گروه: اخبار استان خبر: 117904 / تاریخ انتشار : 1398/1/29 ساعت : 15:01
در نشست شورای مواد مخدر کهگیلویه وبویراحمد مطرح شد؛

کشف پنج تن مواد مخدر در سال 97/انهدام 36 باند مواد مخدر در استان+تصاویر/فیلم

دبیر شورای مواد مخدر استان گفت: سال گذشته هزار و 704 نفر در ارتباط با مواد مخدر در استان دستگیر و 36 باند منهد شد، همچنین 340 خودرو از این قاچاقاچیان توقیف شده است و 114 منطقه آلوده در سال گذشته پاکسازی شدند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، رضایی دبیر شورای مواد مخدر استان در جلسه شورای مواد مخدر گزارشی از عمکرد یک ساله شورای مواد مخدر ارائه داد و گفت: سال گذشته قریب به پنج تن کشفیات مواد مخدر در استان داشتیم که که ۱۴درصد نسبت به سال ۹۶افزایش داشته است.

 

وی گفت: سال گذشته هزار و 704 نفر در ارتباط با مواد مخدر در استان دستگیر شدند و 36 باند منهد شد همچنین 340 خودرو از این قاچاقاچیان توقیف شده است و 114 منطقه آلوده در سال گذشته پاکسازی شدند.

 

دبیرشورای مواد مخدر استان افزود: هزار و ۱۸۵خرده فروش در این مناطق دستگیر شدند همچنین تا کنون 251 کیلوگرم مواد مخدر در استان کشف و ضبط شده است.
 
 
رضایی با اشاره به جمع آوری معتادان متجاهر در استان در ایام عید گفت: ما معتاد متجاهر به  معنای واقعی در استان نداریم اما در سال گذشته 35 نفر دستگیر شدند و به کمپ های ترک اعتیاد انتقال داده شدند و مدتی در آنجا نگهداری می شوند.
 
 
---
 
 
نظری معاون سیاسی امنیتی استاندار نیز د ر این جلسه  گفت: گویا بیمه سلامت همکاری خود را قطع کرده است انتظار می رود این موضوع نیز پیگیری شود که بحث بیمه معتادان نیز مشکلی نداشته باشند.
 
 
وی ادامه داد:  گزارشی از سال گذشته ارایه شد عملکرد قابل قبولی است از زحمات همه افراد و کمیته ها تقدیر و تشکر می کنم مصوبات غالب کیمته ها بالای ۹۰درصد اجرا شده است انتظار داریم بقیه مصوبات نیز اجرایی شود  که به اجرای  ۱۰۰درصدی مصوبات برسیم.
 
 
 
---
 
 
معاون سیاسی امنیتی استاندار تصریح کرد: نیاز است که مرکز استان با این جمعیت مرکز بستری داشته باشد در استان مرکز بستری نداریم و تاکید می شود این مرکز راه بیفتد رییس دانشگاه  علوم پزشکی در کمیته برنامه ریزی به ساخت این مرکز اشاره کند که زودتر راه بیفتد.
 
 
نظری عنوان کرد: بیمه سلامت نیز مشکلی که دارد بر طرف شود کمک خوبی برای بیماران کم بضاعت و بی بضاعت بود و نیاز است که پیگیری شود کمیته مقابله نیز باید تشکیل شود.
 
 
 
نظری به بارش های اخیر استان اشاره کرد و گفت: تلاش خوبی در ایام بارندگی ها در استان شد استان ما بارش ۱۴۰۰میلی متری داشت اما حداقل خسارت جانی و مالی را داشته است  فضای همدلی خوبی  نیز در استان حاکم بود و  از رسانه ها تقدیر و تشکر می کنیم کمتر سراغ حاشیه ها رفتند عملکرد مجموعه استان، مردم، مسولان و  رسانه ها جای تقدیر و‌تشکر دارد.
 
 
 
وی ادامه داد: با وجود وضعیت اقتصادی و شرایطی که در کشور وجود دارد اما در عرصه آسیب های اجتماعی در خیلی جاها بیشتر از صد درصد افزایش اعتبار داشتیم و این نشان می دهد دولت نسبت به آسیب ها بی تفاوت نیست و کمک می کنند دستگاه های و سمن های ما تلاش می کنند که کاهش رشد آسیب های اجتماعی را در استان داشته باشیم.
انتهای پیام/
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.