکه امریکا سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را جزء تروریست ها قرار داد، ضربات سنگین سپاه بر او بوده است، و این سپاه عاقبت جان سردمداران امریکا را خواهد گرفت.وی بیان کرد: بن سلمان که نام شریف سلمان فارسی را دارد اما هیچ شباهتی به او ندارد و این انسان ادم کش نام سلمان فارسی را لکه دار کرده است، که در این روزها ۳۲ نفر از شیعیان علی (ع) را در چند روز اخیر اعدام و به شهادت رساند، بن سلمان گاو شیرده آمریکا است، و این جنایتکار که فردی یهودی _ صهیونیستی بوده از صفحه روزگار محور خواهد شد.حجت الاسلام حسینی عنوان کرد: باید نام سربازان گمنام را از آن ها یاد کرد، و آن سربازان در پیشگاه خداوند عزیز بوده، که خنثی کننده توطئه دشمن هستند و جاسوسان انقلاب و آمریکا امثال ریگی را به دام انداخته و نتیجه کار آنها خدمت به خلق، حفاظت از اسلام و کشور بوده، که نور چشم ملت و خار چشم دشمنان هستند.وی ادامه داد: شهادت شهید مطهری یکی از مناسبت ها و در روز ۱۲ اردیبهشت که به نام روز معلم نام گذاری شده است که هر ملتی معلمان خوبی داشته باشد آن ملت پیروز خواهد بود.

 

*********************************

خطیب جمعه لنده: محکومیت اقدام جنایت کارانه عربستان در اعدام۳۲شیعه به بهانه تروریست

حجت الاسلام سید هدایت محمودی اصل در خطبه های نماز جمعه این هفته خبرلنده با اشاره به مناسبت های این هفته گفت: ماه شعبان بهترین فرصت برای بندگی خداوند است که باید از این موقعیت و فرصت پیش آمده نهایت استفاده را برد و بر خداوند توکل کرد.وی افزود:ملت ما با توکل به خداوند توانستند نقشه های دشمنان را خنثی کند که نمونه ای دیگر از خباثت امریکا بحث ممنوعیت معافیت به هشت کشوری است که نفت ایران را خریداری کنند که غافل از این که چندسالی است کشورما سعی کرده است وابستگی به نفت را کاهش دهد.امام جمعه لنده تصریح کرد:مقام معظم رهبری فرمودند که ما هر اندازه که بخواهیم نفت صادرمی کنیم ولی باید توجه به اقتصاد مقاومتی نیز لحاظ شود .وی تاکیدکرد:دل بستن به بیرون و ساده اندیشی و با وجود این همه مشکلات و شکست در برجام هنوز ما دست برنمی داریم که اگر این ها را رعایت می کردیم امروز اقتدار و عزت ما دوچندان بود اما باید بر توان و تولید خودمان توجه کافی داشته باشیم که فریب نخوریم.محمودی اصل گفت:اعدام ۳۷نفر که ۳۲نفر آن شیعیه بودند نمونه ای دیگر از جنایات عربستان در این کشور است و به ادعای ترویست خواندن انان را به شهادت برسانند و به اتهام تروریست اعدام شدند و این در حالی است که خود آنان از مولدین تروریست در منطقه و حمایت از داعش هستند.وی خاطرنشان کرد:شیعیان درعربستان از نعمت وکیل محرومند و در سکوت رسانه های دنیا مظلومانه قتل عام شدند و متاسفانه دولت ها و سازمان های حقوق بشر نیز سکوت کرده است و ذره ای فریاد مظلومیت آنان را نشنید و همه سکوت کردند.خطیب جمعه لنده گفت:دستگاه امورخارجه و ملت های بیدار اسلامی باید این جنایت را محکوم کنند.محمودی اصل خاطرنشان کرد:امسال بیش از ۳۰روستای شهرستان لنده بهسازی وبازسازی شده است که از اقدامات بنیادعلوی به خصوص در حوزه اشتغال پایدار باید قدردانی کنیم.

 

***********************************

خطیب جمعه لیکک: همین عمامه به سرها بلای جان دشمنان اسلام هستند


نماز جمعه این هفته شهر لیکک به امامت حجت الاسلام سید محمد یوسف افروغی اقامه شد.


امام جمعه شهر لیکک ابتدا با اشاره به فصل برداشت محصول، بر لزوم توجه مردم به خمس و زکات محصولات خود تاکید کرد.


حجت الاسلام افروغی تصریح کرد:پرداخت وجوهات شرعی به فقرا،تزکیه اموال را به همراه دارد،بنابراین باید به جای منت،ممنون فقرا هم باشیم.


وی افزود:باید تمام تلاش خود را کنیم که زکات را به نهاد های رسمی دریافت زکات تحویل دهیم.


امام جمعه شهر لیکک در فرازی دیگر از خطبه های امروز با گرامیداشت روز معلم و شهادت شهید مطهری،گفت:خدمات شهید مطهری،قابل احصا نیست ؛تاریخ معاصر بدون بررسی افکار شهید مطهری کاری بیهوده است.


حجت الاسلام افروغی در ادامه گفت:هر چند معلمان هم مشکلات اقتصادی دارند اما همانگونه که در دروس ابتدایی خواندیم،معلمی عشق می خواهد،بنابراین انتظار داریم معلمان با عشق و انگیزه به وظایف خود عمل کنند.


وی با اشاره به دشمنی آمریکا با ملت ایران،گفت:مانع شدن آنها از کمک رساندن نهادهای بین المللی به سیل زدگان ما،کمتر از بمب ریختن بر سر مردم نیست.


حجت الاسلام افروغی در ادامه برگزاری مسابقات شانسی و پیش بینی در شبکه های مختلف صدا و سیما را کاری صد فرهنگی و مخالف با فرهنگ رونق تولید دانست.


وی با اشاره به اینکه از دوران گذشته دشمن به دنبال ضربه زدن به روحانیت است اما دشمنان اسلام بدانند همین عمامه به سرها بلای جان آنها هستند.


امام جمعه شهر لیکک با انتقاد از غرب گراها، تصریح کرد:در سیل اخیر دیدیم که غرب گراها هیچ حمایتی از سیل زدگان نکردند و همین پاپتی ها و مستضعفین به یاری مردم شتافتند.


وی در ادامه با اشاره به سفر اخیر مقامات پاکستانی به ایران گفت:با توجه به اینکه دولت در ارتباط با اروپا و غرب موفق نبود،امیدواریم دولت ارتباط با کشور های همسایه مانند پاکستان را تداوم و قوت بخشد و در مسیر جدید موفق شود.


حجت الاسلام افروغی با اشاره به شهادت 32شیعه در عربستان ، گفت:سکوت آمریکا و دوستان آل سعود به خاطر دوشیدن بیشتر این گاو شیرده توسط آنهاست.

 

*********************************

خطیب جمعه چرام: در مقابل اقدام فجیع و غیر انسانى سعودی ها، سکوت جهان اسلام جایز نیست

حجت الاسلام سید نورالله افشار امام جمعه چرام با اشاره به تفسیر آیه ۲۳ سوره حشر گفت: این سخن رسول خدا صلی ‌الله‌ علیه ‌و‌آله به آیه 23 سوره حشر اشاره دارد که در این آیه، سلام، یکی از نام‌ های خداوند معرفی شده است. واژه سلام بیش از چهل بار در قرآن کریم آمده است.


وی با اشاره به علامه طباطبایی که گفته است هر قوم و ملتی یک نوع تحیت دارند،افزود: یکی سر تکان می دهد ، یکی کلاه بر می دارد ، یکی می گوید صبح قشنگی است ، یکی می گوید حالت خوبه ؟ ، اما اسلام گفته وقتی همدیگر را می بینید به هم سلام بکنید و این سلام ، شعار اسلام است. یکی از اسامی بهشت سلام است. خداوند در قران می فرماید
و الله یدعوا الی دارالسلام. ..» و خداوند مردم را به سر منزل سلامت و سعادت بهشت می خواند.


حجت الاسلام افشار  با بیان اینکه"سلام" درفرهنگ عرب دو موقع دارد،بیان کرد:هنگام ورود و ملاقات،هنگام خروج و خداحافظی مثل پایان نماز که می گوییم «السلام علیکم و رحمه الله و برکاته ».نشر و افشای سلام به یکدیگر از توصیه ی اولیای دین است.و از نشانه های انسان های متواضع است.امام جمعه چرام در خطبه دوم گفت: دولت عربستان در جدیدترین اقدام ضد حقوق بشرى خود، ۳۷ نفر ازجمله ۳۲ شیعه این کشور را به جرم فعالیت تروریستى اعدام کرد.


وی افزود: نکته تاثر برانگیز این است که این افراد از شیعیان منطقه قطیف و رجال دین و طلاب علوم دینى منطقه شرقیه هستند که با اتهامات تروریستى اعدام شده‏ اند. سعودى‏ ها همواره سعى کرده‏ اند براى حذف مخالفان خود به‏ ویژه شیعیان، با برچسپ تروریسم، آن‏ها را زندانى و اعدام کنند.


خطیب جمعه چرام در ادامه افزود: در دادگاه ‏هاى سعودی ، شیعیان حتى از داشتن وکیل نیز محروم هستند و بدون تفهیم اتهام، سال‏ها در زندان به‏ سر مى برند. حتى در مرحله محاکمه نیز معمولا قضات سعودى به دفاع شیعیان از خود توجهى نکرده و شدیدترین احکام را علیه آن‏ها صادر مى‏ کنند.حجت الاسلام افشار در ادامه اظهار کرد: منافع ترامپ و در آمدهاى هنگفت حاصل از فروش سلاح به عربستان، ایجاب مى‏ کند که آمریکا هیچگاه جنایت هاى عربستان را محکوم نکرده و همچون قتل خاشقچى، حتى به دفاع از آن‏ها برخیزد.


وی افزود: فاصله کوتاه میان استقبال سعودى‏ها از تصمیم ترامپ درخصوص عدم تمدید معافیت ۸ کشور در خرید نفت ایران و قول مقامات سعودى مبنى بر جبران خلا ناشى از حذف ایران از بازار نفت بین‏ المللى با اعلام اعدام ۳۷ نفر در عربستان سعودى که بنا بر اخبار منتشر شده ۳۲ نفر از آن‏ها از شیعیان هستند، بسیار تامل برانگیز است.


خطیب جمعه چرام در ادامه گفت: در رابطه با این اقدام فجیع و غیر انسانى سعودی ها، سکوت جهان اسلام جایز نیست و علاوه بر دستگاه دیپلماسى کشور که وظیفه انعکاس اعتراض ملت مسلمان ایران به مجامع بین‏ المللى را بر عهده دارد، لازم است نهادهاى مردمى و حوزه‏ هاى علمیه با طرح این موضوع در مجامع عمومى، افکار عمومی را نسبت به این اقدام شنیع سعودیها روشن کنند و از مظلوم دفاع کنند.


وی افزود:پس از درگیر شدن سیل در استان‏هاى مختلف، کمیسیونر اروپا براى کمک‏هاى بشردوستانه اعلام کرد که اتحادیه اروپا ۲. ۱ میلیون یورو براى کمک به سیل زدگان ایرانى اختصاص داده است. یعنى چیزى در حدود ۱۶ میلیارد تومان.


حجت الاسلام افشار در ادامه گفت: نکته جالب این است که جداى از این کمک ناچیز و اهانت بار اتحادیه اروپا، حتى یک دلار هم به‏حساب هلال احمر ایران واریز نشده است.


وی افزود: بر خلاف ادعاهاى حقوق بشرى غرب، جمعى از رزمنده ‏هاى افغانستانى تیپ فاطمیون، زینبیون از پاکستان و طلاب این دو کشور در ایران با حضور در مناطق سیل‏زده جنوب کشور، به کمک نیروهاى ایرانى براى امدادرسانى آمده بودند.


خطیب جمعه چرام ادامه داد: پویش سراسرى اهل وفاء در همبستگى با سیل‏زدگان ایرانى نیز در ۶ کشور فلسطین، لبنان، عراق، یمن، سوریه و تونس آغاز بکار کرد. برگزارکنندگان این کمپین به‏عنوان اولین اقدام براى کمک و همبستگى با ملت ایران در حوادث اخیر، مراسمى را در شهر غزه برگزار کردند.حجت الاسلام افشار در پایان گفت: کمک‏هاى مردمى بسیارى از کشورهاى اسلامى شیعى و سنى منطقه و حضور نیروهاى حشدالشعبى و مدافعین حرم که از سوى برخى از رسانه‏هاى غرب گراى داخلى مورد هجمه هم قرار گرفت، عیان‏ کننده دوستان و وفاداران واقعى ملت ایران بود.

 

*********************************

 

امام جمعه موقت گچساران:تاریخ آل سعود سرشار از جنایات کم نظیر است

حجت الاسلام علیرضا صفایی،امام جمعه موقت گچساران ظهر امروز در خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته ضمن دعوت نمازگزاران به رعایت تقوای الهی با اشاره به مناسبت های این هفته گفت:روز 11اردیبهشت روز جهانی کار و کارگر نام گرفته است ،مقام معظم رهبری در دیدار با جمعی از کارگران مخلص و ایثارگر مطالبی به پاس گرامیداشت مقام کار و کارگر بیان فرمودند.

وی افزود:در اسلام ،هم کار دارای ارزش و جایگاه بس بالا و هم کارگر دارای شان و منزلتی بس بزرگ است و همین اندازه که در قرآن و در سوره نجم خدای عالم می فرمایند که برای انسان نیست مگر آن مقداری که سعی و تلاش کرده است.

صفایی اظهارکرد:برکت زندگی انسان در این دنیا و آخرت به سعی و تلاشش بستگی دارد وهر کسی که می خواهد در زندگی آبرومندانه زندگی کنند باید تلاش کند ،در سایه کار کردن است که انسان به جایگاهی می رسد.

امام جمعه موقت گچساران تصریح کرد:مقام معظم رهبری در این دیدار نیز مطالبی فرمودند" که رسیدگی به مسائلی همچون امنیت شغلی ،مزد و احترام کارگران باید مد نظر مسئولین کشورباشد"؛ به این شکل نباید باشد که شخص کارفرما به کارگرش زور بگوید و ظلم کندکه بایدبه قوانین و قانون کار به درستی عمل شود.

وی افزود: کارگر هم مسئول است که وظیفه اش را به خوبی انجام دهد و کارفرما هم در قبال این کارگر و خانواده اش هم مسئولیتی دارد ،اسلام بسیار به موضوع کارگر و حقوق کارگر احترام قائل است و باید حقوق کارگران به نحو شایسته رعایت شود.

صفایی بیان کرد:برخی از مواقع مشاهده می شود که خیلی از کارگران بی کار شده اند درحالی که حق و حقوقشان هم بدرستی پرداخت نمی شود و چه ظلمی از این مسائل بالاتر،یک کارگر بایدامنیت شغلی و حق و حقوق مشخصی داشته باشد.

امام جمعه موقت گچساران اظهارکرد:رهبرانقلاب بازدراین دیدار فرمودند که  جامعه کارگری از وفادارترین قشرها به جمهوری اسلامی بوده وهست و این کارگران بودندکه دشمنان را ناکام کردند ،دشمنی آمریکا و استکبار برای به زانو درآوردن ملت ایران برفشار اقتصادی متمرکز شده است و دشمنان بدانند که این ملت هیچگاه به زانو در نخواهند آمد و با استفاده از فرصت تحریم برای رشد و شکوفایی دشمنی های آمریکا را بی پاسخ نخواهند گذاشت.

وی درادامه گفت:اخیرا دولت مستکبر آمریکا این موضوع را با جدیت دنبال می کند که جمهوری اسلامی نتواند نفت صادر کند و حضرت آقا در این دیدار فرمودند که ما هر مقدار که لازم باشد نفت صادر خواهیم کرد و هیچکس هم نمی تواند مقابل ملت بزرگ ایران بایستد و ان شاءالله آمریکا از این دشمنی ها خسته خواهد شد وملت ایران این راه را با شدت بیشتری ادامه خواهد داد.

صفایی تصریح کرد:دوازدهم اردیبهشت روز شهادت شهید مطهری است در سال ،58که به نام روز معلم نامگذاری شده است و گرامی می داریم یاد و خاطره معلمان شهیدمان را ،نقش کلیدی معلمن به عنوان مجریان آموزش عمومی و الگوهای اولیه دانش آموزان بسیار جلوه گراست چرا که معلمین انسان ساز نسل های بعد هستند.

امام جمعه موقت تصریح کرد:نقش معلمین به فرموده حضرت امام راحل همچون نقش انبیاء ست برای مردم،و در برخی کشورها مهمترین و تنهاترین عامل توسعه جوامع را نقش معلمین می دانند،آن شخصی  که آموزش می دهد و به دیگران علم می آموزد .

وی افزود:در جامعه ما هم باید معلم به چنین مقام بلندی برسد و دولت و مسئولین برای این قشر زمینه هارا فراهم کنند، نه اینکه یک معلم دغدغه معیشتی داشته باشد که در این صورت معلم ناچار است شغل های دیگری را دنبال کند که باید توجه داشت مسئله آموزش در کشور جدی گرفته شود.

صفایی بیان کرد:هفته سلامت و روزجهانی بهداشت را پیش رو داریم ،سلامت اولین نکته ای است که هر انسانی به آن نیازمند است و شعار جهانی هفته سلامت "مراقب های بهداشتی اولیه راهی برای پوشش همگانی سلامت"است  که بخشی مربوط به مردم و بخشی هم مربوط به مسئولین است که وظیفه دارند همه افراد جامعه را به طریقی بیمه کنند.

امام جمعه موقت گچساران تصریح کرد:جنایات متعدی توسط آل سعود در حال انجام در کشور به ظاهر مسلمان عربستان است و امروز کارهایی که از این حاکمان نالایق سعودی سرمی زند تاریخ در میان کشورهای اسلامی کم به خودش دیده است.

وی افزود:از یک طرف از داعش و گروهای تکفیری حمایت کردند و آنها را تجهیز کردندو از طرف دیگر در کشورهای مختلف ؛ عراق ، سوریه و بویژه دریمن چند سال است این ملت را می کشند و صدای هیچ نهاد بین المللی هم بلند نمی شود و فریاد این مردم یمن را نمی شنود.

صفایی گفت:هفته قبل هم حاکمان سعودی جنایتی جدیدی خلق کردند و 37نفر را با شمشیر گردن زدند و درادامه این جنایاتشان برخی از پیکرها را هم به دار کشیدندکه چقدر خباثت ،چقدر دهن کجی به مقدسات اسلام و چقدر دهن کجی به مسلمانان؟ ،اما بدانند که هیچ ظلمی پایدار نخواهد بود.

وی تصریح کرد:استکبار جهانی  ودر راس آمریکای خبیث و رژیم صهیونیستی حمایت از آل سعود را در برنامه دارندو مقام معظم رهبری در سخنان اول سال درحرم مطهر رضوی اشاره کردند که ما از تجهیز  آل سعود توسط استکبار نگران نیستیم و ان شاءالله روزی این کشور سعودی به دست مجاهدین اسلام خواهد افتاد،آل سعود بدانند که عاقبتی بدتر از صدام را خواهند داشت.

صفایی در ادامه افزود:حادثه سیل در کشورمان خسارت های زیادی برجا گذاشته است و خیلی از هموطنان منتظر رسیدن کمک های مردمی هستند ، ملت بزرگ ایران نشان داد در حوادث مختلف ملتی بزرگ و با عاطفه هستند و از این شهرستان هم عده ای از جوانان و موکب داران رفتند و یاری کردند و مردم هم کمک های را روانه کردند که یقین بدانیم که این نیکی ها بی پاسخ نخواهند ماند و ان شاءالله تا رفع نگرانی هموطنان سیل زده این کمک ها ادامه داشته باشد.

امام جمعه گچساران درادامه اظهارکرد:مدتی پیش در فضای مجازی درباره حرم مطهر بی بی حکیمه شبهه ای ایجاد کردند که در شهر باکو امامزاده ای به این نام وجود دارد،باید توجه داشت که در شهر نجف حرم امام علی علیه السلام قرار دارد و در شهر مزار شریف افغانستان هم می گویندکه قبر امام علی(ع) در آنجا قرار دارد،حضرت زینب(س) هم زیارتگاهی در سوریه دارند و برخی هم می گویند درمصر هم قبری به این عنوان موجود است.

وی افزود: این دلیل نمی شودو تاریخ است و برخی برای اینکه با اعتقادات مردم بازی کند در این فضای مجازی موضوعاتی مطرح می کنند،امابی بی حکمیه سلام الله علیها هرکجا باشند دختر امام موسی کاظم علیه السلام است و درکتاب های معتبر همچون بحارالانوار این موضوع بیان شده است  و باید محکم پای اعتقاداتمان بمانیم چرا که دشمن همیشه در حال نقشه ریختن است و برکت و رزق و سلامتی در زیارت چنین امامزادگانی است.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.