گروه: اخبار استان خبر: 118088 / تاریخ انتشار : 1398/2/4 ساعت : 10:02
معرفی جاذبه های گردشگری شهرستان لنده:

بقعه شیخ ابراهیم عباس زیباترین اثرتاریخی، فرهنگی و گردشگری شهرستان لنده+تصاویر

اثر ماندگار تاریخی بقعه شیخ ابراهیم عباس در روستای مالشیخ از توابع بخش مرکزی شهرستان لنده یکی از زیبا ترین و پرجاذبه ترین مکان های گردشگری در شهرستان لنده است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل از خبرلنده، استان کهگیلویه وبویراحمد از جمله استان های فاخر و دارای فرهنگ کهنی است که آثارو جاذبه های تاریخی آن از جمله بلاد شاپور و سایر آثار تاریخی ثبت شده در این استان گواه تاریخی کهن و مدنیت این استان است.

 

 

 

شهرستان های این استان دارای آثار فاخر فرهنگی، گردشگری خاص خود هستند که هرکدام در دل خود تاریخی کهن نهفته دارد که نیازمند همت و تلاش مسئولان برای احیا و بازسازی این آثار تاریخی هستند.

 

 

بقعه شیخ ابراهیم عباس در روستای مالشیخ از توابع بخش مرکزی شهرستان لنده دارای جاذبه های خاص گردشگری، تفریحی است که جاری شدن آب روان و دائمی در جوار درختان کنار با سایبان بسیار بر زیبایی این مکان تاریخی افزوده است.

 

 

این بقعه تاریخی در سال های گذشته ثبت ملی شده است ولی متاسفانه هیچ تلاش برای احیا و مرمت و بازسازی و همین احداث جاده مناسب برای گردشگران صورت نرفته است ولی با وجود همه این مشکلات چشم انداز زیبا و محیط آرام و زیبا هیچ گاه باعث نشده است تا گردشگران و دوستداران تاریخ این مکان را به فراموشی بسپارد.

 

 

گچبری ها و طاق گچی و زیبا به همراه دغمه(محلی برای دفن مردگان)به همراه سردرب گچی زیبا اما تنگ برای عبور ومرور بر زیبایی های این بقعه تاریخی افزده است.

 

تصاویر زیر گوشه ای از هنر معماری ایرانیان در سده های گذشته است که در زیر می توانید آن را مشاهده کنید:

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
انتهای پیام/
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.