گروه: اخبار استان خبر: 117939 / تاریخ انتشار : 1398/1/30 ساعت : 15:38
امام جمعه گچساران؛

جشن های شعبانیه بهانه ای برای رقص و پایکوبی نیست/ کسی حق ندارد این گونه جلسات را جشن امام زمان بنامد

امام جمعه گچساران گفت: هدف سخنان بی پایه آمریکایی ها تضعیف روحیه عمومی است دولت آمریکا گرفتار هزاران میلیارد بدهی است و تاکنون نتوانسته اندمشکلاتشان را هم جبران کنند اما برای تضعیف روحیه ملت ایران یاوه سرایی می کنند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل از آفتاب جنوب،حجت الاسلام سید امین الله حجازی ،امام جمعه گچساران ظهر امروز در خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته ضمن دعوت نمازگزاران به رعایت تقوای الهی با اشاره به فرازهایی از فرمایشات مقام معظم رهبری در دیدار با جمعی از فرماندهان مقتدر ارتش ،گفت:حضرت آقا فرمودند" اتحاد روز افزون نیروهای مسلح لازم و موجب عصبانیت دشمن است و دست برادری دادن ارتش و سپاه حرکتی زیبا پس از حرکت زشت آمریکایی ها بود.

وی افزود:مقام معظم رهبری در واقع کلید واژه های موفقیت را به ما می دهند و از اتحاد بیش از پیش ارتش و سپاه تشکر کردند و آن ابله آمریکایی خیال می کند که می تواند نفاقی بین نیروهای مسلح کشورمان ایجاد کند ،اما کور خوانده است چرا که نیروهای مسلح ما فرماندهی همچون مهدی فاطمه (عج)دارد.

حجازی اظهارکرد:مقام معظم رهبری فرمودند که دست برادری ارتش و سپاه کار بسیار زیبایی بود و خدا را شکر که با این اقدام دولتمردان آمریکایی ارتش و سپاه و دیگر قوای نیروهای مسلح قوی تر شدند و همه مسلمین جهان از این اتحاد روز افزون نیز شاد شدند؛حضرت امام  راحل فرمودند که هر وقت دشمن از شما عصبانی باشد پس بدانید که راه را درست رفته اید.

خطیب جمعه گچساران تصریح کرد:حضرت آقا باز فرمودند که هدف سخنان بی پایه آمریکایی ها تضعیف روحیه عمومی است دولت آمریکا گرفتار هزاران میلیارد بدهی است و تاکنون نتوانسته اندمشکلاتشان را هم جبران کنند اما برای تضعیف روحیه ملت ایران یاوه سرایی می کنند.

امام جمعه گچساران گفت:هیچکس نمی تواند توصیف کند که چه خدمت بزرگی با این همه وسعت و با این شور و اشتیاق در مناطق سیل زده انجام شد؛معمولا قاعده کار این است که فرمانده نیروهای مسلح هر کشوری باید در کنار زیرمجموعه خودش پرستیژ بگیرد،اما اینکه کسی جلوی سربازانش خم می شود تا مردم پا روی کمرش بگذارند و سوار ماشین شوند ،این یعنی اوج عظمت و خدمت.

وی افزود:نیمه شعبان میلاد منجی عالم بشیریت (عج)است و باز هم به همه ملت ایران اسلامی این روز بزرگ را تبریک عرض می کنم ،جشن های نیمه شعبان لازم است و باید به احسن وجه هم برگزار شود،اما برخی ها بحثی مطرح می کنندکه جشن ها را برگزار نکنیم و به سیل زدگان کمک کنیم و یا در خصوص سفرهای زیارتی نیز چنین موضوعاتی مطرح می شود.

حجازی بیان کرد:اما اینجا باید گفت که چه کسانی این حرف ها را می زنند ،آنهایی که میلیاردی به آنتالیا و دبی می روند و خوشگذارنی می کنند آنها می گویند که حج و کربلا نروید و جشن هم برگزار نکنید، پس چطور است که میلیاردی در آنتالیاو دبی خرج می کنند اما پابوس امام حسین علیه السلام نرویم و یا هم حج تمتع واجب نرویم؟!.

خطیب جمعه گچساران اظهارکرد:الان آنهایی که در این استان های سیل زده بودند چه کسانی بودند؟ عامه مردم بودند نه مرفعین بی درد و نه آنهایی که با برون کشور در ارتباطند، بنابراین جشن لازم است و اگر جشن امام زمان (عج)است و اگر می خواهیم به زهرای مرضیه سلام الله علیها چشم روشنی بگوییم هزینه خیلی خیلی کم هم لازم دارد جشنی که سبب هدایت قلوب مردم به سوی امام زمان شود.

وی افزود:جلسه ای که زن و مرد نامحرم در کنار هم بنشینند و با یک سبک بزک کرده ،نیز رقص و بگو و بخند باشد جشن امام زمان نیست و کسی هم حق ندارد این گونه جلسات را بگوید جشن امام زمان(عج)؛در این جشن ها باید هم به مردم بگوییم که هموطنان سیل زده مان را فراموش نکنیم.

حجازی درادامه گفت:دوم اردیبهشت ماه سالروز تاسیس سپاه پاسداران در سال 58 است ،سپاه در کنار ارتش و دیگر نیروهای نظامی کشورمان،خیلی از کشورها را آباد کرد و از تخریب خیلی از کشورها نیز جلوگیری کرد،سپاه دنیا را دارد آباد می کند و در جمعه پاسداری ملت نشان داد که همه پاسدار انقلابند.

حجازی با اشاره به سالروز اعلام انقلاب فرهنگی در سال 59گفت:انقلاب فرهنگی یعنی اینکه فرهنگ طاغوتی باید کنار برود و فرهنگ دینی و اهل بیت علیهم السلام حاکم شود و الان هم در کشور رهبر انقلاب از اوضاع فرهنگی کشور راضی نیستند اوضاع فرهنگی که داریم در برخی موارد در مسیر امام زمان و قرآن و عترت نیست .

وی درادامه بر لزوم کمک به هموطنان در مناطق سیل زده اشاره کرد و گفت:خیلی از هموطنانمان خانه هایشان به طور کلی تخریب شده است،اما تلفات جانی کم بود و کل کشور 76نفر بودند،اما از حیث مالی خسارت ها زیاد هستند و لازم است که همه مومنین پای کار بیایند.

امام جمعه گچساران افزود:از همه ملت ایران ، مردم استانمان و خاصه از شهرستان ولایتمدار گچساران قدردانی و تشکر لازم را دارم که جهادگونه در مناطق سیل زده کشورمان به یاری سیل زدگان شتافتند،طرحی از سوی بسیج مستضعفین کشور داده شد که هر مسجد یک خانه هر بانک یک مدرسه و هر کاسب و هر شخصی که هم می تواند هم یک وسیله ضروری از مردم سیل زده کشورمان را تقبل کنندکه باید همه با جدیت پای کار بیاییم وکمک کنیم.

حجازی تصریح کرد:همانگونه که موکب های گچساران گام اول را در مناطق سیل زده کشور برداشتند در این خصوص هم مردم ولایتمدار گچساران هم پیشقدم شوند و باز هم در این طرح بزرگ سهیم شویم تا بخشی از آلام هموطنان سیل زده را برطرف کنیم.

انتهای پیام

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.