گروه: اخبار استان خبر: 117920 / تاریخ انتشار : 1398/1/30 ساعت : 08:38
امام جمعه گچساران :

طرح " جهاد همبستگی ملی " نمایانگر یک بسیج عملی در کشور است/ سنگر و محل حل مشکلات مردم همین مساجد است+فیلم

امام جمعه گچساران: طرح "جهاد همبستگی ملی" یک کار ارزشمند و قابل تحسین در حل مشکلات سیل زدگان است و چنین طرحی بدون شک تقویت وحدت،همدلی و انسجام بیشترملت ایران را در پی خواهد داشت ،طرحی که نمایانگر یک بسیج عملی در کشور خواهد بود.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس؛به نقل از آفتاب جنوب، در پی اعلام آغاز اجرای طرح «جهاد همبستگی ملی» با هدف کمک به هموطنان سیل‌زده از سوی رئیس سازمان بسیج مستضعفین، بسیاری از اقشار مختلف مردم عزم خود را جهت مشارکت و حضور در این طرح جزم کردند.

 

در همین راستا حجت الاسلام سید امین الله حجاری،امام جمعه گچساران در گفت وگوی اختصاصی با آفتاب جنوب درباره اهمیت طرح «جهاد همبستگی ملی» در بازسازی مناطق سیل‌زده کشور گفت:نکته بسیار مهم نسبت به بحرانی که در کشور ایجاد شد،این است که در بحث مناطق سیل زده کشورمان لازم است بدرستی مدیریت شود تا به خوبی از این بحران بگذریم و نیز انجام کار بزرگی که الگویی برای جهانیان شود.

 

وی افزود:جهان از این اتحاد و همبستگی مردم در کمک و یاری رساندن به هموطنان سیل زده انگشت حیرت به دهان گرفت، اما در ادامه کار تا حل مشکلات سیل زدگان به طور کامل لازم است که اقدامات شایسته ای نیزصورت گیرد که طرح "جهاد همبستگی ملی" یک کار ارزشمند و قابل تحسین در این راستا است.

 

حجازی اظهارکرد:درطرح جهاد همبستگی ملی، محوریت مسجد است چرا که سنگر و محل حل مشکلات مردم همین مساجد است و چنین طرحی بدون شک تقویت وحدت،همدلی و انسجام بیشترملت ایران را نیزدر پی خواهد داشت ،طرحی که نمایانگر یک بسیج عملی در کشور است.

 

گفتنی است در طرح «جهاد همبستگی ملی» هر مسجد در سراسر کشور ساخت یک منزل مسکونی و هر کاسب تامین یک کالای اساسی را عهده‌دار خواهد شد و مجموعه بانک‌های کشور نیز هر بانک یک مدرسه را تقبل خواهد کرد، این طرح برای بازسازی و نوسازی مناطق سیل‌زده کشور با همت مردم ،هیات مذهبی و با محوریت مساجد انجام خواهد شد.

 

انتهای پیام/

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.