گروه: اخبار استان خبر: 117892 / تاریخ انتشار : 1398/1/28 ساعت : 16:07

رشد قارچ گونه جشن های زیرزمینی با حضور خوانندگان خاص در استان/هشدار صبح زاگرس در خصوص هنجارشکنی احتمالی در جشن روز جوان در یاسوج/چه کسی پاسخگوی عدم توجه به هشدارهاست؟

اگر در این برنامه نیز همانند مراسم جشن پدر نمونه در گچساران هنجارشکنی صورت گیرد ، آیا متولیان برگزاری برنامه مسئولیت آن را قبول خواهند کرد؟اگر در این برنامه کشف حجاب صورت گیرد کسانی که مجوز به برگزاری این برنامه دادند مسئولیت آن را قبول خواهند کرد؟

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس همزمان با ایام ماه شعبان جشن های زیادی در نقاط مختلف استان برگزار می شود، جشن هایی که برخی از آن ها را نهادهای دولتی و برخی دیگر توسط گروه های مردم نهاد برگزار می شود.

 

 برخی از این جشن ها که توسط گروه های مردمی برگزار می شود حاشیه هایی را به دنبال داشته است، امروز نیز در شهر یاسوج جشنی به مناسبت روز جوان و با حضور برخی از چهره های به اصطلاح هنری استان برگزار می شود.

 

در واپسین روزهای سال 97 جشنی با حضور برخی از همین هنرمندانی برگزار شد که امروز در یاسوج برنامه اجرا می کنند و حواشی زیادی از جمله کشف حجاب عده ای  از دختران و هنجارشکنی های دیگری به دنبال داشت موضوعی که پیش از برگزاری آن جشن به دلیل استفاده از برخی افراد خاص و ماهیت اصلی آن هشدارهایی به مسئولان برگزاری جشن و مسئولان فرهنگی شهرستان و استان داده شد.

 

اما این هشدارها از سوی هیچ یک از نهادهای مربوطه جدی گرفته نشد و در نهایت با هنجارشکنی هایی که صورت گرفت منجر به برگزاری راهپیمایی اعتراضی نسبت به مساله کشف حجاب در شهرستان گچساران شد و به گفته امام جمعه شهرستان عده ای با این کار آبروی شهر مذهبی گچساران را خدشه دار کردند.

 

از طرف دیگر اکثر خوانندگانی که در جشن گچساران به اجرای برنامه پرداختند و آن مسائل را به وجود آورند و کسانی که در جشن امروز به اجرای برنامه می پردازند اکثرا کسانی هستند که در مراسمات عروسی به اجرای برنامه می پردازند و عده ای آن ها را به عنوان خوانندگان زیرزمینی خواندند.

 

این در حالی است که همزمان برنامه جشنی تحت عنوان جش هنر انقلاب در یاسوج برگزار می شود و در آن از چهره های هنری برتر استان تجلیل می شود، هیچ کس با شادبودن مخالف نیست اما این سوال مطرح می شود وقتی چنین برنامه ای برگزار می شود چه نیازی به برگزاری جشن دیگر با حضور خوانندگان بدون مجوز و زیرزمینی وجود داشت؟

 

اگر در این برنامه نیز همانند مراسم جشن پدر نمونه در گچساران هنجارشکنی صورت گیرد ، آیا متولیان برگزاری برنامه مسئولیت آن را قبول خواهند کرد؟اگر در این برنامه کشف حجاب صورت گیرد کسانی که مجوز به برگزاری این برنامه دادند مسئولیت آن را قبول خواهند کرد؟آیا دفتر فرهنگی و اجتماعی استانداری، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و دیگر نهادهای مرتبط با برگزاری این جشن پاسخگوی هنجارشکنی های احتمالی خواهند بود یا خیر؟

 

این مطلب هشداری به مسئولان استان است که باید همه جوانب برگزاری چنین برنامه هایی را در نظر بگیرند، هر چند صبح زاگرس در خصوص برگزاری جشن پدر نمونه در گچساران با آن شرایط خاص هشدار داده بود اما عدم توجه مسئولین باعث رقم خوردن اتفاقاتی شد که در شأن مردم استان و شهرستان گچساران نبود.

 

اتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.