گروه: اخبار استان خبر: 118051 / تاریخ انتشار : 1398/2/3 ساعت : 11:44

طبیعت شگفت انگیز "کمر دوغ" کهگیلویه در فصل بهار +تصاویر و فیلم

با فرارسیدن فصل بهار طراوت و تازگی در طبیعت کهگیلویه و بویراحمد به وجود آمده، که می تواند سبب جذب مسافران از اقصی نقاط کشور به این خطه از زاگرس باشد، یکی از این مناطق آبشار کمر دوغ در کهگیلویه است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس؛ به نقل از بویرخبر؛ جاذبه های طبیعی و گردشگری زیادی در کهگیلویه وبویراحمد وجود دارد، این جاذبه ها در ایام مختلف سال پذیرای گردشگران از اقصی نقاط کشور است.

 

با آمدن فصل بهار طراوت و تازگی در طبیعت کهگیلویه و بویراحمد به وجود آمده، که می تواند سبب جذب مسافران از اقصی نقاط کشور به این خطه از زاگرس باشد.

 

 

در همین ارتباط با عبور از شهر دهدشت و  در میان صخره هایی بلند سر به فلک کشیده ، یکی از دیدنی ترین جلوه های طبیعت ایران خودنمایی می کند که با نام آبشار کمر دوغ مشهور است.

 

 

این آبشار با عرض بیش از ۶۰ متر یکی از زیباترین جاذبه های طبیعی کهگیلویه و بویراحمد بوده، که نامش در فهرست آثار ملی ایران قرار دارد.

 

 

آبشار کمردوغ توسط کوه ها و صخره های بلندی احاطه شده است، که در صورت به همراه داشتن تجهیزات و آشنایی با اصول صخره نوردی و کوه نوردی می توان یکی از آنها را انتخاب و اقدام به کوهنوردی و صخره نوردی کرد.

 

 

در چهار فصل سال آب در آبشار کمردوغ جریان دارد، اما به دلیل کوهستانی بودن منطقه بهتر است سفر به این آبشار در  فصول بهار و تابستان انجام شود.

 

 

در ادامه تصاویری از این منطقه گردشگری در زیر آمده است:

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
انتهای پیام/

 

 
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.