گروه: اخبار استان خبر: 118121 / تاریخ انتشار : 1398/2/5 ساعت : 11:51
گفتگوی اختصاصی با رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس

راهکارهای تاجگردون برای حل مشکلات مناطق سیل زده/ اولویت اول جبران خسارت وارده به مردم، کشاورزان و تولید کنندگان است+فیلم

تاجگردون:اولویت اول جبران خسارت وارده به مردم، کشاورزان و تولید کنندگان مناطق سیل زده است که طرحی در مجلس بررسی شد که به زودی توسط کمیسیون برنامه و بودجه به صحن مجلس تقدیم خواهد شد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس غلامرضا تاجگردون،رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در گفت وگوی اختصاصی با آفتاب جنوب،در خصوص راهکارهای مجلس برای حل مشکلات سیل زدگان کشور گفت:بحث مشکلات مردم مناطق سیل زده در دولت هم خیلی بحث شد که به دنبال چند روش برای حل این موضوع بودیم.

 

وی افزود:یکی اینکه دولت نیازمند نقدینگی است ،گرچه دولت تا حدودی اختیاراتی دارد و مختار است 5درصد از بودجه را هزینه کند یعنی از بودجه حدود 23هزارمیلیارد تومان دولت می تواند هزینه کند.

 

تاجگردون تصریح کرد:اولویت اول جبران خسارت وارده به مردم، کشاورزان و تولید کنندگان است که طرحی در مجلس بررسی شد که به زودی توسط کمیسیون برنامه و بودجه به صحن مجلس تقدیم خواهد شد؛ مقام معظم رهبری نیز  در این خصوص تاکید کردند که اولا ظرفیت های بودجه را استفاده کنید که اجازات جابجایی،انتشار اوراق جدید و  استفاده از تن خواه بیشتر جزءطرح کمیسیون است که امیدواریم مجلس هم کمک کند.

 

وی تصریح کرد: اگر این موارد نیز تامین نشد یا به عباراتی کل نیازها را هم تامین نکرد، درخواست شده است که با اذن مقام معظم رهبری و از صندوق توسعه ملی این کمبودها برطرف شود؛با توجه به مشکلات فعلی در بودجه هم دولت باید به خودش کمک کند و هم دستگاه ها و بانک ها باید کمک ویژه در این خصوص داشته باشند و مجلس هم هرچه زودتر  این طرح را تصویب کند و تحویل صندوق دهد.

در ادامه فیلم این گفتگو را مشاهده می کنید:

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.