گروه: اخبار استان خبر: 117881 / تاریخ انتشار : 1398/1/28 ساعت : 13:51
پس از اقدام انقلابی دادستان مرکز استان؛

مردم سقاوه چشم انتظار اقدام انقلابی و قاطعانه دادگستری کهگیلویه و بویراحمد

پس از ارائه این دادخواست توسط دادستان مرکز استان که با توجه به شرایثط و فشارهایی که وجود داشت، یک حرکت انقلابی و قاطع بود انتظار می رود ادامه روند این پرونده در راهروهای دادگاه نیز همچون دادخواست انقلابی دادستان مرکز استان پیش برود و در نهایت به نتیجه مطلوب برسد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس دادخواست مدعی‌العموم در مرکز کهگیلویه و بویراحمد از استاندار و ۸ دستگاه اجرایی و مرتبط، جهت بطلان مجوزهای مربوط به شرکت بین‌المللی پتروشیمی دنا بویراحمد، مجوز واگذاری اراضی منابع ملی، سند اجاره و همچنین استرداد به بیت‌المال به شرح مضبوط در دادخواست مربوطه صادر شد.


 مهرداد کرمی دادستان مرکز استان با عنایت به کیفیت مبهم صدور مجوزهای پتروشیمی و حواشی مربوط به آن‌که منتهی به تشکیل پرونده در دادسرا و کشف جرم و درنتیجه حبس مدیر این شرکت شده است، مبادرت به صدور دادخواست بطلان و استرداد در جایگاه مدعی‌العموم کرده است.


 ۸ دستگاه اجرایی به‌عنوان خوانده با خواسته مشخص احضار شده که مقام ارشد دولت در استان نیز در رأس یک مجموعه قرار دارد و بقیه نیز به لحاظ ساختار سازمانی زیرمجموعه آن هستند که این دستگاه‌ها شامل کمیسیون طرح‌های غیر کشاورزی تحت ریاست استاندار، سازمان جهاد کشاورزی، مدیریت امور اراضی، منابع طبیعی، سازمان صنعت، معدن و تجارت، اداره ثبت شرکت‌ها و مؤسسات غیرتجاری، اداره کل ثبت‌اسناد و املاک، شرکت بین‌المللی پتروشیمی دنا بویراحمد است که در شرح دادخواست و به استناد دلایل متقن و مبرهن دادخواست بطلان و استرداد به بیت‌المال مورد اهتمام بوده است.

 

پس از ارائه این دادخواست توسط دادستان مرکز استان که با توجه به شرایط و فشارهایی که وجود داشت، یک حرکت انقلابی و قاطع بود انتظار می رود ادامه روند این پرونده در راهروهای دادگاه نیز همچون دادخواست انقلابی دادستان مرکز استان پیش برود  و در نهایت به نتیجه مطلوب برسد.

 

حال که این دادخواست از سوی مدعی العموم به دادگاه ارائه شده است انتظار می رود دادگستری استان نیز در برخورد با این پرونده و عوامل درگیر در آن قاطعانه و انقلابی برخورد کند.

 

برخورد مناسب و قاطعانه از سوی دستگاه قضایی استان می تواند زنگ خطری برای سایر مفسدان و کسانی باشد که در فکر چپاول کردن حقوق مردم و بیت المال هستند و می تواند گامی موثر و مهم در مقابله و پیشگیری از وقوع مفاسد در سطح استان باشد.

 

این در حالی است که چندی پیش جمعی از اهالی سقاوه بویراحمد از اقدام انقلابی دادستان مرکز استان برای ارائه دادخواست برگرداندن زمین های این منطقه از دست بدهکار بزرگ بانکی استان تقدیر و‌ تشکر کردند.

 

در بخشی از نامه آن ها آمده بود: کسانی که می گویند با ساخت پتروشیمی اشتغالزایی صورت می گیرد باید بگوییم ممانعت ما از اشتغال‌زایی نیست بلکه ما در مقابل جعل اسناد مقاومت کردیم.

 

انتظار کمک از مسؤولان به ویژه مسؤولان قضایی است که طبق فرمایشات مقام معظم رهبری در مقابله با مفاسد عمل کنند.مردم مطالبه‌گری خود را آغاز کرده‌اند و اکنون فصل مقابله با مفاسد است و اقدامات دادستان محترم نشأت گرفته از روحیه انقلابی است.دستگاه قضایی وظیفه دارد با کسانی که این اراضی را با جعل سند دست‌اندازی کرده‌اند برخورد کند.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 2 نظر
محمد
1398/1/28 - 23:15
دادستان محترم در مورد تخریب و تصاحب منابع طبیعی در بالای شهر و تصرف پیاده روهای شهر وایحاد سد معبر توسط میوه فروشیهای شهر مخصوصا نبش شهدای یک لازم است پیگیری فرمائید
rateup 0
 ratedown 0
محمد
1398/1/28 - 23:16
دادستان محترم در مورد تخریب و تصاحب منابع طبیعی در بالای شهر و تصرف پیاده روهای شهر وایحاد سد معبر توسط میوه فروشیهای شهر مخصوصا نبش شهدای یک لازم است پیگیری فرمائید
rateup 0
 ratedown 0
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.