گروه: اخبار استان خبر: 118146 / تاریخ انتشار : 1398/2/6 ساعت : 12:11
مدیرعامل اسبق شرکت بهره‌برداری نفت و گاز گچساران:

آقایان کمیسیون برنامه و بودجه به شعور مردم توهین نکنید/حاصل مدیریت این آقایان باید هم این اقتصاد ویران، رانت و اختلاس باشد

غلامرضا پاکدل: آیا اصلاً وظیفه کمیسیون بودجه و حتی مجلس این است که به موارد جز، آن هم مستقیما به افراد بودجه تخصیص دهد یا وظیفه آنها بررسی و تصویب بودجه کل کشور و سرفصلهای آن و تصویب و اعلام به دولت است و سپس دولت باید نسبت به هزینه اقدام و مجلس وظیفه نظارتی خویش را انجام دهد؟ براستی این همه دخالت در وظایف قوه مجریه و عدم پایبندی به اصل تفکیک قوا، چرا؟.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به  نقل از آفتاب جنوب،غلامرضا پاکدل ،مدیرعامل اسبق شرکت بهره‌برداری نفت و گاز گچساران درمطلبی به برخی حواشی نشست بخش خصوصی با دولت و مجلس که با حضور اعضای کمیسیون برنامه و بودجه مجلس درگچساران برگزار شد،نوشت:

 

به کردستان رفته بودیم، من از نماینده این شهر تعریف و تمجید کردم. در آخر فردی به من گفت: شما فقط خواستید از نماینده تعریف کنید. بخاطر این حرف من راه آهن را مصرتر پیگیر شدم و بودجه آن را دادم و راه آهن ایجاد شد!!!...با یک تلفن آقای کیانی پور به بنده چهل و چهار میلیارد تومان سال گذشته برای تهاتر بانکها در استان به نفع فعالین اقتصادی شد.!!!

 

تعجب نکنید این حرفها مربوط به عهد قاجار نیستند، اینها بخشهایی از فرمایشات آقای تاجگردون در جلسه اعضای کمیسیون برنامه و بودجه با مسئولین و فعالان گچساران و باشت در تاریخ چهارم اردیبهشت ماه امسال هستند.

 

شاید هیچکس باورش نشود که امروز اینگونه برای بودجه مملکت تصمیم گیری می شود و در دنیایی که با بهترین نرم افزارها تمامی متغیرها مشخص، معادلات مربوط به محدودیتها و توابع هدف نوشته و به بهترین شکل مدلسازی شده و بودجه ریزی صورت می گیرد، در مملکت ما با این همه استاد و صاحب نظر، اینان اعضای کمیسیون برنامه و بودجه باشند و اینگونه سطحی و ابتدایی برای سرمایه های مردم تصمیم گیری می کنند.

 

این طرز حرف زدن در مورد تخصیص بودجه، از نظر کسانی که اندک اطلاعاتی دارند، بیشتر شبیه جوک می ماند. از این حرفها می شود فهمید که چگونه بعضی ها از موقعیتی که به برکت نظام جمهوری اسلامی و رای مردم بدست آورده اند سو استفاده می کنند و علناً می گویند باید از ما تعریف و تمجید کنید و به ما زنگ بزنید و التماس کنید تا مثلا بودجه اختصاص دهیم.

 

وقتی این حرفها را می شنویم متوجه می شویم که حاصل مدیریت این آقایان باید هم این اقتصاد ویران، این رانتها، این فسادها، این اختلاسها، این تورم، این گرانی، این بی سر و سامانی ها و این شرایط اسفبار باشد.

 

 راستی آیا اصلاً وظیفه کمیسیون بودجه و حتی مجلس این است که به موارد جز، آن هم مستقیما به افراد بودجه تخصیص دهد یا وظیفه آنها بررسی و تصویب بودجه کل کشور و سرفصلهای آن و تصویب و اعلام به دولت است و سپس دولت باید نسبت به هزینه اقدام و مجلس وظیفه نظارتی خویش را انجام دهد؟ براستی این همه دخالت در وظایف قوه مجریه و عدم پایبندی به اصل تفکیک قوا، چرا؟.

 

جالب است که در همین جلسه که با تعریف و تمجیدهای حساب شده و چِندش آور همیشگی شروع می شود روحانی شجاع و صادق، حاج آقا عُبودی امام جمعه محترم باشت عالمانه می پرسد: دستور جلسه چیست؟ و البته جملات معترضه دیگر منجمله اعتراض به تعریف و تمجیدهای تکراری اعضای کمیسیون از آقای تاجگردون.

 

ایشان با این فرمایششان به اعضای کمیسیون  برنامه و بودجه یادآور شد که برنامه ندارند و فقط آمده آند تا مانند دوستان قبلی (مثلاً آقای ربیعی وزیر وقت کار که قبل از انتخابات دور قبل آمدند و به دروغ قول تبدیل وضعیت نیروهای پیمانکاری را دادند تا رای آنها را جهت دهند) ، اینها هم آمده اند تا با هدف تبلیغ فقط تعریف و تمجید کنند که البته بدجوری تیرشان به سنگ خورد.

 

ولی از شخص نماینده و عزیزان مرکزنشینی که چنین اقداماتی می کنند، عاجزانه می خواهیم حال که دردی از مردم دوا نکرده و با بی تدبیریتان هر روز بر آلامشان افزوده اید، لااقل حرمتشان را نگه دارید و به شعورشان توهین نکنید.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.