گروه: اخبار استان خبر: 118148 / تاریخ انتشار : 1398/2/6 ساعت : 13:33
رئیس شبکه بهداشت و درمان لنده خبر داد

کلنگ زنی مرکز بستردرمانی ده تختخوابی لنده با حضور رئیس بنیادمستضعفان کشور

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان لنده از اجرای عملیات کلنگ زنی ساخت مرکز بستر درمانی شهرلنده با حضور رئیس بنیاد مستضعفان کشور خبرداد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل از خبرلنده، رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان لنده در سخنان قبل از خطبه نماز جمعه در جمع مردم شهرستان لنده با تشریح فعالیت ها و عملکرد شبکه بهداشت و درمان لنده گفت: گام های بزرگی در راستای پیشگیری و بهداشت و درمان دراین شهرستان صورت گرفته است.

 
امرالله خانی بیان کرد: مسئله پوشش همگانی سلامت باید از سوی همه مردم با مشارکت حداکثری آن ها صورت پذیرد که برای تحقق این امر نیازمند سنجش سلامت خود مردم است.
 
 
رئیس شبکه بهداشت و درمان لنده تصریح کرد: باید سطح سواد اقشار جامعه درحوزه سلامت با مشارکت مردم چندبرابر شود تا آگاهی کامل صورت پذیرد.
 
 
وی تاکیدکرد: سبک زندگی سلامت محور یکی از نیازهای اساسی است که از مدرنیته به سمت سلامت محور تغییر کند.
 
 
خانی گفت:سلامت روان یکی از مهمترین مسائل در حوزه خودکشی ها و استعمال مشروب و مواد صورت می گیرد نیازمند حمایت هستند چرا که آنان بیمار هستند و تلاش های خوبی در راستای مهارت های زندگی برگزار شده است.
 
 
رئیس شبکه بهداشت لنده گفت: در خودکشی ۱۰درصد کاهش داشتیم و در مجموع خودکشی موفق در سال ۹۷یک مورد هم نداشتیم که یک موفقیت اساسی است.
 
 
وی گفت:شاهد ارتقای ۱۵درصدی شاخص های بهداشتی و درمانی در طول یکسال گذشته بودیم که بیش از ۱۰هزارنفر از مردم شهرستان لنده بالای ۴۰سال هستند که باید به خود مراقبتی بیشتر توجه کنیم.
 
 
خانی اظهار کرد:بیش از یک هزارنفر در سال گذشته ازمایش اچ ای وی گرفته شد که همه منفی بودند اما لازم است که مردم نسبت به این بیماری بیشتر مراقب باشند تا اگر مورد خاصی می شناسند به شبکه بهداشت معرفی کنند.
 
 
رئیس شبکه بهداشت و درمان لنده گفت:در شاخص های بهداشت محیط و بازرسی ها رشد ۴۰درصدی نسبت به سال گذشته داشتیم.
 
 
وی افزود: کلر سنجی آب به طور مرتب صورت می گیرد که تا کنون مشکلی در حوزه آب نداشتیم.
 
 
خانی اظهارکرد:نگهداری دام در سطح شهرستان و مرغ های محلی یکی از چالش های مهم بهداشتی است که باید مردم در این زمینه همکاری داشته باشند چرا که سلامت خانواده ها برای ما مهم است.
 
 
رئیس شبکه بهداشت و درمان لنده گفت:بیش از 600 میلیون تومان هزینه تامین مواد غذایی مادران شیرده با همکاری بنیاد صورت گرفته است.
 
 
وی افزود: با رایزنی های بسیار مجوزهای ساخت کلینیک تخصصی و بیمارستان ۳۲تختخوابی لنده گرفته شد و دراینده این مهم صورت خواهدگرفت.
 
 
خانی گفت: کلنگ ساخت مرکز بستر درمانی لنده با حضور رئیس بنیاد مستضعفان روز شنبه۷اردیبهشت جنب جهاد کشاورزی به زمین زده خواهدشد.
 
 
 
انتهای پیام/
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.