گروه: اخبار استان خبر: 118054 / تاریخ انتشار : 1398/2/3 ساعت : 10:44

راه اندازی مدارس اشتغال با همکاری قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه فتح و کمیته امداد استان+تصاویر

اعضای قرارگاه پیشرفت و آبادانی استان با مدیر کل کمیته امداد کهگیلویه وبویراحمد پیرامون طرح توانمندسازی با محوریت "مدرسه اشتغال" و استفاده از ظرفیت های تولیدی روستاییان دیدار و گفتگوکردند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس اعضای قرارگاه پیشرفت و آبادانی استان با مدیر کل کمیته امداد کهگیلویه وبویراحمد تشکیل جلسه مشترک داده و پیرامون طرح توانمندسازی با محوریت "مدرسه اشتغال" و استفاده از ظرفیت های تولیدی روستاییان در بحث رونق تولید و هدایت دانش آموزان به عنوان سرمایه های اجتماعی در دهستان های هدف شامل زیلایی و سیلاب کلوار، چین، دیشموک، جاورده و ممبی، بحث و گفتگو کردند.

 
 
 
 
گفتنی است، مدارس اشتغال تحت نظر کارگروه تعلیم و تربیت و هم پوشانی کارگروه اقتصاد و اشتغال در دو محور آموزش و مهارت آموزی با تکیه به استعداد دانش آموزان به عنوان سرمایه های اجتماعی روستا اداره می شود که در بحث بازاریابی و فروش محصولات و "تولیدات" با ضمانت قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه فتح، از سوء استفاده دلالان در روستاهاجلوگیری می شود و در یک فرآیند سالم، منافع حاصله به روستاییان برمی گردد.
 
 
 
 
 
در این نشست مطرح شد: هر گونه تولیدات بومی در حوزه کشاورزی و صنایع دستی شامل این طرح می شود و به دانش آموزان هویت و استقلال در حوزه فرهنگ کار و اقتصاد می بخشد.
 
 
 
 
 
مسئول ستاد تخصصی قرارگاه پیشرفت و آبادانی کهگیلویه و بویراحمد گفت: با عنایت به مشکلات نظام اداری و ظرفیت محدود جذب نیروی تحصیل کرده ، رویکرد آموزش و پرورش به مهارت آموزی سوق داده شده که این طرح در راستای تقویت این موضوع و کاریابی برای نسل جوان آینده با تکیه به ظرفیت منابع انسانی هر حوزه  است و اینگونه در بستر روستا به اقتصاد و معیشت روستا کمک می شود و از حاشیه نشینی و شغل های کاذب ناشی از مهاجرت و حاشیه نشینی جلوگیری می شود.
 
 
 
 
 
مسعود پرهیزگار نیز گزارشی از کارگروه های زیر مجموعه را ارائه داد و سپس مدیرکل کمیته ضمن ابراز خرسندی از ورود قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد، آمادگی خود را جهت رونق بخشیدن به این طرح و بکارگیری ظرفیت مدارس خوابگاهی که در ۵ شهرستان و منطقه مستقر است اعلام کرد.
 
 
 
 
 
تصاویر تکمیلی این دیدار در زیر آمده است:
 
 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.