گروه: اخبار استان خبر: 118087 / تاریخ انتشار : 1398/2/4 ساعت : 09:28
گزارش تصویری؛

تصاویری دل انگیز از سد"شاه قاسم"یاسوج در دومین ماه از فصل بهار+تصاویر

سد شاه قاسم واقع در فاصله پنج کیلومتری از شهر یاسوج یکی از مکان های دیدنی و زیبای گردشگری پایتخت طبیعت ایران به شمار می رود که با بارش های امسال دوباره رگه های امید در این سد زنده شد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس؛ به نقل از  چهارفصل؛ سد شاه قاسم یاسوج در ۵ کیلومتری مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد واقع شده است که  به دلیل کاهش بارندگی در چند سال اخیر رو به خشکی نهاده بود اما خوشبختانه با بارش های امسال دوباره رگه های امید در این سد زنده شد.

 

سد خاکی شاه قاسم با حجم مخزن ۱۲ میلیون مترمکعب در سال ۷۶ به منظور آبیاری حدود هزار و ۵۰۰ هکتار از زمین های اطراف سد، ذخیره آب های فصلی احداث شد. این سد یکی از مکان های زیبا برای طبیعت دوستانی است که به پایتخت طبیعت ایران سفر می کنند .

 

 همان گونه که در تصاویر قابل مشاهده است پر شد سد صحنه های دل انگیزی را به مخاطب انتقال می دهد.

 

 بارش های  پیاپی اولین روز های بهار 98 و به لطف رحمت الهی  سد خشک شده شاه قاسم را دوباره زنده کرد که این امر باعث خوشحالی شهروندان و طبیعت دوستان یاسوجی شده است.

 

 پر آب شدن این سد  می تواند به رونق کشاورزی در اطراف سد نیز کمک دوچندانی بکند به دلیل آنکه بعداد زیادی از کشاورزان در پایین دست این سد از آب آن برای امور کشاورزی استفاده می کنند.

 

تصاویر تکمیلی در زیر آمده است؛

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.