گروه: اخبار استان خبر: 117946 / تاریخ انتشار : 1398/2/5 ساعت : 12:37

افزایش صنایع دستی،نیازمند انگیزش تولیدکنندگان استان/تولیدکنندگان حمایت شوند تا اقتصاد مقاومتی اجرا شود

چنین افرادی با کمی حمایت از سوی نهادهای مربوطه می توانند اجناسی را تولید کنند که از لحاظ کیفیت بهتر از کالاهای مشابه در بازار و از لحاظ قیمت به صرفه باشد، این نوع تجارت روستاییان به نوعی حرکتی در محور بزرگ اقتصاد مقاومتی است که باعث می‌شود این محور رونق پیدا کرده و درآمدی برای روستاییان حاصل شود.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل از چرام،امروزه افراد زیادی در استان چهار فصل کهگیلویه و بویراحمد هستند که مهارت خاصی در صنایع دستی و تولید کالاهای سنتی مربوط به این استان دارند.

 
 
از طرفی این افراد که شامل مردان و و زنان و همچنین جوانان می شود، بیشتر در روستاها قرار دارند و در آنجا به تولید اجناس و کالاهای روستایی سنتی استانمان می پردازند.
 
 
چنین افرادی با کمی حمایت از سوی نهادهای مربوطه می توانند اجناسی را تولید کنند که از لحاظ کیفیت بهتر از کالاهای مشابه در بازار و از لحاظ قیمت به صرفه باشد.
 
 
 این نوع تجارت روستاییان به نوعی حرکتی در محور بزرگ اقتصاد مقاومتی است که باعث می‌شود این محور رونق پیدا کرده و درآمدی برای روستاییان حاصل شود.
 
 
 
اگر در روستا ها فردی به عنوان نماینده بتواند کالاها و اجناس تولید شده توسط این افراد را به بازار منتقل کند،در فروش آنها تسریع شده و باعث رونق این مورد در سایر روستاها می شود.
 
 
 
صادرات این کالاها به شهرستانها و مراکز استان و همچنین انتقال آنها به مراکز فروش و تجمع های بازاری، از جمله مواردی است که فروش آنها را مهیا می کند و در امر مهم فروش و دریافت درآمد سرعت می بخشد.
 
 
حال اگر این افراد حمایت شوند علاوه بر اینکه اقتصاد مقاومتی رونق می بخشد و فروش آن ها بالاتر می رود، باعث تبلیغ آداب و رسوم روستاها به سایر مناطق کشور خواهد شد.
 
 
گفتنی است که در روستاهای اطراف شهرستان های استان کهگیلویه و بویراحمد کالاهای سنتی و محلی تولید و به سایر مناطق ارسال می شود.
 
 
 
حال با کمی تدبیر خواهیم توانست که اشتغال روستاییان را با این مورد افزایش دهیم و باعث تبلیغ و ترویج آداب و رسوم های مناسب استانمان به سایر مناطق کشور شویم.
 
 
انتهای پیام/
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.